Bu ne anlama geliyor

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Şefket....

Sevgili kardeşim Şu resme bak buradaki çizgilerden biri senin bu işaretlerin olduğu yere denk geliyormu. geliyor ise ona göre yorum gelecekEkli dosyayı görüntüle 218483
Kimi yitik uygarlıkların bildikleri ve yararlandıkları ileri sürülen bu enerji hatlarının varlığı, feng shui uzmanları, okültistler ve radyestezistlerce öteden beri bilinmekteyse de, Batı’da bu hatların kaşifi denilebilecek kişi, ley hatları terimini ortaya atan (1925) İngiliz araştırmacı Alfred Watkins’tir. Watkins’in kendisini bu keşfe götüren ilk tespiti, eski dikili taşların,eski kutsal binaların, tapınakların ve eski çağlardan kalma birçok yapının hep aynı doğru üzerinde bulunduğunu farketmesi olmuştur. Watkins bunun bir rastlantı olup olmadığını anlamak üzere değişik yerlerde araştırmalarda bulununca şunu keşfetmiştir: Çok eski zamanlardan kalma bazı kurganlar, höyükler ve kutsal yapılar, rastlantıyla açıklanamayacak biçimde, kilometrelerce uzanan çizgiler oluşturacak tarzda, aynı doğrular üzerinde yer almaktadır.
Ley hatları konusunun güncellik kazanmasından sonra, sözkonusu özelliklerdeki yapıların aynı doğrular üzerinde bulunma olasılığının yüksek olduğunu ve Watkins’in keşfettiği fenomenin basit bir rastlantıdan ibaret
olduğunu düşünen matematikçiler, düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlamak üzere formüller hazırlayıp verileri olasılık hesapları için bilgisayara yüklediklerinde şaşkınlığa düşmüşlerdir: Çünkü bilgisayar analizleri rastlantı olasılığının son derece düşük olduğunu gösteriyordu. Örneğin 50 km.’den fazla olmayan aralarla 7 noktanın (Watkins’in belirlediği 7 eski yapının) aynı doğru üzerinde bulunma olasılığı binde birdi.
Dünya’nın bilnmeyen enerji hatlarının oluşturduğu sistemi bir canlının sinir sistemine benzeten Batı okültizminde kabul edildiği gibi, Dünya’yı canlı bir yaratık olarak düşünen ley araştırmacılarının çoğu, insan vücudundaki biyoenerjinin ya da yin ve yang enerji akımlarının dolandığı akupunktur çizgileri ile ley hatları arasında bir paralellik kurmaktadır. Orta-Asya’dan İngiltere’ye dek birçok ülkede bulunan,dikilme nedenleri bilinmeyen gizemli menhirlerin (dikili taşların) dikilme nedenleri ley hatlarındaki enerjiden yararlanmayla ilgiliydiDünyanın sözkonusu enerji hatlarında dolanan, şimdiye dek “telürik enerji”, “küresel biyoenerji” gibi çeşitli adlarla ifade edilmiş olan enerjiye kimi ley araştırmacıları “ley enerjisi” adını vermişlerdir. Ley araştırmacısı Guy Underwood’a göre, bu hatların kesiştiği noktalarda çok yoğun bir ley enerjisi açığa çıkmakta ve bu noktalarda enerji dairesel dalgalar halinde yayılmaktadır.

Türkiye’nin bilinçli olarak seçilmiş(tesadüfen değil),ezoterik bakımdan önemli 23 eski yerleşim merkezinin işaretlendiği ½.850.000 ölçekli bir Türkiye haritasında bir ley araştırmacısı gözüyle,cetvel yardımıyla incelemelerde bulunduğumuzda ilginç sonuçlarla karşılaşmaktayız: Bu 23 eski yerleşim merkezinden bazen üçü, bazen dördü aynı doğru üzerinde bulunmaktadır.

Bu önceden belirlenen 23 nokta içinde az dört noktadan geçen çizgiler şunlardır:

1- Bergama,Claros(Klaros),Didim, ve Kos(İstanköy) hattı.
2- Bergama,Hierapolis(Pamukkale),Philadelphia(Alaşehir) ve Attaleia (Antalya) hattı.
3- Ankyra(Ankara),Pessinus ,Hierapolis, Afrodisias ve Kos hattı.
4- Ankyra,Gordion,Philadelphia,ve Efes hattı
5- Nemrut,Ankyra,Konstantinopolis(İstanbul),Hadrienopolis(Edirne) hattı (Buradaki üç kent de Türklere başkent olmuştur.)
6-Nemrut,Gülşehir yeraltı kenti,Pessinus ve Truva hattı.
7-Nemrut,İkonium (Konya),Afrodisias, ve Milet hattı.
Sözkonusu 23 nokta arasında, üç noktadan geçen çizgiler de çizildiğinde, ley hatlarının hep belirtilen, güneş ışınları tarzında yayıldıkları bir merkezi nokta göze çarpmaktadır: Bu nokta, Mitraizm iniyasyonunun merkezi olan , höyüğünün sırları henüz çözülememiş gizemli Nemrut Dağı’dır.23 noktadan17’si Nemrut merkezinden çıkan hatlar üzerinde sıralanmışlardır.Nemrut’u merkez alan bu hatlardan bazıları şunlardır:
1- Nemrut,Çatalhöyük,Kos.
2- Nemrut, Konya, Afrodisias,Milet
3- Nemrut,Hierapolis,Efes.(Çizgi uzatıldığında,hattın devamının Atina’dan geçtiği görülür)
4- Nemrut,Sard (Salihli),Smyrna (İzmir).(Çizgi uzatıldığında,inisiyatik merkez Delf’ten geçtiği görülür)
5- Nemrut,Kaymaklı yer altı kenti,Bergama.
6- Nemrut,Gülşehir yer altı kenti,Pessinus,Truva (Hattın ortasından çıkılan dik,Ankara,Konya ve Gize’den geçer).
7- Nemrut,Ankara,İstanbul,Edirne.(Çizgi doğuya uzatıldığında Ninova’dan geçtiği görülür.
,Nemrut’tan çıkan ve yurt dışına giden hatlardan biri de Edessa (Urfa) , Mekke ve Medine’den geçen hattır.Yine Nemrut’tan çıkan bir hat,Şam,Kudüs ve Sina’dan geçer. Fakat Nemruttan çıkan uluslararası hatların en ilginci Nemrut’u Hititlerden önceki bir gizemli uygarlığın merkezi olan Alacahöyüğe birleştiren hattır.Çünkü bu hat yabancı ülkelerde hep başkentlerden geçmektedir. Doğuda bir dönem Persler’e başkent olan Sus’tan Batı’da ise Bükreş,Budapeşte,Viyana,Bonn (eski Batı Almanya başkenti),Brüksel ve Londra’dan geçmektedir. dardanos ustam müsadenle yazdım bu ley hat ları davası ağır konu olduğundan hiç açmadım talep olursa açalım ustam

lagardel

Aktif Üye
selamlar;
resimlerden anladığım kadarıyla işsaretin olduğu yeri kırmışsınız.
çünki (enson çevre resimi ile ilklerdeki işaretin olduğu resim alt kısmın küçüldüğünü gösteriyor.
tarihi eserlere böyle zarar vermeseydiniz keşke.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Kimi yitik uygarlıkların bildikleri ve yararlandıkları ileri sürülen bu enerji hatlarının varlığı, feng shui uzmanları, okültistler ve radyestezistlerce öteden beri bilinmekteyse de, Batı’da bu hatların kaşifi denilebilecek kişi, ley hatları terimini ortaya atan (1925) İngiliz araştırmacı Alfred Watkins’tir. Watkins’in kendisini bu keşfe götüren ilk tespiti, eski dikili taşların,eski kutsal binaların, tapınakların ve eski çağlardan kalma birçok yapının hep aynı doğru üzerinde bulunduğunu farketmesi olmuştur. Watkins bunun bir rastlantı olup olmadığını anlamak üzere değişik yerlerde araştırmalarda bulununca şunu keşfetmiştir: Çok eski zamanlardan kalma bazı kurganlar, höyükler ve kutsal yapılar, rastlantıyla açıklanamayacak biçimde, kilometrelerce uzanan çizgiler oluşturacak tarzda, aynı doğrular üzerinde yer almaktadır.
Ley hatları konusunun güncellik kazanmasından sonra, sözkonusu özelliklerdeki yapıların aynı doğrular üzerinde bulunma olasılığının yüksek olduğunu ve Watkins’in keşfettiği fenomenin basit bir rastlantıdan ibaret
olduğunu düşünen matematikçiler, düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlamak üzere formüller hazırlayıp verileri olasılık hesapları için bilgisayara yüklediklerinde şaşkınlığa düşmüşlerdir: Çünkü bilgisayar analizleri rastlantı olasılığının son derece düşük olduğunu gösteriyordu. Örneğin 50 km.’den fazla olmayan aralarla 7 noktanın (Watkins’in belirlediği 7 eski yapının) aynı doğru üzerinde bulunma olasılığı binde birdi.
Dünya’nın bilnmeyen enerji hatlarının oluşturduğu sistemi bir canlının sinir sistemine benzeten Batı okültizminde kabul edildiği gibi, Dünya’yı canlı bir yaratık olarak düşünen ley araştırmacılarının çoğu, insan vücudundaki biyoenerjinin ya da yin ve yang enerji akımlarının dolandığı akupunktur çizgileri ile ley hatları arasında bir paralellik kurmaktadır. Orta-Asya’dan İngiltere’ye dek birçok ülkede bulunan,dikilme nedenleri bilinmeyen gizemli menhirlerin (dikili taşların) dikilme nedenleri ley hatlarındaki enerjiden yararlanmayla ilgiliydiDünyanın sözkonusu enerji hatlarında dolanan, şimdiye dek “telürik enerji”, “küresel biyoenerji” gibi çeşitli adlarla ifade edilmiş olan enerjiye kimi ley araştırmacıları “ley enerjisi” adını vermişlerdir. Ley araştırmacısı Guy Underwood’a göre, bu hatların kesiştiği noktalarda çok yoğun bir ley enerjisi açığa çıkmakta ve bu noktalarda enerji dairesel dalgalar halinde yayılmaktadır.

Türkiye’nin bilinçli olarak seçilmiş(tesadüfen değil),ezoterik bakımdan önemli 23 eski yerleşim merkezinin işaretlendiği ½.850.000 ölçekli bir Türkiye haritasında bir ley araştırmacısı gözüyle,cetvel yardımıyla incelemelerde bulunduğumuzda ilginç sonuçlarla karşılaşmaktayız: Bu 23 eski yerleşim merkezinden bazen üçü, bazen dördü aynı doğru üzerinde bulunmaktadır.

Bu önceden belirlenen 23 nokta içinde az dört noktadan geçen çizgiler şunlardır:

2- Bergama,Hierapolis(Pamukkale),Philadelphia(Alaşehir) ve Attaleia (Antalya) hattı.
5- Nemrut,Ankyra,Konstantinopolis(İstanbul),Hadrienopolis(Edirne) hattı (Buradaki üç kent de Türklere başkent olmuştur.)
Sözkonusu 23 nokta arasında, üç noktadan geçen çizgiler de çizildiğinde, ley hatlarının hep belirtilen, güneş ışınları tarzında yayıldıkları bir merkezi nokta göze çarpmaktadır: Bu nokta, Mitraizm iniyasyonunun merkezi olan , höyüğünün sırları henüz çözülememiş gizemli Nemrut Dağı’dır.23 noktadan17’si Nemrut merkezinden çıkan hatlar üzerinde sıralanmışlardır.Nemrut’u merkez alan bu hatlardan bazıları şunlardır:
3- Nemrut,Hierapolis,Efes.(Çizgi uzatıldığında,hattın devamının Atina’dan geçtiği görülür)
4- Nemrut,Sard (Salihli),Smyrna (İzmir).(Çizgi uzatıldığında,inisiyatik merkez Delf’ten geçtiği görülür)
6- Nemrut,Gülşehir yer altı kenti,Pessinus,Truva (Hattın ortasından çıkılan dik,Ankara,Konya ve Gize’den geçer).
7- Nemrut,Ankara,İstanbul,Edirne.(Çizgi doğuya uzatıldığında Ninova’dan geçtiği görülür.
,Nemrut’tan çıkan ve yurt dışına giden hatlardan biri de Edessa (Urfa) , Mekke ve Medine’den geçen hattır.Yine Nemrut’tan çıkan bir hat,Şam,Kudüs ve Sina’dan geçer. Fakat Nemruttan çıkan uluslararası hatların en ilginci Nemrut’u Hititlerden önceki bir gizemli uygarlığın merkezi olan Alacahöyüğe birleştiren hattır.Çünkü bu hat yabancı ülkelerde hep başkentlerden geçmektedir. Doğuda bir dönem Persler’e başkent olan Sus’tan Batı’da ise Bükreş,Budapeşte,Viyana,Bonn (eski Batı Almanya başkenti),Brüksel ve Londra’dan geçmektedir. @dardanos ustam müsadenle yazdım bu ley hat ları davası ağır konu olduğundan hiç açmadım talep olursa açalım ustam

Sevgili kardeşim müsade ne demek açalım tabiki çünki önemli bir konu bu.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
uçmuş....

Sevgili ustam eski çağlardan beri bu ley hatları biliniyor idi. Dünyanın enerji hatları diyelim daha doğrusu manyetik enerji yayılan hatlar. Dikkat edin hep önemli yerler aklınıza ne gelir ise bu ley hatları üstünde kurulmuştur veya yapılmışdır. Sizin yerlerde bu hatlara denk gelebilir lakin orada bu ley hatlarının bilerek seçildiğini gösteren işaretler lazım . Ben konu sahibi arkadaşa bu yüzden sordum bu çizgilere denk geliyormu diye lakin henüz bir yanıt alamadık. eski çağlarda o zamanın bilginleri bu ley hatlarının kesişme noktalarını özel seçip buralara şu zamanda bile ayakta olanlarda dahil bir çok önemli binaları inşa etmişler yani bunların yerleri özenle seçilmiştir

feylezof

Member

,Nemrut’tan çıkan ve yurt dışına giden hatlardan biri de Edessa (Urfa) , Mekke ve Medine’den geçen hattır.Yine Nemrut’tan çıkan bir hat,Şam,Kudüs ve Sina’dan geçer. Fakat Nemruttan çıkan uluslararası hatların en ilginci Nemrut’u Hititlerden önceki bir gizemli uygarlığın merkezi olan Alacahöyüğe birleştiren hattır.Çünkü bu hat yabancı ülkelerde hep başkentlerden geçmektedir. Doğuda bir dönem Persler’e başkent olan Sus’tan Batı’da ise Bükreş,Budapeşte,Viyana,Bonn (eski Batı Almanya başkenti),Brüksel ve Londra’dan geçmektedir. @dardanos ustam müsadenle yazdım bu ley hat ları davası ağır konu olduğundan hiç açmadım talep olursa açalım ustam
Emeğinize sağlık ustam,saygılar.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
şurayı bi açar mısın içerde ne var

Ekli dosyayı görüntüle 218470
tuzağı görmene rağmen burayı kaldır içine bak diyerek neyi amaçlıyorsun kardeşim?
Üstteki kayaları görmüyor musun?
Yorum yaparken vebale girecek çözümler üretmeyin.
İster alın ister darıl istersen küs.
Bu insanların canı oradaki zenginlikten daha önemlidir.
Umarım anlatabilmişimdir..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
tuzağı görmene rağmen burayı kaldır içine bak diyerek neyi amaçlıyorsun kardeşim?
Üstteki kayaları görmüyor musun?
Yorum yaparken vebale girecek çözümler üretmeyin.
İster alın ister darıl istersen küs.
Bu insanların canı oradaki zenginlikten daha önemlidir.
Umarım anlatabilmişimdir..
ilk cümlendeki sorundan ağır bir itham gördüm o yüzden yazma gereği duydum
üslup çok önemli ve niyeti gösterir ama sendeki niyeti anlayamadım
sakıncalı bir durum gördüyseniz inceden ikaz edersiniz varsa hatalı bir durum özeleştirisi yaplır
neyi amaçlıyorsun gibi direkt suçlayıcı ifadeler hoş değil kınıyorum

orada tehlikeli görülen soldaki 1 metrelik üçgen kaya ise görsel olarak analiz ettim işkembeden sallamıyorum
dikkat edilirse sol kısımda bir çalışma yapılmış ve zaten o kaya parçası yerinden çıkarılamamış
bu da o parçanın her ne kadar ayrı gibi görünüyor olsa da aslında üstteki anakayayla yekpare olduğunu gösterir
yani bir önceki mesajımda işaretlediğim kısmı açmakla üstteki kayalar gelmez rahat olun
velevki gelme ihtimali varsa bir şekilde konu sahibi arkadaş ve ekibi çalışma esnasında gerekli tahkimatı sağlayarak
güvenli bir çalışma sağlayacaktır bunu hemen her konuda en az bir arkadaşımız ikaz eder ve üstteki 33. mesajda
@kazama arkadaşımız sağolsun pas geçmemiş ve işaretlemiş zaten
hal böyleyken sizin konuyu karıştırma amaçlı yorumunuz gereksiz olmuş
neyse fazlası konuyu dağıtmak tekrar cevap vermek polemik olur o yüzden bu konuya başka mesaj yazmıyorum
bu uzunca mesajımı okuyup zaman kaybeden diğer arkadaşlardan da özür diliyorum
haklarını helal etsinler

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
ilk cümlendeki sorundan ağır bir itham gördüm o yüzden yazma gereği duydum
üslup çok önemli ve niyeti gösterir ama sendeki niyeti anlayamadım
sakıncalı bir durum gördüyseniz inceden ikaz edersiniz varsa hatalı bir durum özeleştirisi yaplır
neyi amaçlıyorsun gibi direkt suçlayıcı ifadeler hoş değil kınıyorum

orada tehlikeli görülen soldaki 1 metrelik üçgen kaya ise görsel olarak analiz ettim işkembeden sallamıyorum
dikkat edilirse sol kısımda bir çalışma yapılmış ve zaten o kaya parçası yerinden çıkarılamamış
bu da o parçanın her ne kadar ayrı gibi görünüyor olsa da aslında üstteki anakayayla yekpare olduğunu gösterir
yani bir önceki mesajımda işaretlediğim kısmı açmakla üstteki kayalar gelmez rahat olun
velevki gelme ihtimali varsa bir şekilde konu sahibi arkadaş ve ekibi çalışma esnasında gerekli tahkimatı sağlayarak
güvenli bir çalışma sağlayacaktır bunu hemen her konuda en az bir arkadaşımız ikaz eder ve üstteki 33. mesajda
@kazama arkadaşımız sağolsun pas geçmemiş ve işaretlemiş zaten
hal böyleyken sizin konuyu karıştırma amaçlı yorumunuz gereksiz olmuş
neyse fazlası konuyu dağıtmak tekrar cevap vermek polemik olur o yüzden bu konuya başka mesaj yazmıyorum
bu uzunca mesajımı okuyup zaman kaybeden diğer arkadaşlardan da özür diliyorum
haklarını helal etsinler
üslubumdaki sorgulayıcı tavır kızgınlığımdandır. Bizim insanlarımız maddiyatı bazen canından değerli görüp dikkat kesilmez. Önemsemez sonra haberlerde Afad ekiplerinin kurtarma ya da cenazeyi çıkarma videosu izleriz.
Ben çoğu konunun açıklamasını bile okumam. Başlığı bile uzunsa pek bakmam. Tek fotoğraflara hiç bakmam. Bunları niye yazıyorum; o esnada parmağım o sayfaya denk geldi telefondan giriş yaparım hep öyle gördüm sonrasına da bakmadım. Özel bir amaç gütmedim, hele şuna iki satır yazayım rezil edeyim küçük düşüreyim işi değil, yapmam da öyle bir şey.
Bu yorum üzerinden tüm üye kardeşlerimiz okusun isterim. Yorum yaparken mutlaka tehlikeleri de gördüğünüz tuzakları da belirtin.
kırdıysam affola..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yıllar önce Sedegor ustam buna çok benzer bir konuyi çözmüştü.
En çok yorum alanlardandı. dardanos ustanında dediği gibi buralar basit yerler değil üçlemeler krallar tılsımlar birsürü açıklaması var bunları okumak çözmek her yiğidin harcı değil.
'Burası kapak gibi duruyor yok şurası şöyle duruyor 'gibi denilen yerlerden hiç değil..
Malı büyük fakat işçiliği geçtim en başta anlaması zor şeyler anlatılmış.
Bunu ancak sedegor usta çözer deyip,onu buraya etiketliyorum.
Benden bukadar
Ares Kardeş o gün o kunu cözüldüde tam 3 ay sürdü gece gündüz. Bu konuda dediğin gibi o konu gibide zaman yok arada girip çıkıyorum. Bu işaretler çok şey söylüyor en önemli dediği şeyse benden uzak durun diyor, aksi halde canınız yanar diyor! Bu durumda konu sahibi arkadaşı tanımam bilmem define işi dikkat gerektiren sogukkanlılık gerektiren tedbir gerektiren bir konu ama iş bu işaretlere gelince konu kat kat ciddiyet ve tecrübe ister bizim burdan dugru yada yanlış bu yerlerde insanları yönlendirmemiz o insanı ölüme götürebilir. Yani yazmak kolay iş ama gece gündüz o konu üzerinde durup hangi noktada tuzak var hangi noktada bela var bunu bilgi isteyen adama an be an haber etmezsen vebale girersin.

Adam kaç kat koruma atmış üstüme gelme demiş isaretlerde zor iş.

Lakin resmin birinde haç işaretinin yanında Ruh deliği var sanki bu delik ve o haç tam güney değil tam güney batıda değil bu ikisinin ortasına bakıyor saat 10 gibi sabah güneşi alıyorsa ana kayadaki mezar iyidir diğer yerlere nazaran kolaydır. Ama dedigim gibi kaç kat koruma atılmış zor iş.

O senin hatırladıgın konunun perde arkasında çok şeyler oldu. Sadece konuda yazanları okudun belki sen.

Benim temennim Uzak durulsun Bela isteyen varsa bilmem. Yorum yapıp güzel işaret güzel mal güzel mezar demek kolay iş, adamı ölüme salmak orda define var demek çok çok başka şey.

Bu konuya yorum yapacak kişi her an konuya müdahil olacak yaptığı yorumunda arkasında sonuna kadar duracak adamlar çalışırken günlük bilgi alıp bilgi verecek nerde ne çıkacak kazmayı vurmadan adama söyleyecekki işe yarasın yaptığı !

Yer Kiliseye ait ve Ermeni işi bu her şeyi anlatmaya yeter, eşkiya yerinden daha fazla bela demektir bu ! Define buldururayım ya güzel isaretmiş iki kelamda ben yazayım işı değil diğer konular gibi fikir alışverişi değil aklından geçeni söylemek değil . Bu öyle bir konuki ya buldurur ya öldürürsün !!!! Boş süslü laf işi değil, bilicilik taslamak hiç değil. Ben yokum kısacası bu işte ! Zaten görüyorsun zamanımda yok haftada ayda şöyle bi girip siteye çıkmakla olmaz.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şefket Kardaşım,

Bu dünyada en kıymetli şey İMANdır.
İnsanın malı, mülkü bitebilir.
Çoluk çocuğu ölebilir veya terkedip gidebilir.
Herşeyin bir açıklaması ve telafisi mümkündür.
Amma birisinin imanı giderse herşeyi gitmiş demektir.

Bu nedenle darbı mesel olan söz şudur:
İMAN VARSA, İMKAN vardır.

Gelelim bu yere.
Bu yeri çözmek ve sonrasında işlem yapıp hedefe ulaşmak için senin-benim tecrüben yetmez.
Buradan çıkacak hafriyat en az 5 kamyondur.
Sadece gecelerde 2 ay sürer.
Çok kuvvetli hocaefendi lazım, her gece. Kim gelir? Kimse gelmez.

Netice olarak burası ile uğraşma.
Anakaya üzerindeki cıfıtları farketmiyorsunuz.
Başbelasıdır bu şeytanlar.
Gücümüz yetmez.

Ya vazgeç,
Ya burasını çözecek hakiki bir ekip bul.
İlk çarptıklarında 6 ay yatarsın yoğun bakımda.

Ares-xl

Aktif Üye
Kral mezarina giden mahsen yolu tuzaklı..
Üçgeni haça baglayan halka işareti bunu ifade ediyor..
Işin ehli birilerini bulun ustam .
İşaretler güzel malı çok iyi ama..aması var işte