bu nedir

murat76

Aktif Üye
oyy oyyyyy atacam kendimi masadan aşarıya

iyi oku evde al cubukları eline pıratik yap cubuklar elinde ucları biraz aşarıya dogru baksın kendi cevrenda yavaş yavaş dönüyon dönerken cubuk carpı yapar düzelecen o yöne dogru yürüyecen boşlugun yada metalin üzerine gelince cubuk kapanır gecince geri döner dört yönden merkezlersin bu kadar @murat76
Ustam cokta kurnazsiniz az mesafeden atiyorsunuz kendinizi :zuhaha: tamam evde tencere tava cubugu yaniltir diye yapmadiydim yapicam sustum dahada bise sormuyorum acemi olmak basa bilaaa :73:

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emi

cubuk kullanmak hem basit hem zordur evin ortasına bildigin pet şişe koy azı kapalı cubuklar elinde kendi cevrende dön şişe izasına gelince carpı yapar şişeye dogru yürü acacak üzerine gelince kapanacak en basiti devamı sağ yada sol fark etmez gümüş al en basit yüzük bir tanede yere koy bu şekilde ise metal tespit edersin bu şekilde pıratik yaparak cubuklar üzerinde daha iyi olursun daha sonra evde olan birine ğümüşü saklasın evde her hangi bir yere bunu bul

arazide boşlugu simetrik olarak tespit et köşelere taş koy bu cerceve içinde altın gümüş bakır ve kurşuna bak hepsini aynı yerde bulunca yerinide teyit etmiş oluyorsun @murat76
bu hareketi hiç sevmem :zuhaha:

murat76

Aktif Üye
Allah iylini versin emi

cubuk kullanmak hem basit hem zordur evin ortasına bildigin pet şişe koy azı kapalı cubuklar elinde kendi cevrende dön şişe izasına gelince carpı yapar şişeye dogru yürü acacak üzerine gelince kapanacak en basiti devamı sağ yada sol fark etmez gümüş al en basit yüzük bir tanede yere koy bu şekilde ise metal tespit edersin bu şekilde pıratik yaparak cubuklar üzerinde daha iyi olursun daha sonra evde olan birine ğümüşü saklasın evde her hangi bir yere bunu bul

arazide boşlugu simetrik olarak tespit et köşelere taş koy bu cerceve içinde altın gümüş bakır ve kurşuna bak hepsini aynı yerde bulunca yerinide teyit etmiş oluyorsun @murat76
bu hareketi hiç sevmem :zuhaha:
Benimde en sevdigim gif ustam o ama dahada yapmam simdi beni evde pet şişelerle dört döndururken siz arazide mali goturuceksiniz dimii :200: tmm ustam şaka bi yana ben dediklerinizi yapim her ustamin sozu kiymetli bu garip kardesinize tahammül ediyosunuz ALLAH razi olsunnn

poseidon2023

Uzman
keşke yakın olsada gelip tespit etsem elimizden gelen arkadaşları bu şekilde yönlendirmek

bizde doguştan ögren medik zamanla ve arazide dag bayır calışarak eksiklerimizi tamamladık Allaha şükür şimdi araziye bakınca ne nerede görüyoruz ve makinalarımı acıp tespit ediyorum @murat76

Allah kolaylık versin pıratiye devammmmmmm

wesli1986

Aktif Üye
Ustaam ben bu isi cozemedim kazigim yerin en altikismi ince tassiz kum mil beyaz kireç gibi gurekle rahat kazilan biyer altına 2 metrelik temir caktim birşey denk gelmedi demiri cikardim demir sulu geldi kafam karisti bu çubuk suyami gidiyo acaba kazdigim yerin üst kismi 1bucuk metre toprak cikti sonra kum ocagi gibi cakil cikti kum cakillardan yani altida sadece yumuşak sulu toprak napayim bana yardimci ol ustam çubuk hala sinyal veriyo ama altında birşey yok gibi birde bu odalara doğru yerde cakil var her yerde yok cakil

wesli1986

Aktif Üye
Usta birde bizim buraya baktinmi bakayim soyliyeyim demistin ben yer verdim de sana zahmet bilgilerini baylasirmisin yardimci ol ustam çok zordayim

rayyur

Yeni Üye
Naçizane konu çubuktan açılmış soram dedim ustalarıma bendeki çubuklarla boşluk olduğunu bildiğim yere gelince aha açacak dediğimde açıyor aha kapanacak dediğimde kapanıyor la git bu çubuklar palavra dediğimde çubuklarda hareket olmuyor acaba çubuklar bana kırılıyor mu ki:)

poseidon2023

Uzman
hayırlı geceler dilerim her keze

bu işte yeni oldugun belli nedeni bahsettigin bu katmanları bu sitede 100 kişiden on kişi görmüştür yani envareler güzel medeniyet işi bu basit olmaz enn az altı metre