Çubuklar bu taşlarami gidiyor

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@clever @GERMO @Mal bulanındır ustalar kolay gelsin, bu taşa çubuğun gideceğini sanmam, çubuğun gittiği mineralli taş sarı altın renginde oluyor, ya da pas renginde, bu taş kütle halinde bir taş ya da kil tabaka içinde hava almadan kalmışsa bulunduğu ortamda biraz da gaz biriktiriyor herhalde ki, o zaman çubuk hepsinde poziitif yani değerli var diyor, ama bendeki gümüş çubuk neodyum mıknatıslı olan tamam mineral e gidiyor ancak hemen çarpı yapıp geri açılıyor, ben o zaman anlıyorum ki mineral, normalde değerli bulunca elde ne varsa değerli olarak altta da onu bulduysa üzerine gelince çarpı yapıp öylece kalıyor, aynı mineral gibi mesela sağ avucuma gümüş aldım, yürüyorum yerde de bir malzeme var bronz ya da altın, üzerine dönmüyor ancak, üzerinden geçersem aynı mineral e verdiği gibi çarpı yapıp hemen geri açılıyor, bu şekilde sizde testler yapın iyi bir yöntem olmalı, mineral eleme de kolay gelsin

jeolog

Co Admin
Co Admin
jeolog ustam bende birkaç defa topladım bu kuvarz taşlardan, içlerinde çok ufakta olsa milimden küçük altın tozunu bile benim vücut enerjim buluyor, işte bulduğum bu mineralleri küçük pet sisede topladım içine kemik tozu, kömür tozu, pil kömürü, altın gümüş toprak karışımı, vitamin hapı tozu, karbonat sarımsak, maden suyu elime ne geçti ise hepsini sisede topladım, içine kablo yerleştirdim, sol elde cubuga takiyorum mineral elerken.
Ustam, kuvars uzerinde altin tozuna, tanelerine hatta kuvars damarinda altin damarina rast gelmek yuksek ihtimaldir. Ama arkadasimizin paylastigi kalsittir, ve ulkemizde cogunlukla metamorfizma gecirmis kayalarda goruruz. Altina rastlamak imkansizdir diyemem ama cok nadirdir. Altin silika karbonatlara tutunabilir. Ayrica altin (veya altin ile birlikte gorulen gumus, platin grubu, bakir, uranyum, tungsten, telluryum, bizmut) yan kayaclarda da gorulebilir.
Akilda kusku kaliyorsa veya kalacaksa en dogru islem analize gondermektir. Elbetteki cubuk ve sakul ilk etapta bize yardim eden aletlerdir ama kesin cevabi analiz verir. Bir doktor bilgisiyle ve tecrubesiyle hastasinda bir hastaligin ve anormalligin oldugunu bilebilir fakat kesin tedavi icin testler yaptirmak zorundadir. Durum bu. Dogayi hala ogreniyoruz hala yeni yeni mineraller kesfediyoruz ve ayirt edebilmenin daha kolay ve ucuz yollarini arastiriyoruz.
Neyse uzatmayayim :)

Burak5553

Bilgili Üye
jeolog ustam bende birkaç defa topladım bu kuvarz taşlardan, içlerinde çok ufakta olsa milimden küçük altın tozunu bile benim vücut enerjim buluyor, işte bulduğum bu mineralleri küçük pet sisede topladım içine kemik tozu, kömür tozu, pil kömürü, altın gümüş toprak karışımı, vitamin hapı tozu, karbonat sarımsak, maden suyu elime ne geçti ise hepsini sisede topladım, içine kablo yerleştirdim, sol elde cubuga takiyorum mineral elerken. kabakburgiba ustam bazen sakuldede sol elde tutuyorum kabloyu, sakul sağ elde birkaç defa deneme yaptım, birde atom bombası sanki kokusu olmasa, hani bir işi yapacaksan helal olan her yöntemi deneyeceksin, yeterki helalinden olsun, Allah cc hepinizden razı olsun.
Kardes bu dedigin karisim sakulde minerel elemede ise yariyormu hangi sakulde encok ise yariyor Allaha emanet ol

GERMO

Engellendi
Evet ustam mineralin özelliğine ve oranına göre işe yarıyor, deneyip görmek lazım, her vücudun kendine özgü bir özelliği var, kendi vücut enerjini kendin test et ustam.
Kardes bu dedigin karisim sakulde minerel elemede ise yariyormu hangi sakulde encok ise yariyor Allaha emanet ol

GERMO

Engellendi
kabakburgiba ustam teşekkür ediyorum, yeni bir bilgi daha öğrendik, özlüyoruz ustam bugünlerde görünmüyorsun, inşallah önemli bir sorun yoktur, Allah cc işinizi gücünüzü rastgetire inşallah, Allah cc esirgesin korusun sizleri bizleri tüm ümmeti.
@GERMO kardeşim şakülde sol elde tut.%100 sonuç alırsın.

Burak5553

Bilgili Üye
kabakburgiba degerli ustam sakulu arindirmak icin saf alkolle durulamak gerektiyini soylemistin eczaneye gittim satışı yasakmis o yuzden alamadim topragin icine koysak ve tuzla temizlesek ayni gorevi gorurmu Allaha emanet kardes

Burak5553

Bilgili Üye
kabakburgiba degerli ustam sakulu arindirmak icin saf alkolle durulamak gerektiyini soylemistin eczaneye gittim satışı yasakmis o yuzden alamadim topragin icine koysak ve tuzla temizlesek ayni gorevi gorurmu Allaha emanet kardes

GERMO

Engellendi
Apollon0boyunca9134' Alıntı:
@clever @GERMO @Mal bulanındır ustalar kolay gelsin, bu taşa çubuğun gideceğini sanmam, çubuğun gittiği mineralli taş sarı altın renginde oluyor, ya da pas renginde, bu taş kütle halinde bir taş ya da kil tabaka içinde hava almadan kalmışsa bulunduğu ortamda biraz da gaz biriktiriyor herhalde ki, o zaman çubuk hepsinde poziitif yani değerli var diyor, ama bendeki gümüş çubuk neodyum mıknatıslı olan tamam mineral e gidiyor ancak hemen çarpı yapıp geri açılıyor, ben o zaman anlıyorum ki mineral, normalde değerli bulunca elde ne varsa değerli olarak altta da onu bulduysa üzerine gelince çarpı yapıp öylece kalıyor, aynı mineral gibi mesela sağ avucuma gümüş aldım, yürüyorum yerde de bir malzeme var bronz ya da altın, üzerine dönmüyor ancak, üzerinden geçersem aynı mineral e verdiği gibi çarpı yapıp hemen geri açılıyor, bu şekilde sizde testler yapın iyi bir yöntem olmalı, mineral eleme de kolay gelsin
Apollon01 ustam, yeterki milimetrik değerde altın veya altın değerinde bir mineral olsun, bulur ustam, hatırlatırım ağaç kökü ile altının karbon değeri hemen hemen aynı,
Buda beni 3 ay boyunca koşturan kucak dolusu mineral
Ekli dosyayı görüntüle 238174

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01 ustam, yeterki milimetrik değerde altın veya altın değerinde bir mineral olsun, bulur ustam, hatırlatırım ağaç kökü ile altının karbon değeri hemen hemen aynı,
Buda beni 3 ay boyunca koşturan kucak dolusu mineral
Ekli dosyayı görüntüle 238174
GERMO ustam büyük emek vermişsiniz, tekrar baktınızmı aynı yere çubukla, bazen bilinçli olarak mineralli taş konuluyor mal olan yere, ayrıca bir arkadaştan yeni öğrendim, sağ avuç içine 1 tutam bayan saçı aldığın zaman çubuğun minerale gitmediğini sadece değerliye gittiğini söyledi , bunu da denemek lazım sizde deneyin bakalım hayırlısı olur inşallah

clever

Yeni Üye
Öncelikle ilginize teşekkür eder, geç cevap verdiğim için de özür diliyorum @jeolog ustam. Gün içinde giriş yapamadım. Konumuza dönersek söylediğiniz şekilde yaptım. sıktığım anda köpürmeye başliyor ama 5-10 sn sonra köpürme bitiyor. Üzerinde kalan kimyasal kireç gibi derz dolgu gibi köpürmeyi sürdürmüyor. Mineral grubundamıdır. Çubuğa etkisi olabilirmi?[/QUOTE clever ustam, sorduğun soru mineral grubundamıdır ? bunu en kolay şakülle çözebilirsin. şöyle izah edebilirim.şakülünüzü altın ayarında tut,elinede neodyum mıknatısı al.eger o yerinde altın var ise kesinlikle atım yapmaz.mineral var ise,şakül atım yapar ve üzerine gelincede dönme yapar, bu dönme sayısıda 50 den fazladır.daha öncede yazmıştım. 50 den fazla dönmeler % 100 mineraldir.eğer eline neodyum mıknatısı almaz isen.bu sefer altına atım yapar.herkezin baş belası bu mineral tabakaları. çubuk kullanıyorsan şöyle bi kendini dene istersen.bu numuneleri ayrı bir yere koy tut o zaman anlayabilirsin.tecrübe olur.@bulursam kader ustam da bi açıklama yapar sanırım.

kabakburgiba ustam şakül deneyimim hiç yok. sıfır bilgiye sahibim maalesef. Çubuk konusunda az buçuk bilgim oldu BulursamKader25 ustam sağolsun rabbim ondan razı olsun onun konularından çok şey öğrendim. Çubukçumuz var ama çok tecrübeli değil en azından bu sitedeki konulardan öğrendiğim kadarıyla eksiklikleri var. Başka bir mekanda çubuklarla bakmak aklimdan geçti fakat firsat bulamadım. Zaten metrajda fazla bişey kalmadı. Çubukların neye tepki verdiğini göreceğiz.