Çay sohbeti

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
konu sahabisi su kilisenin disini cekse .gule konmus bulbul kimin olurdaa du bakalim..Ekli dosyayı görüntüle 231759
Bir ay karanlığında ansızın geldi kondu üzerime
15 dk sürüverdi oncacık halime
Sarıkızım kaçtı gitti yaban ellere
Durma! Durma! Sür sen çatallının göbeğine..

5 dk içerisinde bestelediğim bu şiirden,konu saabi verilmek istenen mesajı anlamıştır sanırsam..

Tastan

Editör
Dalsız budaksız soyutlanmış sevgi ve saygılarla büyüklerime hürmet kalanlarada dostca hayırlı saglıklı ve huzurlu bir gece diliyorum allaha emanet olun (çay ininde teşekkürler)

sepetkaya

Editör
Çayı şimdilik semaverde içelim deli firat ustam gelene kadar'da Koray Kor ustanın dediklerine takıldım ben, hangi kelimeyi kastetdi anlamaya çalışıyorum...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Çayı şimdilik semaverde içelim @deli firat ustam gelene kadar'da @Koray Kor ustanın dediklerine takıldım ben, hangi kelimeyi kastetdi anlamaya çalışıyorum...
Koray Kor , başlıkta goy goy kelimesi geçiyor diye silmiş galiba.
sitemizin üslubuna uygun değilmiş. toyalp hayvanlar arasında bölücülük yapar Ne alaka ise onu da anlamış değilim ama canımı sıkmaya başladı bu iş.
şöyle edebince bir açıklama yapın bakalım ağalar.
nedir problem ??

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
@Koray Kor , başlıkta goy goy kelimesi geçiyor diye silmiş galiba.
sitemizin üslubuna uygun değilmiş. @toyalp hayvanlar arasında bölücülük yapar Ne alaka ise onu da anlamış değilim ama canımı sıkmaya başladı bu iş.
şöyle edebince bir açıklama yapın bakalım ağalar.
nedir problem ??
Ustam benim kurduğum cümle bu konu ile ilgili değil. Çanta bulma konusu altında terbiyesizlik yapan narkoz vb. karaktersizler içindir. Bir bardak çay alıp gidecektim lakin ustamız sessizlikten bahsedince herkes uyanık olsun diye yazdım. Hayvanlar arasında bölücük pek önemli değil mühim olan müslüman kardeşler arasında bölücülük yapmamaktır. Rabbim müslüman kardeşlerimizi fitnelerden ve fitnecilerden korusun. Amin

Keskingöz

Süper Moderatör
Ustam benim kurduğum cümle bu konu ile ilgili değil. Çanta bulma konusu altında terbiyesizlik yapan narkoz vb. karaktersizler içindir. Bir bardak çay alıp gidecektim lakin ustamız sessizlikten bahsedince herkes uyanık olsun diye yazdım. Hayvanlar arasında bölücük pek önemli değil mühim olan müslüman kardeşler arasında bölücülük yapmamaktır. Rabbim müslüman kardeşlerimizi fitnelerden ve fitnecilerden korusun. Amin
gördüm o küfürbazın ettiğini. Lazım geleni yapmışsınız, Eyvallah ustam ama kaçırdığın bir husus var, Allah rızası için anlatmak isterim.

hz Nuh (a.s) bir gün yolda giderken bir köpek önüne çıkar. “Git şurdan çirkin şey” tarzında bir tepki gösterir.

Alemlerin Rabbi (c.c) seslenir hemen;
“Sen ona mı çirkin dedin bana mı?
onu yaratan benim...”
Hz Nuh yıllarca ağlar af diler. İsmini de bu ağlamasından alır.
mühim bir meseledir bu ustam aman ha küçümsemeyesin.
açıklaman için de ayrıca teşekkür ederim.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
gördüm o küfürbazın ettiğini. Lazım geleni yapmışsınız, Eyvallah ustam ama kaçırdığın bir husus var, Allah rızası için anlatmak isterim.

hz Nuh (a.s) bir gün yolda giderken bir köpek önüne çıkar. “Git şurdan çirkin şey” tarzında bir tepki gösterir.

Alemlerin Rabbi (c.c) seslenir hemen;
“Sen ona mı çirkin dedin bana mı?
onu yaratan benim...”
Hz Nuh yıllarca ağlar af diler. İsmini de bu ağlamasından alır.
mühim bir meseledir bu ustam aman ha küçümsemeyesin.
açıklaman için de ayrıca teşekkür ederim.
Ustam küçümsemek dediniz de ben pek anlamadım. Çakallardan bahsederken küçümsemek anlamında herhangi bir söylemde bulunmadım. Bu gayet gerçek olan bir durumdur ve atasözümüzdür. Eğer bahsetiğiniz; ikinci açıklama yaptığım yorumda: önemli olan hayvanlar arasındaki bölücülük değil müslümanlar arasındaki fitneden bahsettiğim cümle ise Allah'u Alem'in tüm yaratılanlar arasında en hayırlı kıldığı müslümanlardan bahsettim ki bunu zaten ben söylemiyorum Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim söylüyor. Doğrusu küçümseme mevzusunu anlamadım.

Keskingöz

Süper Moderatör
Ustam küçümsemek dediniz de ben pek anlamadım. Çakallardan bahsederken küçümsemek anlamında herhangi bir söylemde bulunmadım. Bu gayet gerçek olan bir durumdur ve atasözümüzdür. Eğer bahsetiğiniz; ikinci açıklama yaptığım yorumda: önemli olan hayvanlar arasındaki bölücülük değil müslümanlar arasındaki fitneden bahsettiğim cümle ise Allah'u Alem'in tüm yaratılanlar arasında en hayırlı kıldığı müslümanlardan bahsettim ki bunu zaten ben söylemiyorum Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim söylüyor. Doğrusu küçümseme mevzusunu anlamadım.
atalarımızdan kalma epey hatalı deyimler ve sözler var.
Neye göre hatalı?
İslamın o ince anlayışına göre ustam.
Özellikle eşek en talihsiz olanlarıdır:))

yani demem o ki; hayvanları da davranışları ya da fıtratları ile küçümsememek alaya almamak gerek.
çakal puslu havada saldırması, onun delikanlılığa ters Ya da nahoş karşılanan bir mana ile anlatır bahsettiğiniz atasözü.
Oysa;
Hepsini Allah yaratmış. Benim gördüğüm; eşek bile benden bir bakıma üstün. Günahı yok ve Çetin bir hesaptan geçmeyecek üstüne diğer yaratılmışlar gibi sürekli Allahı zikir ve hamd eder.

Biz nefsimizin oyuncağı olmuşuz :/