Bu oymalar ne anlama geliyor

Morqen

Yeni Üye
doğru diyosunuz dikkatimizden kaçmış valla o :) tamamdır resimlerini alayım ben oranın timur964

timur964

konularim
sadece işaretin olduğu yeri değilde çevresiyle beraber dünde söylemiştim unuttun heralde ıslatarak çekersen daha net çıkar şekiller 80 100 resim çek önemli gördüklerini ekle baksın ustalar isteklerine göre elinde olanlardan eklersin Morqen

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim çok güzel bir kaya mezarlık alandasın. Çoğu açılmış ama açılmamışlarıda mecuttur. Yukarılara yönelip daha büyük kayaları incelemende fayda var. Özellikle hayvan figürlü kayaları bulup detaylı resimlemelisin.

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
2. resim zamanında dere yatağında kalmış bir kaya ve o delikler de o dönemin istridye kolonilerinin yaptığı oyuklar.
Ekli dosyayı görüntüle 139110

Diğer resimlerdeki oyuklar için diyebileceğim zamanla doğal hale geldikleri. Yani insan eliyle yapılmış ta olabilirler doğal da olabilirler fakat zaman içinde aşınmaya uğramışlar.

Son düzenleme:

Morqen

Yeni Üye
Zamanında su geçmemiş ama burdan dere yatağı yaklaşık 150 200 mt kadar altında o kayada insan figürü var karşısına bakıyorum yuvarlaklar bir şekilde etrafı ağaçlarla çevrilmiş ufak bi yükseklik var ama tümülüs müdür bilmiyorum tümülüste olsa o tarafa bizim elimiz gitmiyor göz önü büyük başlara bırakmak zorundayız ama tepedeki çok büyük kayalıkların olduğu yere gitmeye çalışıyorum işaretler aklımızı karıştırıyor resim çekmeyi unutuyoruz resmen tekrar tekrar çekip her işaretin her bölgenin resmini atacağım yardımlarınız için gerçekten minnettarım çok değerli insanlarsınız çok teşekkürler.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim eklediğin 3. resmin uzaktan çekilmiş resmi varmı ?