Bu taş ne ifade ediyor?

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Cok bereketli topraklar..surda su var burda bu var demek zor.ama eklenen resimlerden yola cikarsak acilmis alanlar saanduka mezarlar elden gecmis yerleri gorunce bunlar tek olmaz devami vardir diyorum...bunlarida bulmak icin araziyi iyi incelemek ozelliklede bosluk tespitine yonelmek lazim..kayalik alanlar mezar icin cok uygun sansinizi deneyin derim

bestami

Aktif Üye
Hocam orada atlamışsın hiç işaretlememişsin yuvarlak şekilde oyulmuş bir yer var horasan sıvasına benziyor rengide bir çekiçle falan vur bak boşlık varmı
ahh ustam teşekkürler , engellenmiş sin, nerde ustam, bir tarif etseydin bari, her yerde oyuklar var , dönüş yaparsanız sevinrim,

mayhem

Co Admin
Co Admin
Çok ilginç bir yer Gidince bu işaretlediklerim yerinde duruyormu bir bak üst taraflar sıkıntılı demekki cin con kaynıyor sanki yer Ekli dosyayı görüntüle 210957​

bestami

Aktif Üye
Çok ilginç bir yer Gidince bu işaretlediklerim yerinde duruyormu bir bak üst taraflar sıkıntılı demekki cin con kaynıyor sanki yer Ekli dosyayı görüntüle 210957​
@mayhem ustam ne yapacağız, cinconlarla nasıl baş edebiliriz , korkuttun vallah bizi, neden bu kadar cincon olur buralarda, bir dağ başı burası, varsa birşeyler alma imkanımız olur mu? tamda bu resimde bir tanesi dikilitaşlar var, bu dikilitaşlar nedir? zaten pek uzağı gözüm az görüyor,dikilitaşlar için buraları resimlemiştim; gözünü seveyim aydınlat bizi,,, ayrıca uyardığınız için teşekkürler.........kolay gelsin
Nihat k Melleibrahim ustalar bu cinconlar a ne yapabiliriz ki? bir tavsiyeniz varmı? teşekkürler

Son düzenleme:

Nihat k

Aktif Üye
@mayhem ustam ne yapacağız, cinconlarla nasıl baş edebiliriz , korkuttun vallah bizi, neden bu kadar cincon olur buralarda, bir dağ başı burası, varsa birşeyler alma imkanımız olur mu? tamda bu resimde bir tanesi dikilitaşlar var, bu dikilitaşlar nedir? zaten pek uzağı gözüm az görüyor,dikilitaşlar için buraları resimlemiştim; gözünü seveyim aydınlat bizi,,, ayrıca uyardığınız için teşekkürler.........kolay gelsin
Nihat k Melleibrahim ustalar bu cinconlar a ne yapabiliriz ki? bir tavsiyeniz varmı? teşekkürler
Anıt mezarlık dostum cinconlar diye bir durum yok rahat ol ama senin için çok zor bir yer boşaltılmış olabilir

bestami

Aktif Üye
Nihat k ustam o konuda rahatım da, el değmiş,açılmış bir yer göremedim, eğer dediğiniz gibi ise iyi olur, en çok beni düşündüren üç harfliler, birde ustam bu resimde en soldaki kırmızı çizimli yerin en üstünde dikili birtaş var, o ne olabilir ki acaba? teşekkürler

bestami

Aktif Üye
burda evet çubuk tuttum;

Ekli dosyayı görüntüle 210989

arkadaşım bana burada tünel varmış gibi geldi. başlangıcıda alt kısımdaki harabelikten olduğunu düşünüyorum. bir incele derim
evet @adil_e ustam buraya çubuk tuttum, değerli verdi; testini yaptım diğer materyallerle tepki vermedi, sadece değerli verdi, boşluk bakacam inşallah gidersem, tam tarih baskısı olanyerde, çizdiğim yer olmalı, burası mezar galiba, başlangıç mezar içinden mi? daha aşağıdan mı olur? acaba, ben mezarın üstteki iki kat niş ten duvar örülü yerin alttan olabilir diye düşündüm, sizin tvsiyeniz ne olur? teşekkürler abiciğim

Son düzenleme:

bestami

Aktif Üye
bunların hangisinden?

tünel varsa başlangıç burda üstten mi, alttan mı? ve ya başka bir yerden mi? ustalar, adil_e ustam buyur

adil_e

Aktif Üye
evet @adil_e ustam buraya çubuk tuttum, değerli verdi; testini yaptım diğer materyallerle tepki vermedi, sadece değerli verdi, boşluk bakacam inşallah gidersem, tam tarih baskısı olanyerde, çizdiğim yer olmalı, burası mezar galiba, başlangıç mezar içinden mi? daha aşağıdan mı olur? acaba, ben mezarın üstteki iki kat niş ten duvar örülü yerin alttan olabilir diye düşündüm, sizin tvsiyeniz ne olur? teşekkürler
abiciğim
arkadaşım zamanın varsa taş örülü yerden gir derim.(mezar içi dediğin yer burası sanırsam) o koridorda yürü değerli tespiti yaptığın yere kadar gel bak derim. böyle çalışma yaparsan zemine doğru başka girişler emeralar vs varmı görmüş olursun yapıyada zarar vermemiş. ayrıca burası yamaç olduğundan tepenin yada dağın herneyse içlerine kadar gidiyormu bu tünel gidiyorsa başka ne güzellikler var görürsün. tabi bu zaman meselesi. yok olmadı değerli tespiti yaptığın yerden dal içeri derim ama tavsiye etmiyorum burda güzel anıtsal bir yapıya zarar vermiş olursun.

The Thing

C*
Süper Moderatör
bestami o yapının üstünde çubuk tutmaya çalış , bakalım boşluk verecek mi.

adil_e

Aktif Üye
tünel varsa başlangıç burda üstten mi, alttan mı? ve ya başka bir yerden mi? ustalar, @adil_e ustam buyur
arkadaşım üstten mi alttan mı sorusu bu resme göre zor. bunu şöyle değerlendir çubuk ustası değilim ama @BulursamKader25 ustamdan öğrendiğim şey, burda alt ve üst yazdığın yerin ordan boşluk bak derinliğini ölç, sonrada buranın arka kısımlarına doğru git yine yüzeyden boşluk bak eğer kordidor varsa ki olmalı, hemen hemen aynı derinliği vermeli. @BulursamKader25 ustamın açtığı bölümde bulunan boşluğun tabanıyla tavanı ve boşluğun tabanıyla toprak üstündeki yer arasındaki boşluktan bulabilirsin. ha illaki giriş hangisidir bu resme göre diyorsan bana göre alttandır