Çay sohbeti

I1B79

Member
şimdi 3 katlı bir ev var ev yapılırken hiç civi kullanılmamış evin çatı arasına denk gelen kerestenin içine dedelerden kalma kılıç koyulmuş çatı arasına tabiri caizse abalaarak giriliyor ama senelerin tozu dolmuş bu evdeki kılıçı nasıl buluruz. civi kullanılmamış dedim ama 3. katın tavanında demir halkalar var bunuda söylememdeki amaç metal dedektörü ile bak derseniz ki diye dedim hep halkalara geliyor sonuç. olay budur.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
şimdi 3 katlı bir ev var ev yapılırken hiç civi kullanılmamış evin çatı arasına denk gelen kerestenin içine dedelerden kalma kılıç koyulmuş çatı arasına tabiri caizse abalaarak giriliyor ama senelerin tozu dolmuş bu evdeki kılıçı nasıl buluruz. civi kullanılmamış dedim ama 3. katın tavanında demir halkalar var bunuda söylememdeki amaç metal dedektörü ile bak derseniz ki diye dedim hep halkalara geliyor sonuç. olay budur.
Halkalar sıkıntı yaratır.
Yarın detaylı düşünüp yorumlayalım. Uyku vurmaya başladı.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sana cevap yazmayı unutmuşuz hakkını helal et.

öncelikle dedektörü tuttuğun zaman sese odaklan. Fotoğraf olmadan yorumlamak zor senin anlattığın kadarı ile;
Halkaların boyutu küçük ise halkalarda kısa ses çıkaracaktır ama kılıçlarda uzunca ses verecektir.
dikey ya da yatay uzunca ses alırsan bir incele.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bi sessizlik hakim ama hayırlısı bakalım ne çıkacak ...

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Neden kara demlikle ateşte demlenen çayın lezzeti diğer çaylarda olmuyor? Keza aynı şey yemekler içinde geçerli.
Sonuçta bir kabın içinde su var.Dışarıdan bir ısı vuruyor.Bu ısının kaynağı lezzeti nasıl fark ettiriyor?
Tüplü elektrikli ocaklarda yapılan çaylar neden aynı lezzette olmuyor?
Fizikçiler göreve :)