Bu Tospa işe yarar mı :)

NoYaN_06

Moderatör
Moderatör
yani kanalları parelel sayarsak kafaya kanallarında büyük ihtimalle yıgmayı tarif ediyor olabilir besmele cekmenin vakti coktan gelmiş geciyor gelişmelerden haberdar et inşaallah haydi rast gele

AmoRe

Aktif Üye
Kafkaslı ustam bir ve beşinci sayfalardaki resimlere göre bu tospanın yumurtaları nerede olabilir tam olarak,yumurta olduğu bariz belli olurmu?Bulunan yumurtaların hepsi müjdelimidir değilse hangisin dolu olduğu nasıl anlaşılır?bizleri detay bilgilendirirmisin ustam.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
[h=2]güzel insan[/h]
esselamunaleykum
sen bu yorumlardan sonra hiç işlem yaptınmı sana yazdığım mesajı değerlendir bu tosbağanın olduğu yerde bir mağra olmalı varsa orada olmalı eğer alınmamışsa
2 altında 3 fazla uzağında olmamak kaydıyla ertrafında 20 veya 30 santim derinlikte olmalı makine yardımı gerek sana
allah nasibini açık etsin inşallah
üzülmeye değmez nasipten ötede yol gitmez ama arkadaşların yorumlarını değerlendir bazıları hariç çok güzel açıklamalar yapmışlar çok emek vermişler sağlıcakla​

CooL

Bilgili Üye
ustalar bu resimlere bakarak kopan parçaları inceleyerek bu kaplumbağa yüzeyinde horosan sıva varmı yoksa normal taşamı işlem yapılmış kazınmış yorumu olan varmı acaba merak ettim

AmoRe

Aktif Üye
Bende aynı şeyi sormuştum tam olarak cool :)

CooL

Bilgili Üye
Bende mrak ettim bilgisi olan konuya bakarmı diye yazmıştım

AmoRe

Aktif Üye
konu eskidi diye bakmamazlık etmeyin ama olmuyorböyle üstteki mesajdaki resimlerde horasan varmı bakarmısınız? PiSaGoR bir bakıver :)

PiSaGoR

Engellendi
Ilk resimlerle son resimlere baktım

Bu yerinden oynamış gibi duruyor Şayet sabit ve işçilik burda yapılmış ise .

1--
6 yumurtası var arka kısımda yüzeysel olarak toprağın üst birinci tabaka 10 cm geçtikten sonra 40 bilemedin 45 cm de kuluckayi bulursun ...

2-El ayak yok...Yön tayin etmek güç 10 metre çevresini baz al buranın altına girecek bir giriş bu

3 --Bundan birşeyler alınmış bu haritada ola bilir hediyede ola bilir

4-Işçilik muazzam mezarı arama ICINE GIR DURMA

Son düzenleme:

AmoRe

Aktif Üye
Son yukledigin resimlerde
1 inci resim kaplumbaganin altında kalan taşı fark etti mi? Işin zor
farkettiğim söylenemez nedir o taşla ilgili düşüncen?burda hiç oynama yok kabuğundaki o kırık arkadaşların eseri arkasında da 30 40 sm kazanlar yine onlar.yığma buranın 150-200 metre ötesinde boyunaltında müjde bakarken kafasını biri kırmış baktığı yönde..giriş ya tospanın altından yada yada o yığmadan...Birde mezarı arama içine gir durma demişsin biraz daha açarmısın?Tüm engin bilgini istiyorum aslında nekadar detay varsa.Teşekkürler yorumun için.