Bu Tuzaklar Nasıl Geçilecek.....?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün Aleyküm,

Kıymetli Ustalarım, Hocalarım, Sitemizin Güzide Üyeleri.
Aşağıda krokisi çıkarılan yerde tespit edilen 2 adet tuzak mevcut.
Tesbit edemediğimiz en az 1 tuzak var.
Bu tür tuzaklı yerler konusunda tecrübesi olan, kitabi bilgisi olan kim varsa
yorumlarını istirham ediyorum. Bildiğinizi duyduğunuzu ve aklınıza geleni yazın ki;
Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım.

Makina çalışmaz burada, muhakkak tünelden hedefe ulaşmamız gerekiyor.
Verilen bilgi ısığında sol tarafa dönen tünelle işimiz yok. Orası çıkmaz sokak.

Şimdiden teşekkürlerimi arzediyorum.
Allah cc razı olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 127043

Kristof34

DogacıyıZ
Ustam bu çizimi neye göre yaptın? Girip gören varmı burayı? Kuyu içindeki kazıkları vs. nereden biliyorsunuz?

Ben elimden geldiğince yardımcı olayım. Kuyu ağzındaki döner taş kati suretle ellenmeyecek. O taş bir taraftan başka bir mekanizmayı harekete geçirir. O tuzağı atlattıktan sonra 12 metre daralan tünelin olduğu kısımdaki zemin taşlarına basmayacaksınız. Yani bir şekilde bu 12 metre alanı havadan geçmek zorundasınız. Bu nasıl olur. Bir duvardan karşı duvara kadar bir ok zıpkın vs. birşey çakıp ayaklarınız yere basmayacak şekilde devam edeceksiniz. Son tuzağınız Su tuzağı. Gerçi sen bahsetmemişsin ancak bu bölgenin suya mesafesi ne kadardır? Oralarda bir yerlerde bir kapak taş olacak sürgülü gibi o taşı boşluğuna oturttuğunuz anda suyun geleceği yuvayı kapatmış olursunuz. Yada giriş diye bahsettiğiniz yerden özel bir ölçümleme ile odanın yerini tespit edip yukarıdan aşağı indirme yapacaksınız.

R

remuss

Misafir
Son oda Nerede ? dağin icindemi sudami? varmak istediğin oda yani

kabakburgiba

Operatör
kalın kalas sisteminide deneyebilirsin.ama taşa değmeyecek baskı yapmayacak şekilde.dalgıç elbisesinide unutma.ensonda.belinede ip bağlamayı.en güzeli odayı tesbit edip.üstten girmek.zor olur ama.ne yapacan.başka çare kalmayınca.

poseidon2023

Uzman
benim jeton köşeli ve paraşütlu sanırım

bukadar ayrıntılı çiziliyor ya harita va ya içeri giren

tuzak sistemleri çoktur sizi içeri kapatan dışarda bırakan kristof aganın dedigi ğibi ok zıpkın gibi

basamaklara doner taş belli daralan yer yukardan gelecek taşlar diyem her şey biliniyorsa diçek birşey bulamuyoz

BulursamKader25

Ustam bu çizimi neye göre yaptın? Girip gören varmı burayı? Kuyu içindeki kazıkları vs. nereden biliyorsunuz?

Ben elimden geldiğince yardımcı olayım. Kuyu ağzındaki döner taş kati suretle ellenmeyecek. O taş bir taraftan başka bir mekanizmayı harekete geçirir. O tuzağı atlattıktan sonra 12 metre daralan tünelin olduğu kısımdaki zemin taşlarına basmayacaksınız. Yani bir şekilde bu 12 metre alanı havadan geçmek zorundasınız. Bu nasıl olur. Bir duvardan karşı duvara kadar bir ok zıpkın vs. birşey çakıp ayaklarınız yere basmayacak şekilde devam edeceksiniz. Son tuzağınız Su tuzağı. Gerçi sen bahsetmemişsin ancak bu bölgenin suya mesafesi ne kadardır? Oralarda bir yerlerde bir kapak taş olacak sürgülü gibi o taşı boşluğuna oturttuğunuz anda suyun geleceği yuvayı kapatmış olursunuz. Yada giriş diye bahsettiğiniz yerden özel bir ölçümleme ile odanın yerini tespit edip yukarıdan aşağı indirme yapacaksınız.

Kristof34 Ustam Merhaba,
1-Bu çizim yukarıdan çubuklarla tespit edilip, içine girilerek de teyit edildi.
2-Kuyuya düşüren mekanizma ve kuyu aşıldı.
3-Daralan yere kadar gelindi, ilerisine cesaret edilemedi.
Basılan veya dayanılan bir taş vesilesiyle tüm tünelin yıkılabileceği değerlendirildi.
4-Sağa dönen son 10 metrelik tünelin ortasında bir mekanizma tespit edildi makina ile, ancak yorum yapılamadı.
5-Burası dümdüz bir alanda sanki yığma toprakla yapılmış gibi duran bir sivri tepede. Fakat yığma değil. Allahın cc hikmeti doğal bir tepe.
Su ile kesinlikle irtibatı yok. Tepenin sırtını dayadığı bir yer yok. Tepe bünyesinde depo var mı diye bakıldı, depoda yok.
6-Alttaki oda yeryüzüne her cepheden yaklaşık 32 metre. Yani yukarıdan, yandan ancak makina ile girilir. Buna da imkan yok.

Durum bu şekilde kıymetli ustam. Şu an varlığını bildiğimiz amma mahiyetini bilmediğimiz tuzağın derdine düştük.
Bu nasıl bir tuzak olabilir. Asıl sormak istediğim husus budur. Lütfedip cevap yazdınız, çok teşekkür ederim. Allah cc razı olsun.

BulursamKader25

kalın kalas sisteminide deneyebilirsin.ama taşa değmeyecek baskı yapmayacak şekilde.dalgıç elbisesinide unutma.ensonda.belinede ip bağlamayı.en güzeli odayı tesbit edip.üstten girmek.zor olur ama.ne yapacan.başka çare kalmayınca.

üsten girilir de hocam hem çok işçiliği var hemde günlerce mesaisi.
Birde burada konaklamak için 50 kovan arı lazım. :200: Başka türlü barındırmazlar.

Hayırlısı inşallah. YA BİR YOL BULACAĞIZ, YADA BİR YOL AÇACAĞIZ.

BulursamKader25

benim jeton köşeli ve paraşütlu sanırım

bukadar ayrıntılı çiziliyor ya harita va ya içeri giren

tuzak sistemleri çoktur sizi içeri kapatan dışarda bırakan kristof aganın dedigi ğibi ok zıpkın gibi

basamaklara doner taş belli daralan yer yukardan gelecek taşlar diyem her şey biliniyorsa diçek birşey bulamuyoz

mevcut durumu Kristof34 ustama açıklama yazarken belirtim sevgili poseidon2023 ustam.
Hem herşeyi biliyoruz, hem de hiçbirşey bilmiyoruz gibi bir noktada kalıverdik.

soldierhero

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 127059
İmkan varsa resimde belirttiğim gibi yarım metre aralıklarla yatay ve dikey dikme kullanarak ilerleyin son tuzak muhtemelen en tehlikeli olanı ve yüksek ihtimalle zehir var. Soluma kana karışma veya cilde temas etme yoluyla etkileyebilir. Ben olsam böyle bir yere oksijen maskesi ve koruyucu elbise olmadan girmezdim.

patika

Yeni Üye
Son düzenleme: