Çubuk yapımı hakkında yardim

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Frekans yakalayici yada yayici olabilir..durgun molekulleri dalga gondererek harekete gecirip cubukla yakaliyor olabilir.en fazla aklima gelen bu.tahminen elektronik bi alan tarama yapmis kim yaptiysa..bence guzel olmus calisma prensibi ayni gidip 2 3 milyar verip onlardan alacagina millet basit devreleme sistemleri ile kendisinin yapmasi daha uygun

Recepdistek

Member
Ustam bunda kundağa istediğimiz cins çubuğu takabilirizndegilmi

poseidon2023

Uzman
aga normal cubuk kullanıyorsan hangi metal oldugu önemli deyil bakır brons ( alüminyum ) hafif mazeme oldugu için rüzgarda kendi kendine döner ondan dolayı tavsiye etmem

daha iyisi gümüş dahada iyisi gümüş üstüne altın kaplama dahada altın bunlar cuduk halinde kullanılır +
wireless anten içice koya bilirsin uzunn olanı bulursan

şimdi netcen bakam iyce karıştırayım kafanı

Recepdistek

Member
aga normal cubuk kullanıyorsan hangi metal oldugu önemli deyil bakır brons ( alüminyum ) hafif mazeme oldugu için rüzgarda kendi kendine döner ondan dolayı tavsiye etmem

daha iyisi gümüş dahada iyisi gümüş üstüne altın kaplama dahada altın bunlar cuduk halinde kullanılır +
wireless anten içice koya bilirsin uzunn olanı bulursan

şimdi netcen bakam iyce karıştırayım kafanı
:-D Allah iyiliğini versin abi güldürdün beni. Tam anlamıyla beyin fırtınası.

poseidon2023

Uzman
Rabbim gönlü güzel olanı hep güldürsün

Yani cubukların hepsi is yapar nasıl kullanman gerekir ve neyi nasıl tespit etmen gerekiyor bunu bilmek önemli fark varmı evet bakır brons da ceker ama gümüş daha iyi ceker yada altın kaplarsan boşlukta bu metal tespitinde bu daha iyi demem hepsini aynı cubukla tespit edersin bakır yada gümüş fark etmez

Bu işlerde kendini gelistirmek arazide gezerken neyin nerde oldugunu görebilmek görmeyi bildikten sonra mezar burdayım oda burdayım der arazide kiremit parcaları sana yön gösterir cubugu eline alınca önce bosluga bakacan dört yönden boslugu tespit sonra bosluk cerceveni cikaracan büyüklugune göre mezar oda oldugunu bilecen sonra metal tespiti eline altın alıp bosluk icinde altına bakacan sonra gümüş sonra bakır sonra kurşun boşluk buldun bir dört metale baktın var netmiş oluyon bir birini teyit etmis ve yanılgı payını ortadan kaldırmış oluyorsun dört metalin ayni yerde olma imkanı sıfırdır bunu bil

Cubuk kullanmak pıratik ve tecrübe ister evde bile el yatkınlıgını gelistire bilirsin tecrübe edinirsin her sey kişinin kendi becerisine kalmıştır

Sayfamda paylastıgım cubukk cubukkk diye konu var bak faydası olur aga

mhmt65

Aktif Üye
Çok teşekkürler ustam
Ustam paylaştığın çubuk çok güzel hoş yanlız kafama bişi takıldı onu soracam şimdi bu yaptığın çubuğun kundağı plastik yanılmıyorsam hatta bazı ustalar kundağı plastik kullanır şimdi plastik yalıtkan değildir doğrumudur. Aramak istediğimizi sağ elimize aldığımızda hem elimize hemde çubuğa temas etmesi lazım ki elimize aldığımız mazemeye gitsin eee bu tip lastik kundaklarda elimize aldığımız obje çubuğa temas etmiyor bu gerçekten kafamı karıştırdı ne kadar sağlıklı plastik kundak kullanmak onu bilemedim.

mhmt65

Aktif Üye
kendi sayfanda sor aga konu açmışın

1 cubuk ta artı aksiyin ne faydası olurki 2 ne aramak istiyorsan sag eline alman yeterli

Ekli dosyayı görüntüle 229798
Ekli dosyayı görüntüle 229799
Ustam paylaştığın çubuk çok güzel hoş yanlız kafama bişi takıldı onu soracam şimdi bu yaptığın çubuğun kundağı plastik yanılmıyorsam hatta bazı ustalar kundağı plastik kullanır şimdi plastik yalıtkan değildir doğrumudur. Aramak istediğimizi sağ elimize aldığımızda hem elimize hemde çubuğa temas etmesi lazım ki elimize aldığımız mazemeye gitsin eee bu tip lastik kundaklarda elimize aldığımız obje çubuğa temas etmiyor bu gerçekten kafamı karıştırdı ne kadar sağlıklı plastik kundak kullanmak onu bilemedim.

hayalsaati

Bilgili Üye
mhmt65 hayırlı akşamlar. Bu çubuk konusunun iciğini ciciğini okudum araştırdım. Teoride birçok şeyi kafamda çözdüm. İşin pratiği kaldı. Onu da halledince paylaşacağım.
Mesela bir kaç ince nokta paylaşayım. Bir ustamız bir yazısında elimize ne alırsak ona gider demiş. Aynı ustamız pirinç çubuk yapımında kundak önemli değil bakır da olur demiş. Şimdi bu ikilem değil midir? Eger elime aldığım madene gidecekse pirinç çubukta elimde bakır var. Yine yazılarda kundakta rulman kullanılıyor. Rulman demir veya çelik. Çubuk ise pirinç otomatikman elime demir almış gibi oluyorum. Bir başka yazıda çubuk enerjiyi elden alır demiş aynı yazının devamında plastik su borusu önermiş. Bu da bir çelirki. Kimsenin yazdığına yanlış demiyorum. Sadece bu ikilemlerden yola çıkıp yanlışları eliyorum. Bunuda pratik yaparak tabiiki. Çok kafa yordum umarım hayal kırıklığı olmaz. En doğruya birlikte ulaşırız. Benim zorluğum pirinç rulman cam bilyeli rulman gibi araçlar var ama yurt dışında o da tek satılmıyor belli sayı şartı var. Bu malzemeleri bulursam her ikilemden birini eleme fırsatı bulacagım. Daha sayamadığım bir çok birbirini çürüten tezler var. Ama bu ikilemler en doğruya götürecek. Çubukla ilgili yazan görüş belirten tüm ustalara Allah gönlünüze göre versin diyorum Saygılar...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Yunanın sarıkızlarını bulmadan evvel çubuğunu bulmuşsun sıra sarıkızlarda:DHadi Bismillah.