Bu ne anlama geliyor

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim bence bu resimlere çok bile yorum yapılmış. Bu kadar uğraşılmış bir yerden neden sadece işaretlerin resmi çekilmiş. Örneğin mezarlardan birine haçın üst tarafından girildiği görünüyor. Kimbilir daha nasıl girişler ve görmediğimiz işçilikler mevcuttur ama sadece işaretleri çekilerek konuya alıcı arar gibi bir hava kazandırıyorsun. Anlıyorum illaki yer uzaktır ama böyle bir yeri görüpte sadece işaretleri çekecek kadarda acemi olmadığınızı düşünüyorum. Şu diğer resimleride paylaşıp yorum yapan ustalarımızın biraz olsun merakını giderinde konunun devamı gelsin yada kısmi olarak çözülmüş işaretler bölümünde sergilemeye ve diğer arkadaşlara fayda sağlamaya başlayalım diye düşünüyorum.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
işçiliği bu kadar temiz ve güzel olan bir işaretin malı sana yar olsun istiyorsan aylarca uğraşmalısın ve bu işi iyi bilen tecrübe eden biriyle çalışmalısın definecilikten anlamadığını söylemişsin o zaman buradan uzak dur işaretleri de bozma yok ben alamıcaksam bozarım dersen çamurla falan sıva yapabilirsin Keskingöz ustam sana bazı basit malların yerini söylemiş onları bulabilirsin burada bunlar varsa etrafında kim bilir neler vardır

Şefket

Yeni Üye
Daha hiç bir şey yapamadık işten güçten zaman balamadikki 2 güne gidicez ama

Şefket

Yeni Üye
Ustam bana çok yardımcı oldunuz üçgen kaya sonradan konulmuş çatlak kısımları içten horosan harciyla sıvanmış Allah izin verirse 2 güne çalışma yapicaz orayı sonuclandiricagiz ne çıkarsa sizi bilgilendirecem ve size hediyemi gonderecem iyi aksamlar

Şefket

Yeni Üye
Mağarada havalandırma var ama mağara 150 metrekare ve içi çakıl dolu çoksa korkunç vede karanlık içeride 5 dakika durulmuyor orda 10 kamyon harfiyat var nasıl çalışma yapicaz

-ATLAS-

Member
öncelikle arazide bilmen ve bulman gereken şeyler var ve bu işaretler öyle basit değil aynı zamanda çözümleride zor ve ağır işçilik ve derinilkler söz konusudur sırtını verdiğinde oradan genişçe araziyi taradığında önünden bir su yolu geçmekte kurumuşta olsa izleri belli olmalı bu su yolunu iyi takip etmelisin su yolunun derin ve açık bir hal aldığı nokta var bu noktada su yolunun bir yakasının hafif engebe ve zorlayıcı hal aldığını göreceksin işte buralara çok dikkat tam bu noktadan başlayıp deryide çapraz kesen bir patika yol var bu yolu takip et bu yol en sonunda çatal yapıyor ama senin işin yolun çatalına varmadan ilk düz ilerlediği kısıma odaklanmak ilk başlangıçta yolu takip edersen arazi yapısının engebeli olduğunu görürsün yolun ortasına doğru yerin altında bir kilise mahseni var burada hedef noktalanmış diğer 2 mahsende bu ana hedefe uzak değil dediim gibi işaretin çözümü uzak mesafe 500 metre içinde olmalı ve bu mahsenlerde tam tarif ettiğim yerdedir uzun bir çaba uğraş gerektirir bunun haricinde mağara dediin yerde birşey varmı yokmu kestiremedim açıkçası mağaraya yakın yada girişinde hedef veren işaretler göremedim

Şefket

Yeni Üye
İşaretlerin 100 metre aşağısında dere var.suda var.ve dere kiliseye doğru gidiyor.kilise aşağı yukarı 500 ile 1 kilometre uzakliginda

odin

Editör
Sefket yorumlarin tamamini okuduysan buranin seni asacagi sonucuna ulasabilirsin. Seni ugrastirmyacak daha basit yerlere yogunlas. Zaten ustalar seni buralara yoneltir.

Senin yerine benzer bir yeri cozen ustamiz bile ben bu iste yokum diyorsa gerisini sen dusun.

Turko

Uzman
Ermeni haç ları. Kök boyası yok niye süsleme yapmadılar acaba . Neyse büyük haç bölgeyi ve kıymetli olanı simgeliyor. Çatal ayak haç Ermeniler de kıymetli şeyleri simgeler pagan işaretlerini çok iyi bilirler malumunuz detaya girmeden yazayım. Mezarlar var arazi nehrin üzeri ve nehrin altı olarak ayrılmış Nehir üzerinde kalan arazide toprak altı oda mezar var çatal ayak haç ın altın da üçgen var büyük olduğunu ucunda ki yuvarlak ta dairesel olan taşı kayayı işaret ediyor ve yakında değil diyor . Etrafında iki adet daha mezar var toprak altı diyor altındaki üçgenler küçük lokma diyor büyük olana yakın diyor. Nehrin altın da kalan arazide 10-12 civarı mezar var eşe dosta sevgiliye hediyelik yüzük çıkar bolca . Şimdi tuzak işine gelirsek Ermeni ler sinsi dır ve asla isaretsiz calismazlar. Ben tuzak işareti göremedim. Ama Aslan abim dikkan edin çarptığı 6 ay yaratır dediyse görmüştür çok güvenirim o mevzular da kendisine. Dikkatli olun büyük oda da . Bir de Oda yi bulup içeri girdiğiniz de iki oda öndeki büyük arkadaki küçük büyük olanda iki sedir arkadaki Tek sedir olursa ve sedir yükseklik leri farklı olursa devam etme fotoğraf çek çık içeriden ,haber et bize bakalım. Hadi bakam Allah güç kuvvet versin daş kaya delecem diye uğraşmayın :)