Çete mekanı oldugunu düşünüyorum

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
PiSaGoR üstadım tekrardan hoş geldin :)

Amisos

Bilgili Üye
Abi emeklerin için teşekkür ederim ama eğimli çizgiden 2 adet var biri büyük diğeri küçuk 4 adet murç izi var 3 tanesi kendi arasında üçgen yapıyor tam da ortalarında kalan 4. iz nokta kadar murçu vurmuş çekmiş gibi yukarda daire ve yatay dikdörtgene aldığın bölge sonradan dökme kaya gibi öylede olduğuna inanıyorum izleri gizlemek için yapılmış gibi ve birde taşın aşağısında zikzak yapan bir iz var

Amisos

Bilgili Üye
abim biz zaten cihazımlan önce rum yolu üzerinde 3 mezar tespitimiz oldu 2 si boş biri dolu yaklaşık 5 mt indik halan bir sonuç alamadık yanlız kayanın solu kesilmiş belli sağı ise kırdığımız kis bu yeri bana sonradan gösrediler abi biraz zaman verirsen faceden resimleri alim birde öyle bak patika dedigimiz cılgada murçlu tasa bakarsak yukarısında sola doğru istikamet olarak sanırım kuzey batı yönünde tek oymalı bir kaya var ama oyma küçuk forumda paylaştım onuda abi sanırım başlığı tek küçük oyma ydı

simpatyan

Aktif Üye
Patika yol akar dere varmı bu mevkiye yakın ?

Murc izi. ..
Baktığın yönde ki bir cisim e
Bakarak elinde murcla taşa yontmak istersen taşın hangi tarafında durursun ?

Murclara dikkatlice bakarsan yani murc izlerine
Usta yaparken nerde yani hangi tarafta durup ne tarafa bakarak işçiliği yaptığını anlaya bilirsin
Hoş Geldin ustam.özledik seni vede yorumlarını.

Amisos

Bilgili Üye
Çete mekanı devamı

İlk resimlerimiz ilk olarak tespit ettiğimiz mezar yerinden yaklaşık 5 mt kazıldı arazının eğimine göre bana kalırsa daha 6 mt si var gi sonra kazılan yerin bir tarafı kesme kaya çıkıyor bazı yerlerini hiltihlen biz tahrip ettik aşağı dogru eğimini gösteren resim gelecek ve eğimin 5 mt aşagisinda bir mezar tespitimiz daha var ve onun da aşagısına doğru 3 mt kolidor tespit ettik ve başındada para tespitimiz oldu sanırım müjdesi onada ulaşamadık onunda resmini kuyunun içinde hilti var ordan anlarsınız son olarakda işaretli taşın üstündeki kayadan yolu gören bir resim atacam abiler....

Amisos

Bilgili Üye
Bunlarda âşağısını görmeniz icin

PiSaGoR

Engellendi
İlk resimlerimiz ilk olarak tespit ettiğimiz mezar yerinden yaklaşık 5 mt kazıldı arazının eğimine göre bana kalırsa daha 6 mt si var gi sonra kazılan yerin bir tarafı kesme kaya çıkıyor bazı yerlerini hiltihlen biz tahrip ettik aşağı dogru eğimini gösteren resim gelecek ve eğimin 5 mt aşagisinda bir mezar tespitimiz daha var ve onun da aşagısına doğru 3 mt kolidor tespit ettik ve başındada para tespitimiz oldu sanırım müjdesi onada ulaşamadık onunda resmini kuyunun içinde hilti var ordan anlarsınız son olarakda işaretli taşın üstündeki kayadan yolu gören bir resim atacam abiler....
işte ben bu emeğe üzülürüm
bu kayaçturlerınde mineral yuksek
cıhaz yanıltır
zemın nemlı
bu tur durumlarda frklı farklı cıhazlarla teyıt etmeden ve cubukta dahı
emek sarf etmeyın
ınsallahta emegınıze deyer ben yanılırım

başta soylemem gerekenı sımdı soylemek zorundayım
cunku yenı goruyorum resımlerı

bu tur calısmalarda dıkkat etmenız gerekenler

calısma esnasında 60 cm. sonra attıgınız her kurek topraga
buyuk yahut kucuk her tasa onemle dıkkat edın
sıze yon vere bılır
veyahut dogru yerdemısınız deyılmısınız sızın ıcın bır delıl bulun ılk once calısma alanında

sımdı sız burayı actınız 5 mt.
6 metre daha ınmeyı dusunuyorsunuz

benımde sıze sorum 5 metrede herhangı bır bulguyla karsılastınızmı ?
sal tası
kıl
ınsan elı deymıs herhangı bır obje kalıntı kayada murc ızı ?

ınsallah cevabınız evettır yoksa yazık derım :(

Amisos

Bilgili Üye
kazılan mezarda bulunan tek imare sol tarafının tamamen kesme olduğu ve kisin rahatlıklan yok almasıdır abi
Müjdesi dediğimiz yerin kisi de rahat geliyor işlem görmüşcesine rahat tabanda oranın kayası olmayan yuvarlakca sağlam bir kayaya geldik ebadları görünmüyor ve onun sol tarafında da aynı sağlamlıkda bir kaya birde üst tarafında aynı şekilde sanki baba taşların etrafını parça kislen kamufle edilmiş gibi müjdenin 4 veya 5 mt aşağısında 3 kilo 5 kilo değişk ebatlarda dökme taş yeri var açtığımız mezarlan aynı izada müjde de dahil ben buradan giriş yapmış olabileceğini idda ediyorum müjdeden sonra cihaz boşluk vermiyor kapadı çıktı diye düşünüyorum bu benim düşüncem şayet dediğiniz gibi cihaz yanılsın ben o cihazı gömerim abi işaret dahi koymam ki başkaları bulmasın :3:unutmadan abi giriş olabileceğini düşündüğum yerlen actıgız mezar kodu ortalama9 ile 11 mt ye tekamül ediyor gozlen

Son düzenleme:

PiSaGoR

Engellendi
mujdenın ters ıstıkametı yanı alınan yerın arkası
calısma yaptıgınız yerdekı duz kesme tasın solda kaldıgını soyluyorsunuzya ?_

asıl calısma yapmanızgereken yer
solunuz duz kesım yapılmıs kayanın dıyer tarafı olmasın =?
orda herhangı yuzeysel bır ızlenım veyahutta cıhaz destegı aldınımı =?

Amisos

Bilgili Üye
Gördüğümü ciziyorum

Ustalar 1. Resimde murç izlerini belirledim ortada kalan hariç kendi aralarında üçgen yapıyor simetrik değil ama
2. Resim ise tepeden bakıldığında görünen tek iz var diğerleri kamufle edilmiş dökme kayalar gizliyor
3. Resimde dökme olan taşları ince çizgiylen cizdim ve işaretli kayadaki görünenleri çizdim daire içindekiler murç izlerinin olduğu yerler