Çakıl yığını

Hasan Qoshqar

Member
Hasan kardeş mezar yok diyordun, birde Müslüman mezarlarını kazma birşey çıkmaz zaten Haram. Hazine mi arıyorsun yoksa başka amaç varmı?
Biliyorum. Ben su an 2 metreyi geçtim size attigim fotograflara bakmadinizmi? Mezar olsaydi coktan olurdu. Ve hangi mezarda uzerine duvar yapilir?

dr.

Bilgili Üye
Böyle mezar olamaz heleki Müslüman mezarı, birşey saklanıyor açılmaması için mezar olduğu söyleniyor?

dr.

Bilgili Üye
Et
Etraf heryer komsu. Bu pir denen yer heryerden neredeyse 1 metre kadar yuksekte. Ve bu pir denen yerde cok buyuk bir ağac ve 3 tane mezar varmış. Biri de çocuk mezariymis. Ben actigim yer en buyuk mezar. Yani cubuklarin gosterdiyi nokta.
Kendin söyledin ya Hasan kardeş mezar olduğunu.

Hasan Qoshqar

Member
Böyle mezar olamaz heleki Müslüman mezarı, birşey saklanıyor açılmaması için mezar olduğu söyleniyor?
Evet aynen ustam. Ben mezar açmaya merakli birisi degilim )) yapamam oyle sey. Yan taraftaki mezarda hakkaten bir çocuk mezari var. Ve eger orda define olsaydı bile ben orayi açmazdım. Bilmem anlata biliyomuyum.

dr.

Bilgili Üye
Evet aynen ustam. Ben mezar açmaya merakli birisi degilim )) yapamam oyle sey. Yan taraftaki mezarda hakkaten bir çocuk mezari var. Ve eger orda define olsaydı bile ben orayi açmazdım. Bilmem anlata biliyomuyum.
Yani bu aşamalı kuyu tarzı yerle mezarlar farklı?

Hasan Qoshqar

Member
Yani bu aşamalı kuyu tarzı yerle mezarlar farklı?
Evet 2 tane bu gibi mezar tipli çakıl yığını daha var. Birinin çocuk olduğunu biliyorum. Ama ben kazdigimsa hakiki mezar değil. Cunki fotograflari attim size. Gün gibi aydın ki orda insan gomulmedi.

dr.

Bilgili Üye
Çok karmaşık, kuyunun yanında 3 tane mezar var ve birisi pir mezarı, kuyu gibi yer mezar gibi saklanmış en az 3-4 metre derinliğinde içinde çok değerli birşey var demekki.

dr.

Bilgili Üye
Pirin mezarı da orda değilmi?