bu para hakkında bilgisi olan...

Barakuda

Aktif Üye
ustam benimde emareler hakkında bilgi öğrenme amacım eğer kayda değer birşeyse bulduğumuz yerde aramaya devam edelimmi anlamında idi...ama gümüş yada altın olmadığı kesin..tarihi değeri yeter :beguiled:

Barakuda

Aktif Üye
yalnız söylemeden edemicem..svs ustayı bilgilendirme yönünden takdir ettim..resimlerde görüpte son derece doğru bilgilendirdi beni..bence site için çok değerli ve bilgili bir kişilik..aslında herkes kendi alanında aynı durumda..herkes birbirine bu şekilde yardımcı olursa sanırım sonuca ulaşmayan bir konu kalmaz..hepimiz birbirimizden çok şey öğreneceğiz..hala bu paranın adını tarihini nasıl bulduğunu merak etmekteyim usta :apologetic:

svs

Engellendi
Barakuda ustam ari nin ingilizcesi bee
Google a bee coins yazman.yeterlidir.

2. Diyecegim bu lara yunan parasi . Bunu buldugun yere asıl resmen . Araziyi arti seklinde gez sonra çarpi seklinde hat tutarak gez
Yani bi yukari bi asagi bi yukari bi asagi seklinde ve yavas gez. Makinanda zemin sesi varsa aç zemin sesini cizirdasin makina zemin sesini açtigin zaman makina daha derine iner. Mutlaka faha onemli seyler cikaracaksin. Ben cukurovadayim. Burasi resmen elendi ve biz kendimize artik ozel makinalar yaptirmaya basladik derine girebilmek icin
Insallah yerin bakire bir yerdir ve nasiplenirsin

Şirvan

Operatör
svs usta oyledir sikke konusunda bilgisine herdaim başvurur oda bizi kırmaz yorumu esirgemez bilgisini paylaşir. Dun ufak bir yanlış anlaşılma oldu dunde kaldı bitti o iş. S:W:A:T timur964 ustalarim bilginize

Şirvan

Operatör
svs usta esasında moderatörlüğü hakkeden biri burdanda site yönetimine acizane teklifim. Sikke konusunda tecrubelerinden istifade ediyoruz böyle biri siteye lazım

svs

Engellendi
Müteşekkir olurum ustam . Tesekkur ederim

timur964

konularim
Şirvan bende dünde kaldı diye umut etmiştim bugüne taşınınca uzuldum neyse tatlıya bağlandı işallah

svs

Engellendi
Evet bitti mesele :) Sorun yok cok sukur bu arada Barakuda ustanin forumunu doldurduk :)