Burada ne olabilir?

Jookerturk

Bilgili Üye
OsiriS ustam bölge de yanlızca işaretlediğim bölgeden boşluk aldım. Pazar günü gidip işlem yapacağız inş.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Jookerturk kardesim tespitiniz varsa guzel olmus birde dedigim gibi tunel olayina bakin bence.islem yapip sonuca ulasirsiniz insallah..

Jookerturk

Bilgili Üye
Bölgenin videosu.

[video=youtube_share;OqyocWQmyyM]https://youtu.be/OqyocWQmyyM[/video]

Jookerturk

Bilgili Üye
Dediklerini harfiyen yârin uygularım usta. Ama tepe olan kısımda boşluk alamadım o biraz kafama takıldı. Yarın gider tekrar bakarım. Kasa ihtimaline karşı işaretlediğin Kaya’yı yokladım sesi bozuk çıkmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 207432ustam bu kayanın burasını Bi tıkla bakalım ne türkü söylicek. En ufak boşluk sesinde Bi çentik kırbak bence. Nasip ya bu belki Bi hediye vardır. Ekli dosyayı görüntüle 207437bu alan doğal değil. Tarladan taş ayıklama işi değil Bi boşluk testi ile gideri varmı bakınız bol nasipler selametle

nathandrake

Aktif Üye
Hocam tarlanın eski sahibi bir ermeniydi yazmissin bu adamlar gömülerini gözlerinin önüne gözlemleyebilecek yerlere gömmüşler genelde,tarlasını bulmuşsan evinin yerinide araştır bence yada o tepedeki taşlık yer evin yıkıntıları olabilir mi

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Jookerturk yon uygundur olma ihtimali var..giris olarak dusundugun alanda kapi tespitin oldumu mesela..duvarlari cizerken kontrolu tekrardan yap kapiyi bulmaya bak bence..tespitin olursa eger girisin oldugu yerin onunde bir iki mtlik giris bolumu olmasi lazim eger tespitinde onuda bulabilirsen tespit islemi net olarak sonuclanmiş olur

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepenin tam üstünden her yöne dogru geniş açılı fotografla ve yön belirterek güzel bir sunum yap. mezarı görebilecekmiyiz bakalım.

Jookerturk

Bilgili Üye
Kapı tesbiti yapmayı bilmiyorum. Fakat bu alana geldiğimde işaret verdi çubuklar. Belki 10 defa denedim hep ayni. Yanıldım diyorum olmadı deyip tekrar denedim yine aynı tepki. Alanın bir adım dışına çıkınca çubuklar direkt arkaya açılıyor. İşaret koymak için 50 cm filan açtım toprak yapısı da sert değil kolay açılıyor. Mezar olma ihtimalini değerlendiriyorum.