Çözümü zor bir kaya

ragıp

Uzman

Abi o o delik yukarı doğru 25 30 cm delikten bakınca yukarıdaki kaya gözüküyor.ici boş.

o vakit, kayanın göründüğü yerden yukarıdan bak
gördüğün yeri incele

Üstten ve arkadan görünüşü

Ve kartal dediğimiz yerin önü

Çizmeden veya ayaktan ve tavuklarin oldugu kartal ve yılanların olduğu Kaya'nın uzak resim i

YeNiÇeri

Yeni Üye
ÖMER HATTAB kabakburgiba aslan81

Yeni resimler Ömer abi ve üstat

Kayadaki deliğin üstten görünüşü

Horasanmidir

Bu resimde üstteki kartal kanatlarını açmış alttakide kartalmi ciftlesiyorlarmi.

Anne kaz kanadının altına yavru kazımi alıyor
Veya ördek olabilir mı

Buda 56 mesajindaki en alttaki resimin üstündeki anakaya ile teması olmayan sonradan konulmuş yada yuvarlanarak getirilmiş yanında kayanin üstünde çam ağacı büyümüş olarak gözüken kaya

Bu resmi kartalin tepesine oturarak çektim.

Bu fotoğraf da yanında çam ağacı olan Kaya'nın üstünden kartalın üstünü çektim

Buda yine yanında çam ağacı olan Kaya'nın üstünden kaz ve yavrusu dediğim Kaya'nın üstünü çektim

Bu fotoğraf ta yine ana kayanın üstünde ama anakaya ile ayrı olan çamın yanındaki Kaya'nın üstü ayak ucumda işaret nedir hediyelik olurmu.

Bu fotoğraf sonuncu anakaya ile bitişik değil ayrı olduğunun anlaşılması için
Sanki kesim yapılmış kayadan ayrılmış ve şekil verilmiş gibi

Ve son olarak değerli Ömer abi ve kabakburgiba üstat bende günlerce kafa yordum gerçekten yılan çoğunluk tarafından hatta fazlasıyla ve kartal kaz balık gibi figürler gördüm burada neyi anlatıyor lar ayrı ayrı hediyelikmi var gömü mu var varsa nasıl cozecegiz sizin tecrübeninde ve ustaliginiza ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Sonradan-gelen

Yeni Üye
Taş Kaya falı bakıyorsunuz üZerinde bariz yılan balık işareti Yok dere kenarımı su kaynağı varmı etrafında yüksek yada alçak oluşum varmı toprak rengi ne hepsinin analizini yapıp ön görüde bulunun!!!

HOBBİT

Member
Kardeşim aman dikkatli olun bu tür yerler genelde tuzaklı oluyor zehir vb Tedbiri elden bırakmayın arkadaşlarında dediği gibi gerçekten değerli buna benzer açılmış 2 yer görmüştüm ikiside kayanın altından malzeme çıkarmış tı birde gün batımı noktasına paralel bakan yerde mezarlar vardı birinde
Herşeyden can güvenliği çalışırken bir aileniz olduğunu ve sorumluluklarınız olduğu nu unutmayın
Allah cc kolaylıklar nasip etsin

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
YeNiÇeri selamunaleykum.şansın kismetin açık olsun kardeşim.bu tarzda iki yerle çalıştım.benim bolgem marmara daydi.İnanki fotografla çalışmak çok zor..değerli bir ustamla bölgeye gidince isin içinden cikabildik yer tespitinde bulunabildik..eşkıya orada hayatini anlatır 100 tane sekil çizer mala 3 -4 tanesi getirir..önemli olan bunları bulabilmektir..gerekli ekipmanların olmalı aranızda gerçek anlamda tecrübeli biri olmalı.benim sana tavsiyem çubuk kullanmayı ogren yada kullanan biriyle çalış.Arayacagin şey belli mağara,oda,mahsen,mezar uzakta değil yakında Arıcan aralık dar yani.bulduğun yerler tuzaklı zehirli olacak ve bunlar yıllarca bozulmadan durabiliyor.ki olmasa bile kapali alanda oluşan gazlar olur uzun sure duran metaller ciplak elle dokunulduğunda zehirler.ve bide maneviyat göz ardı edilemez.boyle yer korumasız olmaz.bunları kork bırak diye yazmiyorum.dikkatli ol mantıklı hareket et..abdestsiz calisma.,bildiklerini oku,korumaya alin caliscaginiz yeri bazı ustalar burada nasıl alınacağını yazmıştı bulursun.eldivensiz çalışma,yanlız calisma,bendekilerde sendeki sekillerle nerdeyse ayniydi..sen ilk önce çubukla olan isi hallet gerisi gelir.nşallah nasibini alirsin

Son düzenleme:

bahrevaan

Yeni Üye
Yazilanlari buyuk bi hayranlikla okuyorum. İnsan oglu bukadar zor tecrubeleri bu kisa omrunde nasil ediniyor hayret ettim. İnsallah herkes gonlundekine kavusur....

danqerioustyle

Yeni Üye
Arkadaşım öncelikle merhaba sırf senin resimlerini gördüğüm için üyelik aldım ve yazmak istedim. Öncelikle mekan süper dolu oldugu belli magara oda vs. girişi bulman gerekiyor kartala geliyorum yere bakıyor. Ya o önüne bakıcaksın ya da arka kısmına resimde mümkün oldugunca anlatmaya calıstım bi kısımda eski taktikten bahsedeyim biraz eskiden insanlar kayaları oyup malı yerlestirdikten sonra kayayı kum haline getirip ovarlarmış belli olmasın diye mezar girişleri ufak çakıl taşları ele vermış o kısmı oynandıgı belli su düktüğün yerin solu zaten gösterdim cok ufak bir ayrıntı daha var ufak kare bir tas parcası kalmıs orası sonradan oldugu belli. Ayrıca o kısımda ufak ates yakılmıs sanki benim tahminim korunuyor o izi belli kül ya da siyah yanıK işareti. Tuzaklı oldugu belli agac kısmına dogru işaret ara dediğim kısımda aslında o yüz ölüm tuzagı olarak adlandırılıyor bariz açık dikkatli olmanda fayda var o yılan kafası gibi ikili bakan yer orjinal resimlerde daha cok anlasılır ben yol göstermek amaclı cızdım onu. Ölüm tuzagına geleyim kayalarla bu kadar oynandıgına gore baslarından birinin emanetini oradan alıcagın kesin ancak dikkat etmen gereken nokta eger ki girişi buldun diyelim kök agac odun tarzı birşeye denk gelirsen toprakta ya da kum iyice düşünüp tuzak kayayı bulmanda fayda var Allah korusun kötü sonuclanabilir. Arkadaslarını da bilinçlendir. o dediğim kısımları cekiç sapı vb. birşey ile vurup sesi dinlemeni öneriyorum. Birşey daha Karda gitmen iyi olmuş bir yer dikkatimi çekti kar orada erimiş yatay biçimde ve otlar sarı oksitlenme olabilir. Bilinçli sakin kafayla yapmanızı öneriyorum. RASTGELE SAĞLICAKLA

danqerioustyle

Yeni Üye
ayrıca o çatlak kısımların alt kısmı yapay zemin bana göre sıvanan yerin biraz kazıp kırın orayı pes etmeyin hemen alta dogru. boşlugu buldugunuz da gazete ve benzeri şeyleri de yakıp içine atıp bir 10 20 dk bekleyin cok ugrasmıslar belli burayla

danqerioustyle

Yeni Üye
Ben birşey daha buldum detaylı inceleyince umarım herşey gönlünce olur.

Gördüğüm kadarıyla oturunca sadece sol kol koyma yeri var oraya gidince oturup bi kolunu koymayı dene sol kolunu koyabilirsen [FONT=&quot]sol tarafa bakıp birbirine yaslanmış kayalar olduğu, bu kayaların altında giriş var dendiği söylenmekte varmıdır o kayalar? resimleri bir çek bakalım önünu solunu oturup. [/FONT]

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam Merhaba,
Acizane bende düşündüklerimi yazayım.

1-Kasa ihtimali için tüm kayalığı kontrol etmek ve dedektörle taramak lazım.
2-İşaret çok fazla ve keşmekeş. Bu işi yapanların bizden daha fazla düşündüğünü ve tecrübeli olduklarını unutmayalım.
Benim en sevdiğim işaretlerden birisi " V " işaretidir. Gömü der, mesafe ve yön verir bu kesin. Bir tanesini işaretledim.
Aşağıya o resmi yükleyeceğim.
3-Tüm işaretler neticede sizi bir kapalı mağaraya veya mahzene ulaştıracağına göre; yapılması gereken şey:
İyi bir çubuk ustası bu alanı tarayacak. Odayı bulacak. Elbette bu odaya bir giriş olması lazım. Girişi de bulacak.
Odayı ve girişi bulan çubukçu içindeki malzemenin ne olduğunu da 3 aşağı 5 yukarı bilir.
kısaca sizin derdinizi çubuk ustası çözecek. Böyle bir alanda alan taramalar çok işe yaramaz.
4-Taşlar kademeli. Birkaçını almak icap ettiğinde çok dikkatli olunuz. Yuvarlanırsa en az 3 parça gelir.
5-Bu usta içeri girerken ve içeride ne yapmanız gerektiğini de iyice söylesin. Sakat iş olmasın.

Nasipten öte yol yok.
Nasip ise açılır bir bir kapılar.

Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 124077