Büyük Kare Oyma

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
ustam, dün sizin konunuza yaptığım yorumda,
kare oymanın ön kısmında tünel olup olmadığını anlamak maksatlı çubuk kullanmanızı önermiştim.
baktınız mı Tünel var mı?

kare oymanın ön kısmından geçen dere yatağı, bu tür mezarlar için ideal tünel girişi olabiliyor.
bilginize

selametle
ragıp ustam cubuk kullanimi bilgimiz yok.Yarın gpr cihazımızla vermis oldugunuz önerileri uygulamaya gecirip detaylarini sizinle paylasacagim.Tekrar tesekkür ederim ilginiz icin.

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Buranın uzak fotoğrafını ekle. küçük mağara dediklerin açılmış mezarlar. Niş'in olduğu kayanın önündeki çalıları temizleyip yeniden fotoğrafla.Ekli dosyayı görüntüle 188940

vakko

ragıp uçmuş murattırosso usta selamlar vermiş olduğunuz dogru bilgi ve yönlendirme için tesekkurler.Dediğiniz sekilde kayanın kendisi mezar oluyor.işaretimizin ön tarafında tünel olarak bir yapi mevcut degil.Sadece kaya boslugu var. Nişin tam üst tarafında yapmış oldugum goruntuleme.Degerli ve oda tespitim.derinlik 2.10 açılmış şeklinide yakında görsel olarak paylasacagim.

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Hayırlısı ozaman kardeşim

amuzak

Member
ALLAH utandirmasin hayirlisini versin ben sanki 2 veya 3 oda goruyorum:230:

vakko

büyük ve ufak oda aralarında geçiş mevcut.

Son düzenleme:

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tam baktım ortasına matkap sal diyeceğim sen zaten boşluğu bulmuşsun kare direk giriş del gir der ebatlar mezar girişine uygun zaten düşünecek bişey yok önemli olan azim

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çekim görüntüsünde sıkıntı var bidaki sefere yere file sermeden tarama yapmayın görüntüyü dağıtır ve karıştırır net görüntü alamazsınız bir karış bile atlamadan görüntü alıp vermesi gerek

vakko

Çekim görüntüsünde sıkıntı var bidaki sefere yere file sermeden tarama yapmayın görüntüyü dağıtır ve karıştırır net görüntü alamazsınız bir karış bile atlamadan görüntü alıp vermesi gerek
evet çekimde sıkıntı oldu işaretin üst zemini bazı bolgelerinde yarım metrelik sık dikenler mevcut çekime engel oluşturdu ve goruntu dagınıklıgına yol actı.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oo kalker taşi görüyorum işlenmesi en kolay olanindan :)

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mekan geçmişte soygun yemiş gibi görünüyor. Ama anlamadığım bu kadar kıymetli yeri neden bıraktılar. Akıllama gelen ilk şey acaba açık yeri sonradan doldurup kapatmış olabilirlermi ? Çon enteresan. Hakkından hayırlısı olsun.

vakko

Mekan geçmişte soygun yemiş gibi görünüyor. Ama anlamadığım bu kadar kıymetli yeri neden bıraktılar. Akıllama gelen ilk şey acaba açık yeri sonradan doldurup kapatmış olabilirlermi ? Çon enteresan. Hakkından hayırlısı olsun.

dadas_25 evet cok enteresan odalarda degıl odaların arka kısmında degerli alıyorum.bugun temizlikten sonra detaylı tekrar cekim yapacagım.Hakkımızda hayirlisi olsun.