Bu taş ne ifade ediyor?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos ustam iyi tesbitiniz olmuş, elinize sağlık, özellikle büyük oymanın içindeki ni iyi görmüşsünüz; atalarımız el elden üstündür demişler, beno kadar bakktım, en çok da ordan şüphelendim, ama bişşe göremedim, çok teşekkür ediyorum, taş yığınları ustam tarla temizliği için olduğunu sanmıyorum, kapalı kuyu olabilir, ayrıca burda açılmış bir mezar var resimleri görmüşseniz, orda arka da muhtemelen oda var ve odaya giden kapı ya da tünel var, orda bir tavsiyeniz olur mu? giriş konusunda , kolay gelsin ustam benim hakkını helal et

Sevgili kardeşim..Tarihi milattan öncesine kadar dayandığı bilinen duvar nişleri Eski yıllarda kandil gibi aydınlatma araçlarını duvarlara yerleştirmek için ya da raf amaçlı kullanılan nişler
Sadece mezarlarda olmaz. Eski evlerde kiliselerde şapellerde manastırlarda ve halen günümüzde bile bir çok mekanda kullanılıyor. Dikkat eder isen ben sana buraların kutsal bir alan olduğunu yazmış idim.Bu yapıda bana bir mezar gibi gelmedi. Bence bu bir şapele benziyor. ((((((Şapel...özellikle kırsal alanlarda ve küçük yerlerde veya yol kenarlarında dinsel ihtiyaçları karşılamak için yapılmış dua etme ve mum yakma yerleridir. Bu yerde bana bu tür bir mekanı andırıyor gibi geldi.

bestami

Aktif Üye
bu son resim

son resim bu olsun bakalım ne var ne yok

bestami

Aktif Üye
@may77 dardanos adil_e ustalarım son resimlerimi gördünüz mü? bir bakıver abiciğim size zahmet 4 tane resim attım sonradan çok teşekkkür ediiyorum

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 211717bestami......

Sevgili kardeşim..Tarihi milattan öncesine kadar dayandığı bilinen duvar nişleri Eski yıllarda kandil gibi aydınlatma araçlarını duvarlara yerleştirmek için ya da raf amaçlı kullanılan nişler
Sadece mezarlarda olmaz. Eski evlerde kiliselerde şapellerde manastırlarda ve halen günümüzde bile bir çok mekanda kullanılıyor. Dikkat eder isen ben sana buraların kutsal bir alan olduğunu yazmış idim.Bu yapıda bana bir mezar gibi gelmedi. Bence bu bir şapele benziyor. ((((((Şapel...özellikle kırsal alanlarda ve küçük yerlerde veya yol kenarlarında dinsel ihtiyaçları karşılamak için yapılmış dua etme ve mum yakma yerleridir. Bu yerde bana bu tür bir mekanı andırıyor gibi geldi.

SEVGili kardeşim ben yanlış anlattım her halde ben bu yorumu bu resimdeki sizin mezar dediğiniz yer için yapmıştım.

bence burası mezar değil bir şapel

bestami

Aktif Üye
@dardanos ustam bunu anladım, gidip boşluk, oda, tünel bakacam inşallah, buranın tam karşısı iki tane foto attım, bir sayfa geride, burası için değil talebim; su kaynağı falan olan yerin yukarı tarafı varsa birşeyler görün istedim, abiciğim çok teşekkürediyorum ilginize ,,,,,,, kolay gelsin Kamhi Leonard size de selamlar

Son düzenleme:

bestami

Aktif Üye
poseidon2023 ustam burda ki şapele bir el ve göz atsan abiciğim; yer mekan herşey güzel, bunda da kilise gibi oda, tünel, mezar ya da mal olur mu? nerden giriş bakalım abim benim, kolay gelsin

bestami

Aktif Üye
DİVANE ustam bu konumda çok güzel bir görmenizi isterim sağolun teşekkür ederim

DİVANE

Moderatör
Moderatör
bestami son resim mezara benzemiyor içini dışını çevresini bir araştır çevresini dolaşarak boşluk bak herhangi bir tünel oda gibi boşluk varmı kontrol et diğer resimlere ustalarımız ayrıntılı yorumlar yapmışlar kolay gelsin