Çubukla tektek.

grapple

Yeni Üye
Kardasim bu aparatlar ustasina ozeldir.
Yillarin emegine denk gelir.
Bu isi cozen ustalar vardir.
Bunlar alinip satilmaz.
Bunu basaran usta, guvendigi ve sevdigi comezlerine verir. İnsallah sana da boyle bir ustaya denk gelmek nasip olur.

Altini fazla dusunmeyin.
Gumusu, bakiri, bronzu ve boslugu tespit etmek cubukcuya yeterde artar bile. Gumusun oldugu yerde altinda olur. Altin harici madenleri tespit etmek icin aparata ihtiyac yoktur. Gumus cubuk tavsiye ederim.
Digerleri ilede bulan usta coktur.
Ustam altını bulunamiyorsa altınin üstüne gelindiğinde şekil veriyor mesela çubuk o nasıl oluyor durum farklı mı orada. Altına uzaktan yonelmemi yapmıyor yani üstüne geldiysek yine ona göre şekil mı veriyor sadece tam anlayamadım bu durumu umarım anlatabilmisimdir sorumu.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam altını bulunamiyorsa altınin üstüne gelindiğinde şekil veriyor mesela çubuk o nasıl oluyor durum farklı mı orada. Altına uzaktan yonelmemi yapmıyor yani üstüne geldiysek yine ona göre şekil mı veriyor sadece tam anlayamadım bu durumu umarım anlatabilmisimdir sorumu.
Evde antiraman yapiyorsaniz veya arazide ; koydugunuz yeri bildiginizden gordugunuzden dolayi veya yaninizdaki kisi sakladigindan ve yerini bildiginden dolayi beyniniz/kalbiniz size farkinda olmadan sinema izletiyor.

Elinizde altin oldugundan dolayi MİNERAL uzerine gelince cubuk altin isaretini verir. Mineralde durum hep budur. Elinizde gumus varken mineral ustune gelince gumus isareti verir.

Bunlari yazdik amma okunmadigindan tekrar tekrar yazmak zorunda kaliyoruz :)

Altin isareti aldiginizda, 3-4 metre geri cekilip, gumusle sonra da diger madenlerle kontrol yapiniz.
Hepsinde de kendi isaretini alirsiniz minaralse.
Kisaca mineral uzerine geldiginizde elinizde hangi metal varsa onun isaretini verir. İsin ozu budur.

Bir sorun daha var.
Tespit yaptiginiz yerde o maden vardi amma 3-5-10 sene once cikartilip kapatildi. Sanki orada o maden varmis gibi isarerini verir. Kazarsiniz bos cikar.

Velhasil, cubuk isi usta cirak iliskisi olmadan kisa zamanda cozulecek bir mesele degildir.

Cubuk isine heves edenler, sitede yazilan tum yazilari okusunlar. Sonra sorulari varsa sorsunlar. Boyle daha verimli olur.

Kisa kisa sorularin cevaplari kopuk olur.
Resmun tamamini teorik olarak hic degilse bilmej gerekir.

grapple

Yeni Üye
Evde antiraman yapiyorsaniz veya arazide ; koydugunuz yeri bildiginizden gordugunuzden dolayi veya yaninizdaki kisi sakladigindan ve yerini bildiginden dolayi beyniniz/kalbiniz size farkinda olmadan sinema izletiyor.

Elinizde altin oldugundan dolayi MİNERAL uzerine gelince cubuk altin isaretini verir. Mineralde durum hep budur. Elinizde gumus varken mineral ustune gelince gumus isareti verir.

Bunlari yazdik amma okunmadigindan tekrar tekrar yazmak zorunda kaliyoruz :)

Altin isareti aldiginizda, 3-4 metre geri cekilip, gumusle sonra da diger madenlerle kontrol yapiniz.
Hepsinde de kendi isaretini alirsiniz minaralse.
Kisaca mineral uzerine geldiginizde elinizde hangi metal varsa onun isaretini verir. İsin ozu budur.

Bir sorun daha var.
Tespit yaptiginiz yerde o maden vardi amma 3-5-10 sene once cikartilip kapatildi. Sanki orada o maden varmis gibi isarerini verir. Kazarsiniz bos cikar.

Velhasil, cubuk isi usta cirak iliskisi olmadan kisa zamanda cozulecek bir mesele degildir.

Cubuk isine heves edenler, sitede yazilan tum yazilari okusunlar. Sonra sorulari varsa sorsunlar. Boyle daha verimli olur.

Kisa kisa sorularin cevaplari kopuk olur.
Resmun tamamini teorik olarak hic degilse bilmej gerekir.
Anladım ustam teşekkür ederim çubukla ilgili bazı konuları okudum ama hepsini tekrar dikkatlice inceleyecegim inşallah.

ragıp

Uzman
@grapple
sen bu işe baya meraklısın galiba
sana bir kaç tiyo daha verelim.

gümüş harici diğer çubuklar da doyum söz konusu,
şöyle; atıyorum...
bakır 50 tutuştan sonra,
pirinç 100 tutuştan sonra
bakım esnasında bünyesine aldığı elektronlardan kurtulmak zorundadır, aksi halde seni yanıltır.
bu durum gümüşte yok. Gümüş çubukta doyum noktası yok.

her araziye çıkışta ve arazi dönüşünde çubuklarını en azından bir peçete ile sil temizle ve o şekilde muhafaza et.
arazide, çubuk tutmadan evvel ellerini güzelce yıka, kurula ve çubuk tuttuğun sürece elini taşa toprağa sürmemeye çalış

grapple

Yeni Üye
@grapple

şöyle; atıyorum...
bakır 50 tutuştan sonra,
bakım esnasında bünyesine aldığı elektronlardan kurtulmak zorundadır, aksi halde seni yanıltır.

her araziye çıkışta ve arazi dönüşünde çubuklarını en azından bir peçete ile sil temizle ve o şekilde muhafaza et.
arazide, çubuk tutmadan evvel ellerini güzelce yıka, kurula ve çubuk tuttuğun sürece elini taşa toprağa sürmemeye çalış
Evet ustam meraklıyım bu işi iyi şekilde ogrenebilmeyi çok istiyorum tabi sadece okuyarak ve deneyerek yanında bilen biri olmadan ne kadar zamanda ogrenilebilirse artık. Çubuk olarakta gümüş çubuk yaptım kendim %40 kadmiyumlu olanlardan becerebildigim kadar daha kullanma fırsatım olmadı ama kullanırken dediklerinizi uygulayacağım ustam.

İndiana jones

Editör
@grapple

şöyle; atıyorum...
bakır 50 tutuştan sonra,

Ustam peki gumüşlü pirinç çubuklar oluyor bundada bu 100 tutuş olayı içersine giriyormu bu gümüş çubuklar ustam bu ara posta kutunuz dolu

ragıp

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 175869İndiana jones;440975]Ustam peki gumüşlü pirinç çubuklar oluyor bundada bu 100 tutuş olayı içersine giriyormu bu gümüş çubuklar ustam bu ara posta kutunuz dolu[/QUOTE]

Ustam, 100 tutuş derken bu bir örnekti.

gümüş çubuk ise %40 kadmiyumlu olanlardan almalısın
kabze olarak ben şahsen, içi boşaltılmış tükenmez kalem kullanıyorum.

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
İlla altın bulmak gibi bir düşüncem yok daha önce bı kaç tane gumus bakır sikke bulunan bı arazi var orada arama yapmayı düşünüyorum ama bilgi almak istedim yapılabilir mi diye. Birde elimize ne almamız lazım hocam ararken gümüş yada bronz falan alıp sırayla mı bakmamız lazım bu konuda bilginiz varmı ?
Tekleme var olduğunu söylediğiniz araziye gidin çubuklarınızı burada hem numune ile hem numunesiz olarak test edin. Bu şekilde direk pratiği yaşamış olursunuz. Bana kalırsa çubuk ile tekleme yapmak bek mantıklı değil. Artık günümüzde bakır bronz yada gümüş sikeler hak etiği değeri görmez

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sen o çubukların fiyatını söylersen ne olduğunu söylerim