Burasida irmaktan sirri çözülemedi

Amisos

Bilgili Üye
Burasinin adi dipsiz 50 yil önce köyün en iyi yüzücüleri dibini bulamaz miş şimdi ise sellerden dolayi doldu

ecünnüye benzeyen üç harfliye benzeyen bir suret var 13 15 mt aşağisinda sağ tarafda da bir oyma var

oymanin çapi yaklaşik 4cm net derinlik belli değil içi dolmuş yaklaşik yine 35 cm derinlik var

Amisos

Bilgili Üye
Oyma dikine bakiyor düz bir kayanin üstünde az aşağisinda rumlardan kalma değirmen yeri var en son bizim ceddimiz çaliştiriyormuş yaklaşik 80 yil önce selde yikilmiş bu bölgelere cihaz tutulmadi daha doğrusu tutacaktik kablosu sorun yapti bakamadik bir daha gitmek kismet olmadi irmak hattinda 3 tane değirmen varmiş birinin kalintilari hariç digerleri yalan olmuş lar

Amisos

Bilgili Üye
Unutmuşum

Belki bir anlami var belki yok bilinmez biz yinede es geçmeyelim yüzdüğümüz yerin hemen üstünde

minyatür öcünnü :))

LabarNa

Bilgili Üye
Birbirlerine bakıyorlar gibi bana kablumbaga gibi geldi

Ayrıca oymanin bulundugu Kaya'nın çevre resimleri bu resimlerde gözüken yerlermi

poseidon2023

Uzman
kuyu ya dalarsın belli bir mesafeden suyun geldiği yone dogru gidersin yukarıya doru orda su olmaz sonra dereizasında odalar başlar en basit suyun gelişine doğru cubuktut boşlugu yakalarsın

deyirmenler yeditane dir deyirmen binasında altta küçük mahsen olmalı bir terafı yüksek kayalıksa ayrıyeten kapatılmış mağra olacak

he silah hiç olmamış

LabarNa

Bilgili Üye
Pembe çizgiyle kare şeklinde cizdigim yerde kare oynamış var
Birde diğer pembe çizgiyle cizdigim yerde 2 tane figür var
Resimlerin üzerine tıklayarak resimleri büyütebilirsiniz

PiSaGoR

Engellendi
şelale yapan yerın altına gırebılırsenız kontrol etmeyı ıhmal etmeyın
ama sızden rıcam tehlıkesı varsa denemeyın bıle

Amisos

Bilgili Üye
oyma aşağıda kalıyor abi ben kırmızı çizgiylen azda olsa yeri belli olsundiye ifadeylen belirtim

Amisos

Bilgili Üye
abi dediğin mantıklı ama içerisini boşaltıp yoklamayı bile düşünüyoz ama yazın burasının geleni gideni kesilmiyor kışında olacak iş değil suyu saptıracaz dolguyu alcaz bir geçiş yada bir oda yada bir mezar yada bir şehrin girişi artık ne varsa aramayı düşünüyordum cihazımız yokken buraya kimi getirdiysem özelliklen yapmışlar diyor her gelenin kafası karışıyor gidiyor abi üzgünüm abi nedense her kez bu antikayı hoş bulmuyor :)))

Amisos

Bilgili Üye
kareye aldığın yerde bir oyma yok abi oturma taşına benziyor figür işi işi bilenlerin işi abi ben anlıyor olsam siz abilerimden yardım istemezdim benim anladığım konular sınırlı abi imkanı olanı yazın bekleriz yüzeriz piknik yapar mangal yapar çadır açar yatarız abi sıkıntı yok

Amisos

Bilgili Üye
evet abi samsun köyüm ün ırmağı buralarda daha neler var neler abi su kanalları kaçış yolu greyder yol yaptı kapandı burası gizli bir sandık abi açılmayı çözülmeyi bekliyor