Bu nasıl bir medeniyet...!!!

poseidon2023

Uzman
Uzaktan bakınca tepe ben.burdayım diyor zaten niye mantıksız geliyor dogru

Yapman gereken odanın boşlugunu belirle dört köşeye taş koy iç köşeden bir metre ice dogru gel cubuklar capraz aralarda bölmeleri yakala ve ara duvar kalınlıklarını sonra duvar üzerinde dur cubuklar acık ara geciş yerini bul bunu net olarak belirle yanında kiyat kalem olsun ciz net olarak oda genişligi uzunlugu ara duvar kalınlıgı sonra metal tespiti yap altın gümüş bakır kurşun bunların hepsine bak hangileri var yada yok dokuz oda var ise her odada lahit olacak lahiti de kurşun ile tespit edecen dört köşede kurşun mezar şeklini cıkaracan en son dört köşeye koydugun taşlarda iki metre dışarı cıkacan cubuklar elinde acık halde yürü yecen tüneli arıyacan yakalayınca cubuk kapanacak devam et acılcak iki köşeye taş koy bu tünel genişligi oda tarafına gel eline kurşun al kapı ile oda arasında bir köşede kurşun yakalarsa taş kapının menteşe niyetine kullanılan kurşundur daha fazla kurşun yakalarsan tünel genişliginde yirmi santim aralıklar ile bu demir parmaklıktır bunlar bitince tünelin ortasında dur dışa dogru devam et tünel girişin sınırı nerde bitiyo ve orayada bak kursun varmı diye burda iki yerde bir bucuk iki metre arada varsa bu kapak taşıdır yana acılır basamaklar ile aşarı inersin tünelde müjde tarzı bir şeyler ola bilir onada bakarsın bunları tek tek uygula cizimini yap yazıyı iyi oku aklına yaz

CUBUK İLE HER TÜRLÜ YAPI BOŞLUGUNU HER TÜRLÜ METALİ TESPİT EDERSİN
( DERİNLİK ÖLCSENDE TUTMAZ )

Tastan

Editör
poseidon2023 ustam yarın sabah ilk işim bu soylediklerinizi uygulamak olacak dort koseyı cızdım icinde bölmelerle olusan
9 oda biri ilk giriş olabilir ölcüsü farklı onun digerleri aynı ölcülerde 8oda dört kösesindede dolastım cubukla duvar ustlerinde bir giriş vermedi verdiginiz bilgilerle tekrar bir tespit yapıcam sonucu bildiririm allah razı olsun ustam zaman ayırdıgın aydınlattıgın için tesekkür ederim SAYGILAR...

nathandrake

Aktif Üye
Höyük olma ihtimali var gibi görüntülere gore

Tastan

Editör
nathandrake usta kayalık yapıda höyuk olma ihtimali yok varsada görmedim ayrıca burası 80m uzunluga 25-30m genişlige 6-7m yukseklige sahip bir kücük tepe ama fikrinizide dikkate alıcam SAYGILAR.

Tastan

Editör
poseidon2023 ustam 1. Numaralı cizim sanırım tepenin kayalıkla biten batı yönunde ilk oda ölçüsü farklı 5×5 dıgerleri 2.5×3 buyuzden batı yonunden giriş olacagını düsünüyorum giriş kaya altı olur o durumda yinede tekrar tespitle emin olup bir planlama yapıp işleme baslarız inş ustam allaha emanet SAYGILAR...

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Tastan kardeşim medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar :230: alanı iyi okumak gerekli bir yeri açtığınızda çıkan emareler size fikir verir kolay gelsin

Tastan

Editör
DİVANE ustam yaklaşık 2aydır okuyorum fırsat buldukca acele yok sabırlı olup noktayı buluruz ozaman inceleriz gerektigi gibi SAYGILAR..

Tastan

Editör
poseidon2023 ustam bu alanda basmadıgım toprak tas kalmadı ama ne tunel nede bir giriş bulamıyorum söylediklerinizi uyguladım odalar tamam ama hiçbir yonden giris bulamıyorum dogu tarafında 3 odada degerli veriyor batı tarafı son oda ustunde cubuklar tabırı caizse dans ediyor onuda anlayamadım ustam bu nasıl iştir bu yerin nasıl bir girişi var çözemedim...?

kabakburgiba

Operatör
Taştan kardeşim ilk fotolarda kaplumbağa var gibi. bu bağlamda dere su nerede.@posedion2023 ustanın dediği gibi.kapaklı merdivenli girişi olabilir.bu üstteng.irişlidir.birde şu ihtimali yazayım.girişi içerden dışarıya malı koyduktan sonra,kapatarakta çıkmış olabilirler.bunun için girişi bulamazsın.çok usta bi çubukçu bunu anlayabilir.kuru derede gözle ,girişler genelde su tarafından olur.