Bütün yorumlara açıktır

mayhem

Co Admin
Co Admin
Gıdıkları yer için bir fikrim var işlemden önce denersin konunu dağıtmiyim şimdilik .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör

Sevgili ustam merhaba bu soldaki tepe dediğiniz orada kocaman bir tepe var lakin buraya biraz uzak. Özür dilerim amma maksadım sizi sınamak değil sadece bilgi alış verişi neye göre orada üç oda olduğu kanısına vardınız mümkin ise rica etsem söyleye bilirmisiniz ustam

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
kazama..

Sevgili moderatörüm Bu yol size burada bir antik kent olduğu hissi verebilir lakin burada öyle bir kent yok. Bu yol bu kayalık alana gelince bu kayalardan o tarihteki atlı arabalar rahar geçsinler diye kayalar oyarak yol açmışlar . Bu işaretli kayalarda bu yolun batı kısmında 100 veya 150 metre uzağında. Şimdi bu işaretleri yapanlar öyle güzel bir yer seçmişki işaretler kaybolsa bu yol kaybolmaz.
Yol tören yolu olduğunu düşünüyorum .

yol gibi görunen yerden boşluk baktinzmi usdam.sanki sanduka mezar yanyana yol boyunca rastgele
Arkadaşımda güzel yakalamış . Kafanın biyerine yazman taraftarıyım .

İlk resimdeki çizdiğin resimler o kaya dik mi çakılı yataymı duruyor resim açısı buna izin vermiyor.
Orayı çok dikkatli incelemek lazım . Yataysa altında mezar olabilir .

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kanalları n kullanım amaçlı oldukları düşüncesindeyim
Defineyle bağlantılı de yil
Çokça kesim yapılmış burda

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kazama..

Sevgili ustam o sanduka gibi yerleri sağ olsun kardeşimiz bize hatırlattı onlara da bakılacak. Ben konuyu açar iken yazmış idim gözünüzden kaçmış olabilir kayalar dikey ustam

deli firat

DOĞACI
Sonum ve fotolar yetersiz zaten kendin yazmışsın benim fikrim batı yönünde saat 9 yönûnde en az 500 mt bir araştirma yapmak lazım ne var ne yok iyi bir gözlem yapılmalı yol olayına gelecek olursak bir arazide karşıma çıktı eskiden katır at ve benzeri yük hayvanlarının daha rahat geçmeleri için kayaları böyle kesip yuntarak yol açmışlar benim fikrim bu yönde ilk fotolar için başta yazdıgım gibi bir araştırma yapılabilinir selametlen

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim özür dilerim lakin Siz benim verdiğim cevapları okumuyorsunuz herhalde. burada taş kesim işi olmadığını belirttim ve buradaki işaretlerin bir kullanım amacı ile yapılmasına imkan yok . neden der iseniz bu kayalar dimdik hangi amaç için kullanılabilirki. Burada hiç bir mekan yok etrafında yok sadece biraz uzağından bu yol geçiyor . Başka hiç bir şey yok.

poseidon2023

Uzman
fazla uzak deyildir üzeri kayalık olacak gözüne carptıysa bida gittiginde bakarsın

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Bi gibi yerleri gordugumde ilk aklima gelen roma medeniyetin yaptigi yollardir.adamlar gittikleri her yer yol yaparmis ve bu yollarin hepsi birbiriyle baglantili olup her yol romaya cikar felsefesi guderlermis.yaptikalari yollari su tasimak icin actiklari kanallari gorseniz sasarsiniz.o yuzden oncelik bu gozle bakalim.bu konunun disinda baska hedeflere yonelmek yada emin olmak icin cihaz yada cubukla tespit olayina yonelmek lazim bence.en kestirme ve net sonuc bu sekilde alinabilir

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bozoklu...

Sevgili ustam haklısınız bizde sizin düşündüğünüz gibi maden yolu olduğunu düşünüyoruz. Şimdi yeni bir konu açacağım. Bu konudaki resimlerde bu yerden lakin 18 fotodan fazla yükleyemediğimiz için burada gösteremedim.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam buranın hikayesi geçmişi yada medeniyeti nedir, her şey simetri yapılmış.Mesela kale var mı yada var mıydı?

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustam buranın hikayesi geçmişi yada medeniyeti nedir, her şey simetri yapılmış.Mesela kale var mı yada var mıydı?
Sevgili kardeşim bu bölgede romalılar persler lidyalılar mekodonlar traklar vs vs her medeniyet gelmiş geçmiş. Buraya kale 5 kilometre işaretlerin karşısında varmış yani uzak. Buradaki en büyük işaret taş yol sevgili kardeşim çünki hiç kaybolmayacak yerde.