burada nasıl bir işlem yapılmalıdır...?

Automan

Yeni Üye
şelale

Ekli dosyayı görüntüle 138547

Telefondan bunları çizebildim şimdilik. Soldaki betimlemeleri hic cizmedim. Suyun yukardan döküldüğü yerde tek gözü açık diğer gözünden şu akıyor ağlıyor misali. O gözü işaretlemedim ayrıca orada emaneti olma olasılığı yüksek.sağ tarafta koca bir kafa dudakları burnu süper görünüyor. Suyun üzerinde köpek yada başka bir hayvan var boyun tarafı sanki kurcalanmış açılmış soru işareti koydum. Ama boyun altı hala duruyor x koyduğum yer.

gokhan331

Member
Automan üstat ilk resme yorum yapabilirmisin taslara

Smokin

Moderatör
Moderatör
Bu taşların arka tarafını da ön tarafta olduğu gibi gün yüzüne cikarilmasi fayda sağlar.
Aynı seviyede olmasi daha sağlıklı veriler ortaya koyar. Ve aynı seviyeye indirdikten sonra taşların etrafini komple 1 m ve en az 50 cm kazarak gün yüzüne çıkarın.

Automan

Yeni Üye
Yukaridaki taşlar indirilmeden etrafta kazı yapmayın derim. Güvenlik açısından

gokhan331

Member
Orasi cok büyük ustatlar kepce olmadan oranin etrafini arkasini acmak aylar surer ve arkasi yol görenler olur bura dipte kaliyor toprak kaydiktan sonra acildi burasi ve asagida ucgen işareti var isaretliyemiyorum akan suyun tastaki altinin bitim yerini nin sag ustunde hemen yukariyi gosterio ucgen in sivri ucu usteki taslari gosterio orda bi yerde mujdesi olabilir mi on tarafini kaziyacam sadece cihazım ve çubuğum yok tasta boslukmu arayim tokmakla veya napayım , ucgen siyahlasmis bi su var akan tastan sol tarafta önde altina bakin bitim yerinin sag ustunde hemen ucgen

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim çog güzel su içen bir ayın var. Ayının içtiği yerde set birşeyleri saklamak e tuzaklamak için yapılmış olduğunu düşünüyorum. Burada yapabilirsen;
1. Suyun içindeki 1 numaralı, 2 numaralı alan ve ayının boynunda değerli tespiti yapacaksın.
2. Seti kırıp 1 numaralı alandaki suyu dağıtacaksın.
3. 2 numaralı alandaki malı nasıl alabilirsin onu çözeceksin.
Resimler yetersiz olduğu için tam tespit yapılamıyor.

Sitede eşkıyalarla alakalı çok değerli bilgilere sahip ustalarız bulunuyor. Onlarında değerli yorumlarını almanda fayda var.

Ekli dosyayı görüntüle 138614

Amenhotep

Yeni Üye
gökhan331 Usta yerlerin gerçekten büyüleyici ve harika. Ünlü volçan ganimetlerini bulmuş olmayasın ? Yer bölge olarak neresi acaba ? Mahsuru yoksa coğrafi bölge vermeniz yeterli. Marmara,Ege vb gibi..

Brkcll

Engellendi
Burası karadeniz yerin çok güzel sakın bırakma burayı yarın detaylı yazarım burasıyla ilgili

Takıpteyım

Darth Vader

Yeni Üye
bu arkadaşla ilgili bir yorum yapmak isterim ; tahminimce bu fotoğrafların hepsi kendisine ait değil bu işi yapan definecilerin bulduğu resimleri size atıp olayı çözdürmenizi sağlıyor bunun karşılığında da para alıyor , zira paylaştığı fotoğraflara dikkatli bakarsanız farklı yerlere ait fakat tek bir yere aitmiş gibi gösterip bunu sizden çözmenizi istiyor muhtemelen bu konuyu kapattırmak istemesinin başlıca sebebi de fotoğraftaki yeri para karşılığında satmış olması ve konunun daha fazla kişiye ulaşmasını istemediğinden ötürü (Yeri sattığı kişiler) konuyu acemice kapattırmak istemesidir , bir diğer konusu olan "bu sikkelerin fiyatı nedir, orjinaldir" diye açtığı konuda ki sikkeler Osmanlı dönemine ait olmasına rağmen bu konudaki yerden aldığını bahsetmiştir bu konudaki yer ile Osmanlı döneminin uzaktan yakından sizce ne gibi bir alakası olabilir ? Bu malzemeler de (sikkeler) muhtemelen diğer definecilerden aldığı ücrettir. (Sattığı yerlere ilişkin ücret) ...Kısaca bu şahıs sizi çok güzel kullanıyor.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Darth Vader kardeşim öncelikle hoşgeldiın. Bu forum şu kendi yerini bu başkasının yerini çözdürüyor diye bir düşüncemiz yoktur. Her kim olursa olsun yardımcı oluyoruz. Ücret alıyor almıyor bunu bilemeyiz ve bu düşünceylede hareket edersek hiçkimseye yardımcı olamayız. Sadece buradaki insanları sahte bulgularla veya eşyalarla dolandırıcılık yapanlara müsade etmeyiz. Bu yüzden bilgi isteyene bilgi veririz, sahtekarlık ve dolandırıcılık yapanada şutu çekeriz. Genel anlamda düşüncemiz budur.

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

saygılar