Bu taşın ne oldugunu bilen varmı

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nerden çıktığı hakkında bilgi verebilirseniz daha sağlıklı yorumlar gelir kanaatindeyim

definecik

Member
Bu yere ne zaman işlem yapsam, her şey dogalmış gibi geliyor. Ve tam vaz gececeken değişik bişey oluyor devam ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 165441

Once tam her şey dogal derken bu aşırı mucur cıktı. Tam mucuruda temizledim baktım yine her şey dogal derken, Bu seferde b u kayalar geldi sanki kesilmiş gibi sandım

Ekli dosyayı görüntüle 165445

Ekli dosyayı görüntüle 165444

Ekli dosyayı görüntüle 165446

Ekli dosyayı görüntüle 165447

Ekli dosyayı görüntüle 165448

Ekli dosyayı görüntüle 165449

Sonra tam taşları da temizledim. baktım bunlarda dogalmış derken, Yerdeki dikdörtgen blogun altından bu söblek taş cıktı ve iki tane küp kırıgı cıktı. Hemde büyük küpmüş galiba.

Ekli dosyayı görüntüle 165450

Ekli dosyayı görüntüle 165451

Ekli dosyayı görüntüle 165452

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
İyi gitmişsin. Nasıl bir işarete dayanıp işlem açtın ustam? O taşın ne olduğunu ben bilmiyorum şahsen. Bilen ustalar yazarlar. Büyük küp kırığı deyince aklıma 'Küp Mezar' geldi. Genel itibariyle değerli malzeme çıkmaz. Bu taşı çıkardığında küp kırıklarının arasında mıydı? Kemik filan bir şey yok muydu? Döneminde açılıp tekrar kapanmış olması ihtimaline nasıl bakıyorsun?

Sevgiler.

definecik

Member
İyi gitmişsin. Nasıl bir işarete dayanıp işlem açtın ustam? O taşın ne olduğunu ben bilmiyorum şahsen. Bilen ustalar yazarlar. Büyük küp kırığı deyince aklıma 'Küp Mezar' geldi. Genel itibariyle değerli malzeme çıkmaz. Bu taşı çıkardığında küp kırıklarının arasında mıydı? Kemik filan bir şey yok muydu? Döneminde açılıp tekrar kapanmış olması ihtimaline nasıl bakıyorsun?

Sevgiler.

yok ustam sadece bu resimdeki gibi iki parca küp kırıgı buldum, yanındada bu yuvarlak değişik taşı buldum .

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şahsi kanaatim biraz daha devam etmeniz yönünde

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
O çıkarttıgınız kesme taslar oyle dagınık mı çıkıyor yoksa örülü duvarı mı bu sekilde dagıtıyorsunuz ?
Daha genişten foto varmı miharbın neresinde calısıyorsunuz ?

Pscyhe

Engellendi
Mihraba goremi islem yapildi yoksa tespite goremi..bosluk tespitimi yapildida arama yaptiginiz alani actiniz..evet islem yaptiginiz yer dogal degil ozenle yapilmis o taslar bina kalintisida olabilir oda duvarida tavan cokmus onlar kalmis yada elden gecmis bir alandir..o taslarin yanindan biraz daha inin bakalim kac kat tas var o zaman kendini belli eder..mihrab guzelmis islem hakkinizi ona yonlendirseydiniz daha guzel olabilirdi

SAHBAZ

Bilgili Üye
buldugun taslari sakla kardesim yokla iclerini isini sansa birakma mihrabin hemen solu acilmis mi uzaktan resmi var mi bu haliyle kapaliymis gibi geldi bir ikinciside bosluk tespitimi yaptin neye gore hangi isaret seni oraya yonlendirdi yada degerli degerimi aldin ne nedir yer super ¥

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
mihrabın olduğu kayayı geniş açıdan bir fotosunu çek ve ön tarafında ne var bence aradığın şey toprakta değil. taşta:322: etrafı iyi fotolarsan daha çabuk sonuç alırsın. ustalarda gördüklerini söyler.

definecik

Member
Son düzenleme: