çeşme ve üçgenleme,yardimci olabilirmisiniz dostlar

harun0606

Aktif Üye
Şu gelen kutusunu temizle adaş msj gitmiyor

Turko

Uzman
Havuzu yalak kısmını kontrol ettin mi usta işaret Vs bir şey var mı ?

sarıkayalar

Bilgili Üye
Gul ve cagılın etrafında bosluk ara mesafeye en uygun yer

Hezarfen

Yeni Üye
Kardaşım,
Elinizde çubuk ve cihaz olmadan burayı çözmek biraz zor.
70-80 metre çapında bir araziyi bir şekilde taramak lazım.

Turkonun bahsettiği taş vb. şeyler muhtemelen 20-30 cm. toprağın altında da kalmış olabilir.
Ustalarıma bende katılıyorum: Bu Alamanlar kesinlikle buraya boşuna gelmedi.

Özellikle değerli malzeme tespiti yapılması gerekir.
Gümüş çubuk kullanan birisini bulabilirseniz 1-2 saat içinde size net cevap verir inşallah.

Hayırlı Cumalar.
Saygıdeğer Abicim,

Çok merak ettim bir şey var almanı amerikalısı nereden biliyor da birşeyler olduğunu
gelipte köyleri v.s. yerleri dolaşıp çeşme ağaç v.s. soruyor ?
NERDEN BİLİYORLAR Kİ ?

carsambali

Bilgili Üye
Saygıdeğer Abicim,

Çok merak ettim bir şey var almanı amerikalısı nereden biliyor da birşeyler olduğunu
gelipte köyleri v.s. yerleri dolaşıp çeşme ağaç v.s. soruyor ?
NERDEN BİLİYORLAR Kİ ?
sevgili kardeşim,bu memleketle ilgili kim ne bilmiyorki? yunan,bulgar,alman ve diğerleri...vakti zamanında onlardan bu memlekette yaşayan çoktu,nasılki biz varlığımızı miras yolu ile çocuklarımıza aktarıyor isek onlarda kendi çocuklarına aktardı tabi bilgi ve belgeler ile.

Hezarfen

Yeni Üye
sevgili kardeşim,bu memleketle ilgili kim ne bilmiyorki? yunan,bulgar,alman ve diğerleri...vakti zamanında onlardan bu memlekette yaşayan çoktu,nasılki biz varlığımızı miras yolu ile çocuklarımıza aktarıyor isek onlarda kendi çocuklarına aktardı tabi bilgi ve belgeler ile.
Sevgili üstadım.
Tamam yunanı ermenisini anlarımda amerikalısı almanı isveçlisinin ne işi var burada onların ataları bizim topraklarımızda yaşamadılar ki ?
Ben sanmıyorum kulaktan dolma bilgiyle kalksınlar ekip ve ekipmanla yola koyulsunlar. ??

carsambali

Bilgili Üye
Sevgili üstadım.
Tamam yunanı ermenisini anlarımda amerikalısı almanı isveçlisinin ne işi var burada onların ataları bizim topraklarımızda yaşamadılar ki ?
Ben sanmıyorum kulaktan dolma bilgiyle kalksınlar ekip ve ekipmanla yola koyulsunlar. ??
yer ermeni yeri,aralarında nasıl bağlantı var bilmiyorum.yer resimlerle detaylı olarak görünüyo...

yorgunum

Aktif Üye
tatar26 ustam bu mezarlar açmaya değermi aynı şekilde bendede var açmaya değermi