Çözümü zor bir kaya

Sonradan-gelen

Yeni Üye
Yukarıda mesajda zaten belirttim bilen ki ilk bastaki fotoğraflara bakıp yorum attım benimkisi meydan okuma değil gidip arazi şartlarını bire bir görüp değerlendirme yapmak gerekiyor elbette bilgi sahibi insanların oluşturduğu bir forum o yüzden burdayım sadece yerinde görülmesi gerekiyor hangi çağ eski yerleşim yeri varmı bunun gibi ibareler çok önemli Saygılar ...

kabakburgiba

Operatör
Yukarıda mesajda zaten belirttim bilen ki ilk bastaki fotoğraflara bakıp yorum attım benimkisi meydan okuma değil gidip arazi şartlarını bire bir görüp değerlendirme yapmak gerekiyor elbette bilgi sahibi insanların oluşturduğu bir forum o yüzden burdayım sadece yerinde görülmesi gerekiyor hangi çağ eski yerleşim yeri varmı bunun gibi ibareler çok önemli Saygılar ...
burada gördüğünü okuyanlar her yere gitmeye kalksa ne olur bi düşünün.herkezin tecrübesi farklı.fotoda ne görürse herkez onu yazar.kimse hiç bir yerede gidemez.gitmeyede müsait olmaz.hiç bir yorun yazan arkadaşta kesin burda şu var demez.sadece kontrol edilmesini tavsiye eder.uyarı yapar.neyse.

kabakburgiba

Operatör
Taş Kaya falı bakıyorsunuz üZerinde bariz yılan balık işareti Yok dere kenarımı su kaynağı varmı etrafında yüksek yada alçak oluşum varmı toprak rengi ne hepsinin analizini yapıp ön görüde bulunun!!!
tüm sitedeki arkadaşları taş kaya falcılığı ile suçlamana üzüldüm.yoksa kimsenin kimseyle işi olmaz.senin yerinde olsam bi özür dilerdim.çok değerli,kıymetli,kadirşinaz ustalarım var bu sitede.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Gödüklerimi kendi kanaatime göre çizdim. Bence ne varsa iki kaya arasında var. Çalılıklar bir çok işareti kapatıyor gibi. Bunun için öncelikle çalılık bölgenin tamamen temizlenmesi gerektiği kanaatindetim. Çünkü bir çok işaret tam o noktayı gösteriyor. Ayrıca çalılık bölge dolgu gibi görünüyor toprak yapısındaki taşları işaretledim. Kayada balık çizimleri uçan ejderha timsah uyuyan yılan kükreyen aslan ya da bağıran insan ve bir de oturmak üzere olan bir fil var. Bence kayadaki küçük ağacın kökü de boş değildir. Herhangi bir ustalığım yoktur ne varsa siz değerli ustalarımdan öğrendim. Anlamlarını bilmem sadece gördüklerimi çiziyorum belki bir faydam olur diye. Ustalarım daha iyi bilir saygılarımla...
Ekli dosyayı görüntüle 124346

Son düzenleme:

ateduman

Member
Ekli dosyayı görüntüle 126471Ekli dosyayı görüntüle 126472Ekli dosyayı görüntüle 126473Ekli dosyayı görüntüle 126474Ekli dosyayı görüntüle 126475eskiyaların birseyler saklamak için bundan daha iyi bir yer bulması çok zor. hersey saten açık net ortada. bölge zengin bi yere benziyor. çok uzakta da bir sey arama. kırmızı alanlara bak derim.özellikle ilk resimde yuvarlak içindeki farklı renk bölüm ile son resimdeki çam ağacının bulunduğu alan. ideal bir yer gibi duruyor . sansın bol olsun