bunun anlamı nedir

erbay

Member
x lerden birinde yön veren çizgi var o yönde araştırma yapın dicam ama taş oynamış ola bilir ama genelde uzak olmaz yani aramanız gereken bölge yaklaşık 50 metre civarında

Y@vuz

Aktif Üye
Taşın gerçek yerini biliyoruZ 1metre yanında sağında boşluğu verdi ustam

Y@vuz

Aktif Üye
vakko ustam konu vardı resimler kısıtlı yer edirnede 2ay sonra gidip çalışma yapmayı düşünüyorum

deli firat

DOĞACI
Kardeş işaretin üç kuyu der ikisinin yeri beli üçüncüyü ara bul ona göre araştır selametlen

Y@vuz

Aktif Üye
Eyvallah ustam iki kuyu kapatılık 3ncü kuyuyu bilmiyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
may77 olayı çözmüş baklava dilimi tarzı çizimi vermiş sana açık olan kızımları ve kanal çizilmiş may77 tarafından asıl yerini biliyorsan Bu doğrultuda bir araştırma yapmakta fayda var . sizin bölgenizde kör kuyulardan çok malzeme alındı bi ihtimal bunuda değerlendir .

Y@vuz

Aktif Üye
Evet ustam alındı doğrudur. Bu yaz köyde çalışıcaz

Shekiller

Aktif Üye
Rastgelsin x işareti genelde hedefi ifade işaret bazen son nokta der ama bu kroki gibi olan taşlarda hedefin işareti olarak kullanılır gömü mezar vs aradığın şey budur der üstadımıızın dediği gibi taşı ıslatın kurumaya dönük fotolayım birde çubuk ya da makine ile ev sizinmiş heryeri dolaşın nasipse çıkar birşeyler birde iki kuyu varmış dediniz biri acı biri tatlı onlar yanyanmış mı yan yana ise xx ler onlardan bahsediyor olabilir saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Düngece çubuk tutturduk mezar ve tünel tespit etti ama içi boşaltılmış dedi dedemde burayı 150senedir bilen biri ve kimse cıkartmadı deri.cubukcu daha eski boşaltılmış yoksa altın veya değerli eşyayı oksitinden gene gösterirdi dedi böle bişey olabilirmi yardımcı olurmusunuz
o adem, çubukçu değil, acemi tutucu...
Bilen baksın...

Y@vuz

Aktif Üye
Sağolun ustalarım kendim çubuk tuttum Çubukçu’nun burda mezar var dediği yerde 1.5 1.5 boşluk aldım bakır çıbuklar çubuk işindede cok acemiyim

Y@vuz

Aktif Üye
Ustam kuyular Yanyana değil biri yerin başında diğeri sonunda