Cinconları gören varmi

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ben ilk KARABASAN 7 yaşımda oldu..ben araştırdım bunun nedeni ney diye, kimisi aşırı yorgunluk dedi kimisi zihinde kötü düşüncelerle uyku ve uyanıklık arasında olan kabus dedi... Yaş 37 olmuş hala kabus hala kabus... Şimdi sorum şu 7 yaşında bir çocuk nasıl yorgun olur nasıl sitresli olur .... En azından ben yaşayarak bu tezi çürüttüm...bilimsel bir açıklama halihazırda yok.. yurt dedin ya ustam bizde üni'de 10 kişilik odalarda kaldık. Yine böyle gece basılmışım Erzurumlu dadaşın hasıydı senden iyi olmasın "Sedat " Kula çınlasın "kardeşim kalk kalk ne oluyor sen napıyorsun" falan yaptı oda korktu tabi bende durumu anlattım Allah razı olsun mezun olana kadar gozunü ustumden ayırmadı...şimdi bugün bu meseleyi konuşuyoruz ya yine olur heralde, demek istediğim piskolojininde etkisi var kanımca..
Yok ustam piskolojik değil kabullenmek yada meydan okumakla alakalı. Bizim odada diyarbakırlı bir abim vardı onlarında aile boyu musatlaylıymış. Bir gün çay içtik dedim sıcak suyu dökeyim odanın tozu girsin. Abim dediki sakın dökme başımı belaya sokacan dedi abi sorun olmaz besmeleyle dökecem sen bilirsin dedi. Ben besmele çekip suyu döktüm gittim lavaboya geldim ki yatakta çırpınıyor bizim diğer abi başında Ayetel kürsi okuyor. Hemen dokunup uyandırdım kalktı dediki gardaş neydirsen dedi 40 defa bu haldeyken okursan yanıyorlarmış bende okuyorum. Dedim abi sen 39 tane okursun onlar o zamana kadar çok hırpalarlar sonra giderler. Diyarbakırlı abiye döndümabi dedim bu kadar çabuk nasıl savaşa girdin ? Dediki bizim sülale bunlarla musallatlı kafayı koyduktan sonra ben uyumadan onlar uyutup gelirler. Bildiğin birbirimize ölümüne vururuz o esnada kim kimi döverse yada biri beni uyandırana kadar dövüşmmiz devam eder. Çözüm yokmu dedim. Bir hocaya danışmışlar demiş bu çok geçmişten geliyor onlara zarar vermişsiniz onlarda düşman bellemişler.

Sizin durumda böyle birşey olabilir. Sağlam bir hocadan destek alsanız iyi olur ustam. Rüyada gelenler gerçek anlamda zarar verebilir hatta güçlü iseler Allah korusun ölüme sebep verebilirler. Sizie bakan gözlerinizin kapaılı olduğunu görsede aslında odanın içinde olan herşeyi görüp bilirsiniz.

Bilimdeki adı uyku felcidir.

Son düzenleme:

sepetkaya

Editör
Şafak ustam Allah razı olsun sağolasın, DADAŞ Usta cinlerle uzantısı vardır demiş ya ben şimdi tırstım valla...bı bildiği varki yazdı... Ben cinlerle alakalı olduğunu hiç düşünmedim ve olabileceğine dair bugüne kadar duyumda almadım... İnşallah böyle bişe yoktur rabbim hepinizi görünen ve görünmeyen bütün canlılardan korusun inşallah.... CİNCON dediğin gibi aşağılayıcı bir tabir olmuş, yöneticilerimiz değiştirmeye lüzum gorseydi değiştirirlerdi heralde ..

hepastios

Editör
30 sene önceydi keçileri otarırken su içmeleri için dereye indirdim tanıdığım bizim ilçeden bi bayan zalha isimli sırtını taşa vermiş el işi yapıyordu etrafında ise 5 6 tane kırmızı boyalı kuzu vardı selam verdim hiç oralı olmadı normalde beni nerede görse hal hatır sorardı sadece garip bir şekilde yüzüme baktı o sıra beni sarı bir korku aldı cebimden sigara çıkarıp yakana kadar gözden kayboldular o sıralar imam hatip öğrencisiyim Nasr süresini okuya okuya dereden çıktım ve ertesi gün sokakta gördüğümde kendisinin olmadığını söyledi üç beş sene sonra duydum bu zalha abla kocasını yanına almıyormuş cinlerle evlenmiş şu an 70 yaşlarında falan kocası geçen sene öldü ve bu kadın her gece mum yakıyor nedendir bilinmez

Kısmet76

Yeni Üye
bu olayları yaşayanlar bilir, diğerleri güler. aynen benim 10-11 yaşlarında güldüğüm gibi :) oturduğum semt eski rumların sayfiye yeriydi. evlerin hepsi yenilenmişti fakat bir tanesine ev sahibi yenilemiyordu. sonra öğrendik ki burası cinconluymuş. ev sahibi korkusundan tamirat yaptıramıyormuş. günlerden bir gün, okula giderken evin yanından geçiyordum, tek başına. içimden çocukça ; cin varsa bu akşam gelsin konuşalım dedim orada. hay demez olaydım :) hemen o akşam , gece 3 gibi; üzerimde bir ağırlıkla uyandım, ama ne uyanma hiçbir yerimi kıpırtamıyorum. karşı duvarda simsiyah eli ayağı olan ama gözleri gözükmeyen bir varlık.. inanılmaz derecede korkunç ve yüksek sesle gülüyor...aklımı yitirecektim korkudan... yarım saat cebelleştim... korkudan sabaha kadar uyuyamadım. sabah anneme olanları anlattım , okula gitmek istemediğimi uykusuz olduğunu anlattım... gitmedim . öğlen sıraları artık gözlerimi kapatmak istemesemde kapandı. anında uyandım ama iş işten geçmişti. Annem diğer tarafta koltukta uyuyordu.. bir baktım eli ve ayağı sağa sola yamuluyor ama ne yamulma...sanki 360 derece dönüyor.. bağırmaya çalışıyorum , olmuyor. bir yarım saat daha korkuyla cebelleştim...keza, akşam gene aynı... sabaha kadar rahat yok...o gün okulda din dersimiz vardı, din hocamız aynı zamanda okul müdürümüz idi, artık herşeyi göze aldım, kim ne düşünür umrumda değildi, derste parmak kaldırdım ve herşeyi anlattım. hocam, hemen ayet el kursiyi, nas ve felak ezberlememi söyledi. ders çıkışı odasına gittik. bir sürü nasihat verdi. eve döndüğümde ayet el kürsiyi ezberleyeceğim ama ya zorlanırsam diye korkarken , o korkuyla tam 8 dakika ezberledim :) tabi... gece saat 3 de ( ne hikmetse beni hep 3 te ziyarete gelirler:) aynı olaylar gerçekleşti... günlerce böyle devam etti... her geçen gün dahada alıştım. bir gece, aynı olaylar vuku bulunca.. yeter artık diyip, bağırarak cinconu tuttum sağ yumruğumu suratına yapıştırdım.. :) o günden sonra şükür bir daha rahatsızlık vermedi ( tabi ki o , başkaları da oldu.. başka hikayede anlatırım).. duydum ki o meşhur evin sahibi, evini tamir etmiş kısa bir süre sonra :) ee ceremesini biz çektik sefasını o :)

Kısmet76

Yeni Üye
haydi kısaca 2 olayda anlatayım; lise yılları ...kız arkadaşımız yok :) ya benim kız arkadaşım niye olmuyor diye hayıflanıyorum... var bir hikmet diyorum... bir gece gene saat 3.. malum hisle uyandım. bir baktım kara tenli, kıvırcık uzun saçlı, tırnakları 10-15 cm civarı bir bayan.. bana aşıkmış.... :) ee sen misin aşık olan , yakaldığım gibi yumrukladım.. sağ kroşem meşhurdur :) o günden sonra herşey normale döndü.... yıllar sonra evlenmişim, çocuğum olmuş, eşimle işe gidip gelmek zor oluyor diye işe yakın ev arayışına girdik... o semtte inanılmaz derecede bir evin ucuz olduğunu duyduk... sebebini sorunca ev sahibi iyi niyetliymiş dediler... inanıdık tabi :) :) meğerse eski kiracı bir hemşireymiş apar topar evden kaçmış :) ucuz yahni misali :) işte olduğumuz için eşimin teyzesi çocuklara bakıyor. akşam eve geldiğimde kendisini çok korkmuş gördüm. sebebi malum ..hemde gündüz vakti , ayakta iken hemde korkutmuşlar... kendisi bu işlere alışık ve asla korkmayan biri olduğunu bildiğimden , işin vahametini anladım. karşımızda ki kuvvetliydi.. sesli olarak gece beklediğimi seslendim sağa sola... :) ee saat 3 gene :) sağ ayağımda bir sızı ile uyandım, baktım hareket edemiyorum... malum varlık yatağın ucundan eşimin üstüne doğru tırmaıyor... yakaladığım gibi sağ kroşe :) işe yaramış olacak ki bir daha gelmedi :) ayağımdaki sızıda attığı tırnak yarığından dolayıymış :)devamı sonra ... :) Allah a emanat olun.

Safakk

Bilgili Üye
bu olayları yaşayanlar bilir, diğerleri güler. aynen benim 10-11 yaşlarında güldüğüm gibi :) oturduğum semt eski rumların sayfiye yeriydi. evlerin hepsi yenilenmişti fakat bir tanesine ev sahibi yenilemiyordu. sonra öğrendik ki burası cinconluymuş. ev sahibi korkusundan tamirat yaptıramıyormuş. günlerden bir gün, okula giderken evin yanından geçiyordum, tek başına. içimden çocukça ; cin varsa bu akşam gelsin konuşalım dedim orada. hay demez olaydım :) hemen o akşam , gece 3 gibi; üzerimde bir ağırlıkla uyandım, ama ne uyanma hiçbir yerimi kıpırtamıyorum. karşı duvarda simsiyah eli ayağı olan ama gözleri gözükmeyen bir varlık.. inanılmaz derecede korkunç ve yüksek sesle gülüyor...aklımı yitirecektim korkudan... yarım saat cebelleştim... korkudan sabaha kadar uyuyamadım. sabah anneme olanları anlattım , okula gitmek istemediğimi uykusuz olduğunu anlattım... gitmedim . öğlen sıraları artık gözlerimi kapatmak istemesemde kapandı. anında uyandım ama iş işten geçmişti. Annem diğer tarafta koltukta uyuyordu.. bir baktım eli ve ayağı sağa sola yamuluyor ama ne yamulma...sanki 360 derece dönüyor.. bağırmaya çalışıyorum , olmuyor. bir yarım saat daha korkuyla cebelleştim...keza, akşam gene aynı... sabaha kadar rahat yok...o gün okulda din dersimiz vardı, din hocamız aynı zamanda okul müdürümüz idi, artık herşeyi göze aldım, kim ne düşünür umrumda değildi, derste parmak kaldırdım ve herşeyi anlattım. hocam, hemen ayet el kursiyi, nas ve felak ezberlememi söyledi. ders çıkışı odasına gittik. bir sürü nasihat verdi. eve döndüğümde ayet el kürsiyi ezberleyeceğim ama ya zorlanırsam diye korkarken , o korkuyla tam 8 dakika ezberledim :) tabi... gece saat 3 de ( ne hikmetse beni hep 3 te ziyarete gelirler:) aynı olaylar gerçekleşti... günlerce böyle devam etti... her geçen gün dahada alıştım. bir gece, aynı olaylar vuku bulunca.. yeter artık diyip, bağırarak cinconu tuttum sağ yumruğumu suratına yapıştırdım.. :) o günden sonra şükür bir daha rahatsızlık vermedi ( tabi ki o , başkaları da oldu.. başka hikayede anlatırım).. duydum ki o meşhur evin sahibi, evini tamir etmiş kısa bir süre sonra :) ee ceremesini biz çektik sefasını o :)
Ustacım cinli varlıkları cağırırsan gelirler onlar sana bişey yapmak için gelmemiş o sana bişey yapacak olsa yapar ama seninki sadece merakmış ozaman korktuğun için er zaman gelmiş sure okuman ona fayda etmez çünkü sana görünmek için gelmişler Allah istemediği sürece onlar sana bişey yapamaz korkma yeterli evet korkma demesi kolay bide yaşayanlara sormak gerek

ipek yolu

Aktif Üye
surukleyici bir konu olmus hepsini tek tek okudum cok sukur basima boyle buyuk olaylar gelmedi. kesife gittigim bi gun daha sonrada altindan kuyu bulunan yerde ayetel kursi okudum uzerine sirke doktum o gun gece iki tane yaratik ayaklari olmayan duman seklinde oraya girmek icin tepenin etegine devamli vuruyordu.tahminim bos bir mekan degildi .hemen safran misk gulsuyu ile yazilmis koruyucu taktim bunun onemli oldugunu dusunuyorum.

godfather

Member
ne cevherler varmış burada, herkes konunun açılmasını bekliyormuş kahkaha
Yeri göğü yaratan yüce rabbim tüm şerlerden korusun bizleri.

Bizde bir ara sabah namazlarına camiye gidiyorduk arkadaşla.
Arkadaşla benim ev ayrı tabi.
Arkadaş bir sabah camiye gelirken yaşlı bir amca, ayakları ters görmüş. O günden sonra gelmedi namaza. İnşallah evde olsun kılıyordur.

Bir arkadaşımız ilk sayfalarda karabasandan bahsetmiş. Bende de oluyordu, korkudan felak nas ayatel kürsü uyku halinde bazen rüya halinde okuyordum düzeliyordu. Hatta bazen kafama birisinni vurup kaçtığını hissediyordum uykumda. Uzun süre anlamını bilemediğim şekilde devam etti geçti.

Kalbine kimsenin korku girmesin, inşallah Allah korkusu girsin sadece.
Ayetel kürsü etkili bir silah gerçekten.

murat5164

Bilgili Üye
Birde ben anlatayım bu sene yurtta ramazanda savurdan sonra uyudum gordugum ruyada gri bi ruzgar hizla gelip yanimdakini alip goturdu bende sora bana geldi diye korktum ve bi anda girtlagima bindiler dia okuyacagim ama aklima gelmiyor,bagircam sesim cikmiyor bi sure cebellestik ve aklima agzimla ses cikartma fikri geldi kogusdakinler sesimi duysunda uyandirsin diye agzimla ses cikartmaya basladim bide ust ranzada yatiyodum ranzayi sallimde altimdaki arkadas uyanip beni uyandirsin dedim ben ranzayi salladigimi dusunuyorum ama sallayamiyomusum neyse karsi ranzadan ark uyandi yanima geldi murat kalk noldu sana diyip duruyor arkadas bunlari soyledigi sirada benim cebellesme ve rüya bitmisti ama nedense basimdaki arkadasin dediklerini duyup hic bi sekilde telki veremiyodum ben dediklerini duyuyorum ama ne cevap verebiliyorum nede elimi kaldirabiliyuorum arkadasda bole seylerden cok korkan biri beni uyandiramayinca koridora cikip bagirdi gelin muratA bisey oluyor yardim edin diye kimse yardima gelmeyince tekrat basima geldi ve tekrar uyandirmaya calisti o ara uyandım ama o zamana kadar gozlerim hep kapaliydi ve arkadasin her dedigini duyuyodum ama cvp veremiyodum.uyandim ark cok korktu su ter icindeyim su ver acil dedim suyu getirdi ezanin okundugu aklima geldi olum napiyosun ezan okundu diyip icmedim dua okuyup uyudum.hayatimda ara sira basiyolardi ama olesine ilk defa denk geldim.bu arada arkadas beni uyandirmaya calisirken kogusdaki diger arkadaş uyanmış ama korkudan gozlerini kapatip beni uyandirmaya calosan arkadasi izlemis dinlemis.arkadas ertesi gun anlatti bole bole oldu korkudan yataktan kalkamadım diye...o günden sonra hic basilmadim

Son düzenleme:

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
haydi kısaca 2 olayda anlatayım; lise yılları ...kız arkadaşımız yok :) ya benim kız arkadaşım niye olmuyor diye hayıflanıyorum... var bir hikmet diyorum... bir gece gene saat 3.. malum hisle uyandım. bir baktım kara tenli, kıvırcık uzun saçlı, tırnakları 10-15 cm civarı bir bayan.. bana aşıkmış.... :) ee sen misin aşık olan , yakaldığım gibi yumrukladım.. sağ kroşem meşhurdur :) o günden sonra herşey normale döndü.... yıllar sonra evlenmişim, çocuğum olmuş, eşimle işe gidip gelmek zor oluyor diye işe yakın ev arayışına girdik... o semtte inanılmaz derecede bir evin ucuz olduğunu duyduk... sebebini sorunca ev sahibi iyi niyetliymiş dediler... inanıdık tabi :) :) meğerse eski kiracı bir hemşireymiş apar topar evden kaçmış :) ucuz yahni misali :) işte olduğumuz için eşimin teyzesi çocuklara bakıyor. akşam eve geldiğimde kendisini çok korkmuş gördüm. sebebi malum ..hemde gündüz vakti , ayakta iken hemde korkutmuşlar... kendisi bu işlere alışık ve asla korkmayan biri olduğunu bildiğimden , işin vahametini anladım. karşımızda ki kuvvetliydi.. sesli olarak gece beklediğimi seslendim sağa sola... :) ee saat 3 gene :) sağ ayağımda bir sızı ile uyandım, baktım hareket edemiyorum... malum varlık yatağın ucundan eşimin üstüne doğru tırmaıyor... yakaladığım gibi sağ kroşe :) işe yaramış olacak ki bir daha gelmedi :) ayağımdaki sızıda attığı tırnak yarığından dolayıymış :)devamı sonra ... :) Allah a emanat olun.
kardeşimiz baya boksörmüş yaa :))

sepetkaya

Editör
ne cevherler varmış burada, herkes konunun açılmasını bekliyormuş kahkaha
Yeri göğü yaratan yüce rabbim tüm şerlerden korusun bizleri.

Bizde bir ara sabah namazlarına camiye gidiyorduk arkadaşla.
Arkadaşla benim ev ayrı tabi.
Arkadaş bir sabah camiye gelirken yaşlı bir amca, ayakları ters görmüş. O günden sonra gelmedi namaza. İnşallah evde olsun kılıyordur.

Bir arkadaşımız ilk sayfalarda karabasandan bahsetmiş. Bende de oluyordu, korkudan felak nas ayatel kürsü uyku halinde bazen rüya halinde okuyordum düzeliyordu. Hatta bazen kafama birisinni vurup kaçtığını hissediyordum uykumda. Uzun süre anlamını bilemediğim şekilde devam etti geçti.

Kalbine kimsenin korku girmesin, inşallah Allah korkusu girsin sadece.
Ayetel kürsü etkili bir silah gerçekten.
Ustam inşallah amin... Şimdi bende duğa ediyorum etmesine ama gitmiyor bırakmıyorlar, vücudumun her zerresini sıkıyorlar, nefesim kesildiği an: Hani deniz dibine dalarsın tamam boğuldum dersin tam ümidi yitirmişken son bir çırpınırsın su yüzüne çıkarsın ve derin derin nefes alırsın ya aynı bu şekilde..tam ben cebelleşirken dışarıdan bir müdahale olduğu an hemen rahatlıyorum..ya arkadaş neler neler yapıyolar kafayı yedirtiyolar bana..şimdi usta seni nasıl basıyorlardı bı anlatsanda dinlesek.. sonra ne yaptında geçti...