bunun anlamı nedir

ahmetbote

Aktif Üye
Çoğu X işareti bilindiğini aksine çarpı değil. HAC işaretedi'de olabilir. İyi incelemen lazım , eğer X ise yolun sonu anlamına gelir. Ama eğer HAC ise bu bir mezardır. Bunu çevreyi gözleyerek başka işaretler var mı diye iyi incelemen lazım. Bilakis tahmin ettiğiniz gibi kolay değil bu işler. Başka işaretlerde var denilmişti; ağacın önce üstüne tuz atıp sonrasında limonu ortadan ikiye bölüp güzelce sürtermisiniz ? (Unutmayın!; Limon suyu değil) Ardından mümkünse taşın bir kaç farklı resimlerini yakından "odaklayarak" çekin ve bilgisayara aktarıp tarama yapın. Bu işinizi kolaylıştıracaktır. İyi çalışmalar..

edenbilir Ustam bunun mantığını biraz açıklar mısınız yani nasıl bir sonuç elde edilmesi beklenir vs öğrenmek açısından sordum..

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Kirmizi meyve veren agacta civi olmali dostum..

Y@vuz

Aktif Üye
Yok yuvarlak olarak ben çizdim Çubukçu burda mezar var dedi ama sınırlarını belirlemedi tünel içinde aynı genişliğini falan söylemedi arka tarafa kadar tünel var dedi

Y@vuz

Aktif Üye
Kuyular fotoğraf çekilen yerlerin dışında kalıyor

Y@vuz

Aktif Üye
Birde taşın üZerindeki işaretleri yorumlarmısınıZ ustalar. X mi haç mı onlar

Y@vuz

Aktif Üye
Dadaş_25 ustam nik ustam bu fotoğrafları yorumlarmısınıZ

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dadaş_25 ustam nik ustam bu fotoğrafları yorumlarmısınıZ
dadaş25 yada nik değilim ama ermenilerdeki X işaretine işaret ermeni işçiliği ise ozaman bir mağarayıda işaret ediyor olabilir çünkü daha önceleri böyle birşey duymuştum bir başka duyumumda ermenilerin kaçarken zamanları olmadığından ellerindeki altını bir kaya dibine gömüp o kayayada geri döndüğünde rahatça bulabilmesi için alalade bir çarpı koyduğudur tabi defineci iseniz her ihtimali değerlendirmeniz gerekir.

Y@vuz

Aktif Üye
Ustam ilgilendiğin için teşekkür ederim çarpıların uçları kapalı bi anlamı olabilirmi taşın yan tarafında boşluk aldık boşluğa bağlıda tünel olduğunu Söledi Çubukçu

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ilgilendiğin için teşekkür ederim çarpıların uçları kapalı bi anlamı olabilirmi taşın yan tarafında boşluk aldık boşluğa bağlıda tünel olduğunu Söledi Çubukçu

seni kapalı mahsen gibi yere götürebilir..