Çınar agaci

Pasa34

Yeni Üye
Oncelikle S.aleykum

Yorum yapacak arkadaslara şöyle bir bilgi vereyim daglik bir bolgede bulunan ve neredeyse o bolgenin tek ttarım arazisi olan yerde eşkenar ücgen seklinde dikilmis 3 adet asırlık çınar bulunmakta bunlarin bati yonune bakan icerisinde çingene civisi cakilmis diyebilecegim sekilde bi oyuk bulunmakta zeminine baktigimda kerpic ve kiremit parcalari haddinden fazla mevcut ayrica kesme taslarda bulunmakta kilit taslar doyebilecegimiz sekilde dosenmis zemin icerisinde ayrica agaclarin hemen doğu yonunde eski cesme de mevcut ...
simdilik aklimda kalanlar bunlar yorumlariniz icin simdiden tesekkurler..

Ekli dosyayı görüntüle 149074

Ekli dosyayı görüntüle 149076

Ekli dosyayı görüntüle 149078

Ekli dosyayı görüntüle 149080

Ekli dosyayı görüntüle 149084

Ekli dosyayı görüntüle 149086

GiRaGoS

Yeni Üye
Ilk 4 resim açılmıyor

Ağaçlardan uzaklaşma
Ve geometrik hesaplama yapabilecek bilir bir kişi al yanına
Veya iyi bir cihaz desteği alman şart
Çözümü en kolay
Iki yol resimler acilmadigindan ancak bu şekilde yardımcı olabilirim

Pasa34

Yeni Üye
Düşüncelerin icin tesekkurler burdaki ustadlardan biraz bilgi alalim dedim once...

GiRaGoS

Yeni Üye
Tabikide tüm ustaların düşüncelerini değerlendir
Ve hem sana hem arazi koşullarına uyani uygula
Muhafak olman dileğiyle kolay gelsin

Bu arada ilk 4 resmi tekrar yükle istersen hala açılmadı çünkü

Pasa34

Yeni Üye
Bi yukleyebilsem atacamda telefondan biraz zor oluyor uzun zamandir siteye girmeyince oda tuzu biberi ..

AmoRe

Aktif Üye
Ağaçlar çok eski bu teşvik edici,bu çevrede kimler yaşamış ? çivi sanırım çakılı değil bu senin benzetmen gibi geldi bana çivi varsada ağaç büyüyüp uzasada çakıldığı yükseklikte kalıcı olması gerekecek.Şu haliyle söyleyebileceğim ağaçlar üçleme yapmış evet ve bir tanesi ikisine göre daha uzakta olmadığı için eğer bu ağaçların malı varsa üç ağacın tam ortasında olması gerekir eşkenar gibi göründüğü için dolayısıyla çubuk kullanıyorsan boşluk bak tam ortada küp vs dahi yakalayabilirsin çubukla.Kimseyi götürmen gerekeceğini düşünmüyorum.Kendi hesabını kendin yap.Çubuk kullanamıyorsan iyi bir pulse cihaz bularak çevrede bir çalışma yapabilirsin bana göre ortadan başlamak kaydıyla..Ustalarım daha doğru yol göstereceklerdir.Çeşme apayrı bir konu ama bu ağaçlar kadar eski olabileceğini düşünmüyorum bu ağaçların bin yıl kadar yaşadığınida ayrıca göz önünde bulundurmalısın..Benim nacizhane düşüncelerim bunlardır.

Şirvan

Operatör
1+1+1=3 eski zamanlarda sıfreleme yöntemi 3 olan gömüyu verir farklı olana veya mesafeleri ölç bir kağıda olçüleri ile yaz bakalim cubuk ve cihaz olmali yaninda

Pasa34

Yeni Üye
Bu üç agactan biri bati yonune bakan digerlerinden daha iri ve daba büyük elimdeki cubuklarda o bolgeyi cekiyor cihaz vurdugumda da gene ayni sekilde agacin yonumuzu batiya verdigimizde sag alt kismini vermekte...

Şirvan

Operatör
Ücgenin içinde ve faklı olna yakindır düz taş ücgen taş olamalı üstu toprakla kaplıdır büyük ihtimal cihazla destek alin boşluk aldığiniz yeri 30 40 cm eşeleyin birdaha cubuk tutun yine boşluk alacakmısınız cihazida tutar sinyali daha net alirsiniz

N@KKoZ

Aktif Üye
üçgen yapmış üç tane çınar ağacı ve para gitmiş malesef, paranın yerini bilen adam açmış :)

Pasa34

Yeni Üye
Ustadim oncelikle tum dusuncelerin icin tesekkur ederim dedigin gibi agacin sag tarafinda toprak altinda ucgen bi tas vardi...