Çalışma esnasında çıkan oymalı taş

myalbatros

Aktif Üye
konuların karışık çok hemde buranın çevre resmi olan konuyu hatırlıyorsan belirt onunla birleştirelim bir kaçına baktım bölge olarak aynı yer olabilir ama konun çok daha fazla kafa karışıklığı yarata bilir.
Mahyem; ustam evet siteyi kullanmayı Yen'i çözdüğümüz için ilk paylaşımlar acemice ve karışık olabilir en güzeli ben bu konu neticeye kavuşunca ilerleyen bölümlerde genel aydınlatıcı çevre resimleri ile tüm konuları kapsayan Yeni bir başlık ile konu açayım

mayhem

Co Admin
Co Admin
bu konu çerçevesinde devam et resimleri ustalar ister eklersin evet esmer nicli biride var tanışmısınız yoksa odamı senin kullandığın isimmi karışık gitmiş konular bir o bir sen :200:

poseidon2023

Uzman
ilkokulu 7 senede bitirdim okumayı hiççç sevmiyom zaten işareti ve resmi görüyom bana yetiyor

aşarıdaki odayla sizin actınız odanın mesafesi ney ve duruş şekli nasıl yani yan yana yada
Ekli dosyayı görüntüle 136051

bu şekillerden hanğisi

kemik çokmu vardı bir kişiyemi ayitti üste calışıyon tama alttaki odada calıştıgın izadaki duvarda cerceve mihrap mum koyma yeri var mıydı

kilisenın mihraplar tarafında dışarda kuyu varmı yada dere olmalı kuyu varsa kuyudan kilise oltındaki mahsene gidersin dere varsa aynı izadan mihrap tarafını takip et derede örme duvar yada kesme taş olacak girişin ordan

iyice oku tek tek cevap verirsen sırayla gideriz

myalbatros

Aktif Üye
bu konu çerçevesinde devam et resimleri ustalar ister eklersin evet esmer nicli biride var tanışmısınız yoksa odamı senin kullandığın isimmi karışık gitmiş konular bir o bir sen :200:
tamam öyle yapalım üstadım
diğer üyeyi tanımıyorum ben sadece bir isim kullanıyorum ama bu arkadaşın paylaşımları benim resimlerle aynı ise bilmek öğrenmek isterim Çinli ben bazı çalışmaları kendi tapulu arazimde izinli olarak yapıyorum bunu nasıl görüp teyit edebilirim

myalbatros

Aktif Üye
ilkokulu 7 senede bitirdim okumayı hiççç sevmiyom zaten işareti ve resmi görüyom bana yetiyor

aşarıdaki odayla sizin actınız odanın mesafesi ney ve duruş şekli nasıl yani yan yana yada
Ekli dosyayı görüntüle 136051

bu şekillerden hanğisi

kemik çokmu vardı bir kişiyemi ayitti üste calışıyon tama alttaki odada calıştıgın izadaki duvarda cerceve mihrap mum koyma yeri var mıydı

kilisenın mihraplar tarafında dışarda kuyu varmı yada dere olmalı kuyu varsa kuyudan kilise oltındaki mahsene gidersin dere varsa aynı izadan mihrap tarafını takip et derede örme duvar yada kesme taş olacak girişin ordan

iyice oku tek tek cevap verirsen sırayla gideriz
şuan çubuk ile 3 oda bulduk bu odaların iki tanesi yanılmıyor isem senin numaralardan 1 1 ile uyum sağlıyor araları 10 mt diğer bir tanesi biraz daha uzakta 40 mt ileride

odalardan birinin içine girdik 10 kadar farklı bireye ait karışık ve nizami şekilde kemik parçaları çıktı içeride biraz çalışma yaptık bir emareye ulaşmadık alan dar olduğu için ve içerideki taş kumları dışarı atma şansı olmadığı için aktar dönder ile baktık bişi yok

odaların 30 mt yukarısındaki kilise yapı zamanla depremle yıkıldığı için üstüste binmiş çökmüş kalıntıyı kaldırdık zemine ulaştık mihraplar ortaya çıktı 3 mihraplı bir yapı sağdaki mihrabın içinde küçük bir kuyu kuyunun üzerinde mille tutturulmuş bir mermer kapak vardı kuyunun içi 50 cm boş zemin ise kum ile doluydu biraz baktık boşluk yada ses gelmiyor
mihrapların tam aksi yönde zeminde taştan yapılmış bir oturak günümüz benzetmesiyle kolsuz bir cekyat tarzı bir yapı vardı

bölgede dere var ama 300-400 mt mesafede orada ve arazide kuyu aradık ama bulamadık

saygılar

sarıkayalar

Bilgili Üye
Soyulmuş oda mezariymis gözden kaçan vardır attığın toprağa dikkat etmelisiniz

myalbatros

Aktif Üye
Soyulmuş oda mezariymis gözden kaçan vardır attığın toprağa dikkat etmelisiniz
evet üstad buradaki paylaşımları inceledikten sonra bende bu kanıya vardım
bu kadar güzel gizemli verimli bir yerde bu kadar çalışma yapmamıza rağmen birşeylere ulaşamamış olmamız buranın ciddi anlamda dönem soygunu yendiğini gösteriyor
ama biz gözden kaçan başka yerler varmıdır ki kesin vardır düşüncesindeyiz çalışmalara devam ediyoruz

myalbatros

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 136054

bu şekilde buldugun odalar cıkar dıgın taştaki oymalar gibi cubuklar ile metalide tespit et başuna antıraman yapma

okadar yer sayıyon mazemeleri bırakıp bırakıp gidiyon insanı deli edersin

Ekli dosyayı görüntüle 136056

cubuklar ile yapa bileceklerin metal nasıl tespit edilir diye de yazıyor neresi bu yer
Ustam ;) senin iş usta şöförün acemi şöförün araç park etmesine sinir olmak gibi birşey oldu direksiyona Yeni geçtik elbet bizde trafikte ilerledikçe bu araba kullanma işini çözücez ;))

Şunu iyi biliyorumki çubuk işi kolay bir iş değil tecrübe zaman pratik isteyen şey
oda bizde zamanla olur
zahmetsiz emeksiz ekmek Yok
bölge Ege bölgesi üstadım

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emi verdiği öeneye bak

sabır ve pıratik güzel yer ege

hayırlı geceler kandilimiz kutlu olsun her kezin