Cubuk Yapıyoruz yardım Lütfen..?

ragıp

Uzman
arkadaşlar, pirinci felan bırakın
çubuk yapacaksanız, gümüş yapın
her yerde, boşlukta da, değerli tesbitinde de kullan
birde, alüminyum yapın
bu çubuku da mineral ayrımında kullanırsınız
kabze asla metal olmasın.
kabze, içi boşaltılmış kalem
hepsi bu

elinizi kolunuzu yakmayın, ziyan etmeyin
bak bir dost tavsiyesi size

esen kalın

Brtn. 74

Member
pirinç çubuğu kırmadan ustaca bükmede benimde eksiğim var, gazlı mini pürmüz ile ısıtarak büktüm tam L şeklini alırken çat diye kırıldı elimi yırtıp attı,
ve ısıyı her tarafına eşit dağıtıyor, pirincin özellilkerinden biridir bu, 3 mt ziyan ettim 2 tane yapabildim :)

bakır'a gelince 6 yada 4mm kesitli nya kablo her yerde bulursun, tam düz hale getirme metodu'nu anlatayım,

1 mt + 1 mt 2 parça al, bir ucunu sağlam bir yere kıstır sabitle, diğer ucunu matkabın manderen'ine sokup mandereni sık ve matkabı çalıştır, yaklaşık 30 devir döndükren sonra bırak, o kablo çelik tel gibi olur simetrik düp düz çıkar, yalnız 6 mm kesite sahip olan tel bu işlem sonrası 5 mm ye düşer,
matkabın yoksa diğer ucunu kurma kolu gibi bük elle çevir

bir şeyide ben merak eder dururum, pirinç ile bronz birbirine çok yanın bir matarial ya, pirinç çubukların bronz sikkeye tepkisi nasıl oluyor?
Ustam hayaller cok.
Tek seferde basarili olmak istemiyorum ugrasmak istiyorum kendi capimda emek sarf edeyimki basariya ulasayim diyorum kendimce bende.?
Saolun tesekkur ederim

Brtn. 74

Member
arkadaşlar, pirinci felan bırakın
çubuk yapacaksanız, gümüş yapın
her yerde, boşlukta da, değerli tesbitinde de kullan
birde, alüminyum yapın
bu çubuku da mineral ayrımında kullanırsınız
kabze asla metal olmasın.
kabze, içi boşaltılmış kalem
hepsi bu

elinizi kolunuzu yakmayın, ziyan etmeyin
bak bir dost tavsiyesi size

esen kalın
Deneyip gorucez bakalim. Meraklaniyorum sizler boyle konustukca .
Daha cok hirs yapar oldum
Herkez sosyal medyada boo boy resimle yukler eylenirken ben google amcada boy boy istedigim cubuklari nerede bula bilirim diye ugrasiyorum.. Saygilarimla iyi geceler..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Pscyhe ustam
gümüş çubuk maliyetini bana sor .. ben söyliyeyim 5.mm 50 cm 2 adet toplamda 1 mtre .saf 999.9 ayarında çubuk 800 tl idi 1 hafta önce şuan bilmiyorum ...gümüşün o günki fiyatına göre değişiyor en uygun bu fiyata ulaşabilmiştim daha yukarı da çıkıyor ..

Pscyhe

Engellendi
uçmuş kardeşim Allah razi olsun...5 lik olmasi benim tam isime gelir..neyse fiyati ogrenmem iyi oldu en kisa zamanda temin etmem lazim..pirinc kullaniyom ama gümüşe taktım bu aralar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar 800 lira çok para. okadar para vermenize gerek yok, %40 oranlı gümüş kaynak teli alın. adedi 20 lira. 4 yada 6 adet (istediginiz kalınlıga göre) alıp birleştirin. aynı işi görür.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Brtn.74 istanbulda olman guzel eger gumus cubuk olayina girersen safligi cok onemli bide fiyat konusunda bilgi alirsan yada bilgin varsa haber verirsen sevinirim bulundugu bolgede degil gümüş pirinç cubuk bile bulamiyorum..
Hayirli gunler kardesim.%40 2.5mmlik gümüş cubuklar karaköyde 20-25 tl kardesim. BulursamKader25 ustaminda dedigi gibi ince ise birbirine sarabilirsin..

may77

Moderatör
Moderatör
8 mm alüminyum çubuk olurmu ?

Pscyhe

Engellendi
BulursamKader25 abi bu soyledigin sitedeki cubuklar uygunmu arazide ben saf olmasi daha iyi olur diye dusundugum icin saf alayim dedim..bunlardan 4 adet alip 2 ni birlestirsem uygunmudur..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 abi bu soyledigin sitedeki cubuklar uygunmu arazide ben saf olmasi daha iyi olur diye dusundugum icin saf alayim dedim..bunlardan 4 adet alip 2 ni birlestirsem uygunmudur..
Kadmiyum lazim.
Saf gumus ve altin cubuk kullanilan aktif bir cubuk degildir.
Ben 5 adet aliyorum.
2.5 adetten 1 adet yapiyorum.
2 tanesini yanyana lehimlettim.
5nciyi ortadan ikiye boldum. 1 parcasini yanyana lehimlettigim cubuklarin el tutamagina lehimlettim.
Elle tutulan yer 3'lu olmus oldu.
Resmi var ilave edeyim insallah.
Resmi buyutunce anlasiliyor nasil oldugu.

Ekli dosyayı görüntüle 167592

Son düzenleme: