Çubuğun akıbeti

Kenz56

Member
Çubuktan önce tarihi öğrenin.Nerelerde sikke olur.Nerelerde mezar olur.Hangi mezarlarda obje olur.Toprak yapılarını öğrenin..Çıkıp arazide bol bol test edin kendinizi.Video izlemeyle 1 ayda çubukçu olunmaz.

İsterse elinizde 500 binlik cihaz olsun.Altyapı yoksa sonuç alamaz kimse..Cihaz alanları ve şikayetlerini bir okuyun..Bu kadar kolay değil arkadaşlar bu işler..

Altyapı olmayınca suçlu çubuk veya cihaz değildir.Bu durumda çubuğun veya cihazın akıbetini değil kendi akıbetinizi sorgulamalısınız.Neden sonuç alamadım alamıyorum diye.​
Niyet hayır akıbet hayır inşaallah vakko ustam. Teşekkür ederim bilgileriniz için.

Kenz56

Member
Kadir usta

Sitedeki çubukla ilgili bütün yazıları bende okudum.Kadirin dediği şu. Altın üç dalga atar ve sen ona yaklaşamazsın. Kadir ve bunu söyleyenlerin tek tezi şu altının oksitlenip paslanmaması.Bilimsel olarak araştırdım tek bir makale bulamadım yani söylediğinin karşılığı yok.

Mesala kurşunu ele alalım oda paslanmaz.Bunun tek sebebi var. Hava ve suyla etkileşime girmemeleri.Yine bu konuyla ilgili bir bilimsel makale okudum.başka metallerde var hava ve sudan etkilenmeyen.Şimdi aklıma gelmiyor.
Birde cihazlarla ilgili şunu yazmak isterim.Benim çalişma yaptığım bir yer vardı çöktü içinde 2 kazma 3 kürek ve 4 veya 5 tane teneke kova vardı üzerinde 3 metre toprak var ve 1997 de göçmüştü.13 sene içinde oraya gelen hiç bir makina onları bulamadı.Hala duruyor orası varsa makinasına güvenen gelsin bulsun.
Şunuda söyleyeyim bir sürü çubukçuda baktı ancak bir tanesi buldu

Saygılar
Teşekkür ederim bilgileriniz için.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
üstadım benim derdim esasında çubuk değil, şahsen hayatımda çubukla işim olmadı, olmayacak da. Benim için definecilik ciddi bir iştir, her aşaması akla ve mantığa uygun hareket edilmeli. Yöntemleri bilimsel olmalı. Oysa ki çubukla su, maden, boşluk bulma faaliyetleri bu sektörde ilmi bir hakikat gibi her yerde karşıma çıkıyor. Bakıyorum, inceliyorum Allah için 1 tane bilimsel veri yok. Bir bakıma gayipten haber verme gibi, saklı ve gizli olan bir şeyi metafizk yöntemlerle tespit etme uğraşı. Eğer çubukla bir şey bulunabiliyorsa bile keramettir.

Bunun dışında çubukçuluk için para isteyen var mı yok mu vallahi bilmiyorum ama envai çeşit çubuk pazarlama faaliyetini gördüm, biliyorum. Esasında mesele para da değil, ilmi bir şey olsa para da istesinler sorun olmaz ama bu bir çeşit umut tacirliği gibi görünüyor bana. Definecilik kovalayan ve elinde sınırlı maddi veri bulunan insanların çaresizliğinden faydalanmak gibi bir şey. Maalesef kabul etmeliyiz ki bu iş bilgi, çalışma, kısmet vs ve en sonunda bir yerde teknik olanaklardan faydalanma noktasında paraya dayanıyor. Para faktörünü minimize etmek için diğerlerini arttırmak zorundayız. Başka çaresi yok.
Cubukta ilmi aciklamalari yapan, niyesini, nasilini anlatan su ana kadar @Trakyalı81 ustamizi gordum. İlmi altyapi onda var. Bazi soylediklerini anliyorum bazilarini hic anlamiyorum. Zira altyapi bende yok.

Ve soylediklerinizde cok haklisiniz.
Herseyin istismarina karsi oldugumuz gibi, ozellikle cubuk istismarina tam karsiyiz. Biz bu cakallarin ipligini pazara cikardigimiz 3 seneden beri satislari dustu. Devamli kampanya uzerine kampanya yapiyorlar. Cubuk almaya karar verenler once sitemizdeki yazilari okuyorlarsa kesinlikle hazir cubuga para vermiyorlar elhamdulillah.

meratan

Aktif Üye
Hava cıva su ateş fark etmez elementlerden etkilenmeyen malzeme yoktur. Buna altında dahil.
Bende aynı şeyi söyledim ustam.Sadece oksitlenmiyorlar.

Yoksa kılıç kalkan ekibiyle gelen sinyalleri engelleyip yok bilmem alıp bir başke yere gönderiyormuş gibi söylemlerin boş olduğunu anlatmaya çalıştım

eski

Editör
Cubukla yer bakmaya gidip de para isteyenler var mi cevrenizde? Veya duydunuz mu?
Genelde yoktur.
Cihazla yer tespitine gelene ucret odenir de cubukla bakana odenmez. Neden acaba?
Veya cubukcu kendisi neden ucret istemez?
Cubukla suya bakanlar haric. Bazilari ucret ister. İsteyen niye ister?
Parayla bakan bir çubukçuya bir arkadaşın işyerinde denk gelmiştim, çubuklara pil takmış. bakacağı yerlere 500- 1500 tl arası para ister. Gittiği yerleri başkalarına satar. Defineciliğin D sini bilmez olmuş profesör. Mütahitin birine yer satmış, oda arkadaşın oraya gelmiş toplanmışlar, bunlara dere kenarı mezar kazdırıyor, sözde kral mezarı var. dere hizasında 4 metre kepçeyle inmişler bulamamışlar, daha 3 metre daha ineceksiniz diyor. Mütahite sen babanı suyun içine gömermisin dedim kazı bitti.

BulursamKader25

Parayla bakan bir çubukçuya bir arkadaşın işyerinde denk gelmiştim, çubuklara pil takmış. bakacağı yerlere 500- 1500 tl arası para ister. Gittiği yerleri başkalarına satar. Defineciliğin D sini bilmez olmuş profesör. Mütahitin birine yer satmış, oda arkadaşın oraya gelmiş toplanmışlar, bunlara dere kenarı mezar kazdırıyor, sözde kral mezarı var. dere hizasında 4 metre kepçeyle inmişler bulamamışlar, daha 3 metre daha ineceksiniz diyor. Mütahite sen babanı suyun içine gömermisin dedim kazı bitti.
Define ile alakasi yok demisiniz, dogrudur.
Birde gittigi yerleri satiyormus.
Serefsizlikte dip yapmis anlasilan.
Bu tiplerin sahadet parmagi 2 kayanin arasinda ezilir. Akibeti budur.

Para ile yer bakan cubukcunun isabet ettirmesi lazim. Bu hem kel hem de fodulmus.
Nasreddin Hocama hak vermemek mumkun degil:
"Hirsizin hic mi sucu yok"

Para verenin hic mi kafasi basmiyor?
Akil isi degil. Net netice alinmayacak yer icin para vermek asla uygun degil.
Okumus yazmisligi olmayan çoban kardesim bile "abi bul beraber paylasalim" diyor. Yaş tahtaya basmiyor. Basmamali da.

eski

Editör
Define ile alakasi yok demisiniz, dogrudur.
Para ile yer bakan cubukcunun isabet ettirmesi lazim. Bu hem kel hem de fodulmus.
Nasreddin Hocama hak vermemek mumkun degil:
"Hirsizin hic mi sucu yok"

Para verenin hic mi kafasi basmiyor?
Akil isi degil. Net netice alinmayacak yer icin para vermek asla uygun degil.
Okumus yazmisligi olmayan çoban kardesim bile "abi bul beraber paylasalim" diyor. Yaş tahtaya basmiyor. Basmamali da.
Akıllı adam zaten definecilikle uğraşmaz. umudun peşine harcayıp duruyoruz. Ben artık umudu kenara koydum tarihin keşfindeyim diyorum. Kendimimi kandırıyorum.

Turko

Uzman
Bende aynı şeyi söyledim ustam.Sadece oksitlenmiyorlar.

Yoksa kılıç kalkan ekibiyle gelen sinyalleri engelleyip yok bilmem alıp bir başke yere gönderiyormuş gibi söylemlerin boş olduğunu anlatmaya çalıştım
Oksitlenir. Suyun nemin rutubeti n tepkimeye sokamayaçağı malzeme yoktur. Heleki toprak altı binlerce etken. Bu iş öyle bir mevzu değil. Altını gözünüzde büyütmeyin. Sıradan bir malzeme oda. Sadece borsa değeri yüksek.

BulursamKader25

Akıllı adam zaten definecilikle uğraşmaz. umudun peşine harcayıp duruyoruz. Ben artık umudu kenara koydum tarihin keşfindeyim diyorum. Kendimimi kandırıyorum.
Akilli adam ayni zamanda parali bir adamsa yapacagi en iyi is defineciliktir:))
Parasi olmayan gariban yalpaliyor.
Tek atimlik barutu ya var ya yok.
Bir yer bulmus, umudu burada.
Bos cikinca hersey bitiyor.

Halbuki parasi olan kisi,
40 yerde islem yaptirsa
1 yerde isabet ettirse
Tum harcamalarini telafi ettigi gibi
Epeyce de kazanmis olur.

Ne demisler:
Para parayi ceker. :))))

@ibrhm

Bilgili Üye
Defineciliğin başındaki en büyük bela yasal düzenlemeler filan değil, hurafeler, söylentiler, metafizik unsurlar filandır. Bunlardan biri de çubuk ve çubukçuluktur. Hiçbir ispatı veya bilimsel yanı olmayan boş bir iştir. Aynı şekilde, in, cin, peri, büyü hikayeleri de bu işi sulandıran saçmalıklardır. Bu işi, şu tür olgulardan arındırsak her şey bambaşka olurdu ama yaptırmazlar. Cehalet ve çaresizlik içinde debelenen bir sektör olsun ki birileri sömürüp dursun sürekli.
Bak hemşerim ,ilmin bilimin ney onu bilmem.
Sizin biliminiz size ,bizimki bize. Ben bilmediğim konuda yorum yaparken bilmediğimi belirtirim. Ben Hayatımda kendi büktüğüm çubuktan başka bir şey kullanmadım. Benim hayatımda mistik bir şey yoktur. Ben yaptığım işe ,bellediğim yola beşer olarak bilimin dibi olarak bakıyorum ve görüyorum. Hiçbir metafizik, radyestezik bir unsuru tanımam.
Madem sorun ,Çubuk ve Çubukçu Ben herkesi temsilen buradayım. EN azından bizim gurubun teşviki ile karşındayım.
* Siz dünya çapında bilim adamları bulun, Türkiyede bileme nimet olarak bakan bilim insanı, ve araştırmacı karakterli o ruha sahip birtane prof. Tanımıyorum ve hepsini küçük görüyorum. Biz demir dağın ateşini yaktık.
Sen ve senin kafadan yetişmiş, bilimsel arğumanları odaya sıkıştırmış kendine oyuncak yapmiş, bu Devletin kurumlarini ve Halkınin zamanıni,duygularini çalmış bilim adamı statüsunde Devlet kapısı gözleyen insanlarla bu dünya arenasinda hiç bir milletle yarışamayız.
* Şimdi yazınız itibarı ile ben sadece basit kendi büktüğüm çubuk tellerle geleceğim.
*Sen dediğim gibi ,nekadar, sismik, jeofizik, veya dünyada nekadar bu yönde alet edavat varsa ,bunları en üst düzey kullanmayı bilen varsa getir, veya kendin gel. Yeri siz belirleyin. Çamur atmak kolay. Ben üfürmuyorum. Dilersen cevabin olursa telefonumu özeline atar ,anında görüşuruz.
*Yer altında en iyi bildiğiniz konuyu çalısın,
Ne arandığını bana o bölgede o an söyleyin.
Herkesin adına ben geleceğim.
Sizin biliminiz!!! Bizim çubuğun sapı olabilecekmi?