Bulunan malzeme hakkında çok acil bilgi ...

S

sercan33

Misafir
israil tarafından bulundu 1100 yılında akdenizde ticaret yapan fatımıler tarafından kullanılmıştır değer biçilmedi daha 9 kilo :)
tatar26 burda :)

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bizde boş boş dalıyoruz dostum :))) sercan33

yer bodrum dakota47 batığı :)

Problem

Yeni Üye
Theseus kardeşim dediklerinde tümüyle haklısın. Fakat olayın içinde farklılıklar var. Malzemeyi bir yazıt ile buldum. İçerisindeki olan şeyleri yazılan yazıdan biliyorum. Emin olmak için ufak bir delik açıp baktım.
Malzeme çok olduğundan taşıma riski var. Parça parça almayı söylediğinizi duyar gibiyim. :) Fakat kapağı açtığımda alabildiğim kadarını almam gerek, aksi takdirde kapağı tekrar kapatamam. Bu yüzden yerde malzeme miktarının çok olması riski de arttırıyor. Malzemenin üst tarafı osmanlı fakat alt tarafı karışık bilgi. Bu yüzden daha değerli malzeme çıkması başımı sıkıntıya sokmasına sebep verebilir. Benim düşüncem bana devlet dediği gibi birşey verir mi? Yoksa sadece müzede ismimi yazıp hadi eyvallah mı der?

Theseus

Member
@Theseus kardeşim dediklerinde tümüyle haklısın. Fakat olayın içinde farklılıklar var. Malzemeyi bir yazıt ile buldum. İçerisindeki olan şeyleri yazılan yazıdan biliyorum. Emin olmak için ufak bir delik açıp baktım.
Malzeme çok olduğundan taşıma riski var. Parça parça almayı söylediğinizi duyar gibiyim. :) Fakat kapağı açtığımda alabildiğim kadarını almam gerek, aksi takdirde kapağı tekrar kapatamam. Bu yüzden yerde malzeme miktarının çok olması riski de arttırıyor. Malzemenin üst tarafı osmanlı fakat alt tarafı karışık bilgi. Bu yüzden daha değerli malzeme çıkması başımı sıkıntıya sokmasına sebep verebilir. Benim düşüncem bana devlet dediği gibi birşey verir mi? Yoksa sadece müzede ismimi yazıp hadi eyvallah mı der?
Detay vermiyorsun, bu yüzden en ideal senaryoya göre tahmin yürütüyoruz: Kimse kolunu uzatıp alacağı kadar kolay böylesine bir malzemeyi tartışmaz.
Neyse biz küçük ihtimali düşünelim: diyelim ki bu kadar kolay yerde eşek yükü malzeme var. Bölge sit alanı değilse başvuru yapar izin alırsın , mevki söylersin. yanında avukatla ve görevlilerle gider açarsınız. çıkanlar kaydedilir. mezar malzemesiyle müzeye gider, sana ufak pay verilir. Ama rum veya ermenilerin giderken bıraktıkları ve içlerinde çok eski medeniyet malı müzelik eser yoksa belirlenen bedelin %40 ı senin.
Selçuk üstattan yardım alabilirsin. Kendisi müzelerle çalışmış biridir.

Xenophobia

Yeni Üye
Kardeş valla tercih senin ama senin yerinde olsam resmi işi geç hele ki çakallara denk gelirsen ve eğer maddiyat önemliyse senin için kesinlikle çalışma.
Bundan daha önce bir konu açmıştım ben tünel bulmuştuk baktık kepçe olmadan alamıcaz toprak çökmesi olduğu için yaptık arsa sahibiyle başvurumuzu çıkan masraflardan tut emanetin değerine kadar adamlar istedikleri gibi rakam yazdılar oraya sayı vermicem ama 5 alcagımız yerde 2 aldık.

Neyse gece gece günaha girmek istemiorum daha fazla Hayırlı olsun şimdiden

Problem

Yeni Üye
Theseus Detay hakkında istediğin nedir? Sen sor ben söyleyeyim kardeşim. Benim sormak istediğim MÜZE deki beyler, 1.ci direk yer neresi diye soruyor. 2. Hiç de yeri söyledikten sonra sana birşey vermeyecekler gibi konuşmalar yaptılar. (MÜZE deki beyler.) O yüzden tecrübesi ya da müze işleyiş bilgisi olan var mı?

Theseus

Member
@Theseus Detay hakkında istediğin nedir? Sen sor ben söyleyeyim kardeşim. Benim sormak istediğim MÜZE deki beyler, 1.ci direk yer neresi diye soruyor. 2. Hiç de yeri söyledikten sonra sana birşey vermeyecekler gibi konuşmalar yaptılar. (MÜZE deki beyler.) O yüzden tecrübesi ya da müze işleyiş bilgisi olan var mı?
Şehir, medeniyet, yaklaşık gömülme tarihi, çevre şartları-dağ bayır kaya-, işaretler ,haritalar, duyumlar,yazılar vs vs vs gibi şeyler lazım ki azınlık yakın tarih geçici gömüsü mü, kilise malzemesi mi, eşkiya işi mi, tuzaklı mı varsa nedir, zehirli mi kum mu su mu mekanik mi kafa yoralım.

Müze için arkadaşın verdiği örneğe ben fikrimi söyleyeyim ; 5 hayal ederken postu kaptıranları , hayatını karartanları hemen hergün gazete sayfalarında haber sitelerinde görüyoruz. 5 yerine resmi devlet garantisinde huzur içinde 2 yi tercih ederim.

Müze için de SelçuK hocam yardımcı olacaktır.

Xenophobia

Yeni Üye
Hocam 2 de değil masraflardan sonra 1 kaldı :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şimdiden hayırlı olsun :)

Theseus

Member
Hocam 2 de değil masraflardan sonra 1 kaldı :)
:D :D

Yav napalım, haklısın başka ülkede olsa el üstünde tutarlar , ülkeye katkı yaptın bu ürünü gelecek kuşaklara senin sayende sergileyeceğiz der paraya boğarlar ama bizde ne yazık ki böyle değil, çok minimum düzeyde.

Az kazanmak ama huzurlu olmak daha mutlu eder diye düşünürüm ben.

Xenophobia

Yeni Üye
Aynen Hocam orda haklısın Son 2 hafta aramıza katılmayan arkadaş için bile içimiz rahat etsin diye bi eşit payda ona verdik
Keşke daha iyi olsa demekten başka bişey gelmiyor içimden