buralar hedefimde; tavsiye varmı? ustalar

bestami

Aktif Üye
Son düzenleme:

alaçamlı

Bilgili Üye
güzel bir anıt.balkaya olabilir.işaretleme kesinlikle doğru görünüyor.giriş adam figürünün bacakları arasında.ancak elindeki nesne baktığı yönde gizlenmiş.taşa yoğunlaş.adamın bacakları arasında giriş var.baktığı yönde mal kasası var.tabi tahmindir.bu arada adamı fark ettin mi.çiçek ve arıların sol tarafında oturan figür.

bestami

Aktif Üye
alaçamlı ustam anladım; çok teşekkür ediyorum, ama adam dediğiniz oturan değil mi,koltukda oturuyor, onu dadas_25 ustam detayladı bize sağolsun, yalnız bu balkaya olayınedir? dahaönce duymuşluğum var fakat hiç bir bilgim yok, ayrıca burda daha çok şey var, resimleri yakın çekim yapınca detaylandırırız inşallah, kolay gelsin

alaçamlı

Bilgili Üye
resim 1 kuru kafalı kel adamın bacakları arasında bariz bir giriş var.çiçek ve arıların sol tarafında.baktığı yönde ne varsa onu da çek.sana noktalayayım.ama ilkin o kapağı ....işlem.sonra ikinci işlem için kuru kafanın baktuğı yönde= elinde tuttuğu her neyse aynı figürü başka bir kayada göreceksin.aradığın güzel bir şey orada. adres tarifi gibi oldu kusura bakma.bende başkalarına gelince hemen şıp diye çözüyorum.ama kendim buldum mu kafam basmaz.her şey nasip.varlık ta yokluk ta.yeterki insan ele geçirdiği gücü ve parayı kendisi kazanmış sanmasın.mülk Allahındır.

alaçamlı

Bilgili Üye
balkaya eski bir değim.arıların kovan kurdukları kayalık bölgedir.herkesin bildiği belirli yerler olduğu için genellikle define haritalarında kullanılmıştır.bal arıları binlerce yıl aynı kayalıkta son fertleri ölünceye dek kalabilirler.sadece bir felekete uğramazlarsa.bizim köyde de balkaya yada balkayası var.genel bir tabir.artık pek kullanılmıyor.

alaçamlı

Bilgili Üye
oturan adam doğru.önceki mesajları okumadım.benden önce fark etmişler.bariz giriş.

alaçamlı

Bilgili Üye
zaten ustalar gerekli noktaları çizmiş.hayırlı olsun

bestami

Aktif Üye
alaçamlı ustam aynen mülk Allahındır, istediğine istediği kadar verir, istediğinden de istediği kadar alır, kısar, Nasip kısmet diyelim inşallah hayırlara vesile olsun; hayır getirmeyecekse gereği yok ustam Allah razı olsun,, bir de burda bir yer var aşağı dere de arılar yuva yapmış ama çok yüksek kimse çıkıp alamıyor, arılar orda devamlı vardı, ama yakında gitmedim

alaçamlı

Bilgili Üye
din işinde hurafeler nasıl varsa,bu define işinde de hurafeler olabiliyor.her yerde hazine olacak diye bir kaide yok.bu işte de bilimsel metodlarla ilerlemek daha mantıklı.elimizde olan işaret ve haritayla yola çıkmak daha doğru olur.yani balarısı var diye her gördüğümüz kayada hazine olacak değil.ama araştırmakta zarar yok.can tehlikesi olmadığı sürece.yani bu işlerde masraflı.garantisi olmayan bir işe kim para yatırır.elinde bariz böyle işaretler oldumu çalışma yapılır.ancak başka türlüsü maceraya giriyor.

bestami

Aktif Üye
alaçamlı ustam bahsettiğim arıların yuvası burdan biraz uzak, 3-4 km, var o ayrıbir durum tamam sıkıntı yok, Allah rahatlık versin hayırlı geceler

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a ustam öncelikle bunların arı olduğundan emin iseniz, arının kovanını bulmanız lazımdır. Arının kovanını sarp kayada ulaşılmaz yerlerde arayın. Arı çok titiz bir hayvandır ulu orta yerde kesinlikle bal yapmaz. Arının gireceği muhtemel yerlere kovan yapılmış olmalı araştırıp bulmanız gereklidir. Ama benim kanaatimce o arı değil kelebektir. Kelebek ise evlenmemiş bakire bayan mezarıdır. Özellikle evlenme aşamasında ölen bayanlar için yapılır. İki odası olur birinde kendisi diğerinde ise çeyizi olur. Yüklü malı vardır. Ayrıca oturan adamın baktığı yönde de tepeye yakın yerde bir kelebek daha var gibi. Tekrar bölgeye giderseniz lütfen çözünürlüğü çok yüksek bir makine ile resimleme yapınız. O zaman tekrar bakıp tekrardan değerlendiirelim inşaEllah. Hayırlı forumlar

Son düzenleme: