Çubuk yapımı hakkında yardim

poseidon2023

Uzman
burda konu cubuk müsayit olunca hafta sonları ugraş mıyorum bu işler ile 2004 den beri işim bu cubuk konucunda her türünü her şeklini her metalini denedim bu şekilde daha iyi çalışıyor

isteyen inanır inanmayanada keyfi bilir agalar @mhmt65 hayalsaati

hayalsaati

Bilgili Üye
burda konu cubuk müsayit olunca hafta sonları ugraş mıyorum bu işler ile 2004 den beri işim bu cubuk konucunda her türünü her şeklini her metalini denedim bu şekilde daha iyi çalışıyor

İnanmamak söz konusu değil. Ben çubukla ilgili yazdığımda her seferinde bu forumdaki tüm çubuk ustalarına teşekkürlerimi bildiririm. Bir bilgi yanlış dahi olsa bir şey öğretir. Kaldı ki kesin doğrunun olmadığı yerde kesin yanlış da yoktur.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cubuk derya deniz.
Kişisel.
Tek dogrusu yoktur.
Elden ele degisebilir.

Ana hususlarini ogrenin.
Teferruati cok calisip sizde nasil oluyorununu bulmaktan geciyor.

Okuduklariniz size yon verebilir.
Ancak cubukcu yapmaz.
Cubukcu olmak icin cok antiraman yapmak lazim. İste bu okudugunuz bilgiler bu calismalarda size yon verir.
Okumaya devam.

mhmt65

Aktif Üye

Güzel ustam bem burda bütün ustalara saygı duyoyorum ve bu siteyide sitedeki ustalarıda çok seviyorum ben yaptığım yorumda yanlış yada iş yapmaz demedim ki plastik kafamı karıştırdı sadece bizi aydınlatman için sordum sen direk beni küçümser gibi bi yorum yaptın plastik iletken değildir diyen birine ne denirki dedin yani yaptığım yorumda sana karşı yanlış bişi yazmadım ben çubuk yapmayı düşünüyorum hatta yaptım da yanlız kundak kısmı kafamı karıştırdığı için araştırıyorum sen heralde beni yanlış anladın ben kesinlikle inanmıyorum demedim sadece o konuyu aydınlatmanızı istedim

mhmt65

Aktif Üye
Cubuk derya deniz.
Kişisel.
Tek dogrusu yoktur.
Elden ele degisebilir.

Ana hususlarini ogrenin.
Teferruati cok calisip sizde nasil oluyorununu bulmaktan geciyor.

Okuduklariniz size yon verebilir.
Ancak cubukcu yapmaz.
Cubukcu olmak icin cok antiraman yapmak lazim. İste bu okudugunuz bilgiler bu calismalarda size yon verir.
Okumaya devam.
Siz burdaki ustaların fikirlerini paylaşımlarınızı gerçekten önemsiyorum ve sizin tavsiyeleriniz fikirlerinizle önerilerinizle öğrenmeye al almaya çalışıyorum çok teşekkür ederim ustam.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben hiç bir çeşit cihaz kullanmayı bilmem.Bu benim belki eksikliğimdir.Ama işaretin ve zeminin tabiatın dilinden ne anladım ise o. Şimdi gelelim çubuğa anlamıyorum diye görmemişliğim okumamışlığımda olmayacak diye bir şey yok.Fikrimce bu çok önemlidir.Madem çubuk arayacak birşeyler .Balık başton kokar su başından bulanır hadisesi gibi.Çubukta rulman kısmında ki metaller değişik metaller bana göre işi bozar.buna çare bulmak gerek.

poseidon2023

Uzman
yüksek ilk okul okudum ve sekiz sene cubuk ta sıtatikelektirik ile calışır eline ne alırsan al ister metal ister cam @mhmt65

BulursamKader25

Ben hiç bir çeşit cihaz kullanmayı bilmem.Bu benim belki eksikliğimdir.Ama işaretin ve zeminin tabiatın dilinden ne anladım ise o. Şimdi gelelim çubuğa anlamıyorum diye görmemişliğim okumamışlığımda olmayacak diye bir şey yok.Fikrimce bu çok önemlidir.Madem çubuk arayacak birşeyler .Balık başton kokar su başından bulanır hadisesi gibi.Çubukta rulman kısmında ki metaller değişik metaller bana göre işi bozar.buna çare bulmak gerek.
Rulman,
Kullanacaksa usta kullanmali.
Yeni baslayan rulmanli kullanirsa cok hata yapar.Cubuk tutmasini yeni ogrenen kisi cok fazla bilek buker. Rulmanli cubukun hassasiyeti aşiri seviyededir. Yeni baslayan bu hareketleri cozemez.
İlla rulmanli cubuk kullanacagim diyene de sadece BOSLUK calis, metalle ugrasma derim.

BulursamKader25

Konuyu katagorisine tasidim.
Oradan devam edelim insallah.
Cubuk konusunu okuyanlar bu yaziyada ulassinlar istedim. Fotografli Define İsaretleri bolumunde cok dikkat cekmez, zaman ilerledikce gerilerde kalir.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Cubuk olayinda kullanan kisiye gore degisir etki twpki meselesi bence pastik kundaklida deneyin digerindende yapip deneyin..hangisi arazideki testlerde verimli olursa onla yola cikin en guzeli bu..cubuk işi deneme yanilma yontemisir ve devamli test deneme isteyen bir istir..