Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam bakirsülfatin ozelliği nedir ne gibi avantaj saglar birde bu ağirliğa gumus cubuklar dayanabilirmi bukulme olmazmi malumunuz cok ince oluyor gumus cubuklar saygilar..
Bakır sülfat yapay sensör görevi görüyor. Etkilendiği manyetik dalgaları çubuk yoluyla bize bildirir. Ağırlık yapabilir fakat biraz elinize doğru çubuğa tutulduğunda sorun yaratmaz.zaten ilk kulanımda ister istemez bir dengesizlik yaşanır fakat bir kaç tutmada sonra alışırsınız

Aliömer

Aliömer ustam konunun takipçisiyim,verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.herkesinde bildiği gibi nette sahtekarlar çok malasef,muhteviyatı bizde gizli,özel karışım,mineral eler,altın bulucu 5 metre 10 metre uzayıp gidiyor.Sizlerin sayesinde altın kadar değerli bilgilere sahibi oluyoruz.Ne kadar teşekkür etsek azdır.Rabbim cümle alemin nasibini versin Allah razı olsun. En kısa zamanda yapacağım ustam kendimce şekil çizdim arkadaşlara yardımcı olur umarım.
Ekli dosyayı görüntüle 186922
Elinize sağlık çiziminiz tamda anlatmak istediğim şekilde yapmışsınız.

Aliömer

Kardaşım,
Allah cc senden razı olsun.
Eğer beni eklemeseydin bu çok önemli konudan habersiz kalacaktım.

Kıymetli Kardaşlarım,
Çok kıymetli Aliömer ustamızın bu paylaşımı bizler için büyük bir kazançtır, önce bunu belirtmeliyim.
Bu sistemden haberim vardı, fakat ustamızla tanışıklığımız olmadığından dolayı o zaman yazmaya çekindim.
Şunu bilin ki bu sistemi ticarete dökmek için çok uğraşanlar oldu. Hatta yanlış hatırlamıyorsam tanımadığı numaralardan arandı,
aba altından sopa gösterenler oldu. Ustamız bunlara elbette papuç bırakmamıştır.
Bu kadar kıymetli bir sistemi kaçırmayalım derim, bu sistemden istifade edelim.
Çubukla uğraşan herbir kardaşım bunu yapıp arazide denesinler tecrübe etsinler.
Tecrübelerimizi de paylaşalım, ilerlemeye devam edelim.
Bu sistemin bir değişik şeklini de ben sadece altın ve gümüş için kullanıyorum.
Sonuçlar gayet olumlu. Hepinize Aliömer kardaşımızın bu sistemini kullanmaya teşvik ediyorum.
Yüzümüz biraz gülsün değil mi..? Bu sistem yüz güldüren bir sistemdir.
400 senedir ecnebiler bizim yurdumuzun üzerinden çooooook kazandılar.
Biz kazanalım kardaşlarım. Bize yakışır bizim memleketimizdekiler.
1.000-5000 senedir toprak altında duranın kime ne faydası var.
Kültür varlığımıza dokunma diyenler şunu diyorlar aslında:
SEN ÇIKARMA, BEN ÇIKARACAĞIM.
1965 den beri bu millet onlara çelik-çomak çekiyor artık...
En kısa sürede bende yapıp, sizlerle görselimi paylaşacağım inşallah.
Teşekkürler ustam. Allah cc senden razı olsun. Akıbetinizi hayr eylesin inşallah...
Allah sizdende razı olsun BulursamKader25 ustam.
Her nekadar tanışmamış olsakta ismail abi gibi değerli ortak bir dostumuz vardır.
Evet ustam tam anlatığınız gibi istenmeyen olaylar gelişti. Birilerini çok rahatsız etiği gibi kimi ünlü ustalar ise tarifi alıp görselik katarak işi ticarete dökmek istediler. Bu nedenle yapmak istediğimiz paylaşımları kestik. Hata paylaşımları kestiğimiz zaman bir çok arkadaşta durumdan bi haber bizden küstüler.
burdaki sıcak ortamı ve samimiyeti görünce paylaşmak istedik. Fakat hiç kimse ben yapayım yüzde yüz mal.bulayım düşüncesine kapılmasın. Nasipte olmayınca ne yapsak ta olmaz. Tabi durduğumuz yerdende nasibin ayağımıza gelmesinide beklemek olmaz.

Aliömer

Aliömer ustam paylaşımın için teşekkürler. Arkadaşlar aliömer ustamız yaklaşık 2 yıl önce ben dahil bir kaç arkadaşla bu sistemi özel olarak paylaşmıştı. Kimseyle paylaşmayacağımın sözünü vermiştim ve 2 yıldır da paylaşmadım. Madem ustam herkese açıkladı artık bendeki de sır olmaktan çıktı :) . Arkadaşlar aliömer ustamızınz size vereceği tarifin çok güzel tepkileri var ve sizlere güzel yerler bulacağından hiç şüpheniz olmasın. ilk etapta kablolar çubuklara baskı yaptığında tutmakta zorlanabilirsiniz fakat 1-2 saat sonra çubukları dengede tutmayı öğreniyorsunuz. Ben 2 yıldır araziye çıkamadığım için henüz olumlu bir sonuç alamadım fakat ilk baktığım yerde odayı bulduk. Bizim arkadaşlar odaya girdik abi koş dediler ben oraya gittiğimde kimse yoktu ve beni 2 yıldır da aramıyorlar :) Paylaşım için aliömer ustama tekrar teşekkür ediyorum. sizlere de başarılar dilerim.
Metin ustam sır taşımak bazen kötü oluyor. Sırta alınmış ağır bir yük gibi oluyor. Sanırım bu yükten kurtuldun. Konuya katkılarından dolayı bende sana teşekkür ederim. Allah yolunu daim açık etsin. işallah bu sefer kendi elinle odayı açar nasibini bulursun

Aliömer

Arkadaşlar bakır sülfatın çalışıp çalışmadığım anlamak isteyen arkadaşlara bir yönte vereyim deneyip görsünler hata sonuçlarıda buradan paylaşsınlar.
TARİF = 5 - 10 cm yüksekliğinde plastik silindir şeklinde bir kap bulun. Kapaklı olsun
Bu kabın içine bakırsülfatı ağzına kadar doldurun. Kabın orta merkezine yani bakırsülfatın içine bir kaç cm uzunluğunda. Içi boş bakır boru koyun buru kaba temas etmeyecek şekilde dik dursun sonra biraz su ekleyin ve kabın kapağını sıkıca kapatın.
TEST = yer 1 adet altın bırakın hazırladığınız kabı altının üzerine bırakın. Kabın üst kapağinada başka bir metal bırak örneğin 1tl olabilir. Alın çubuklarınızı elinize kabın tam üstünde çubukları tutun göreceksiniz çubukların ikisi birden ya başka yöne döner yad tepki vermez. Bu seferde 1 tl yerine bir altın bırakın tekrar çubuk tutun göreceksiniz ki çubuklar tepki verecektir.

tunay_5454

Bilgili Üye
allah razı olsun bu görsel dahada yakışmış ilginize tşkler.

30061977

Engellendi
bu sistemle ne yapabiliyoruz yani neyi buluyor

Pscyhe

Engellendi
Bu cubuklardan yapan varsa eger yada elinde olan gorselini paylasirsa bakalim bizde faydalanip aynisindan yapalim.mantigini ve kullanimini anladim ama gorsel olarak gormesigimden yapma konusunda sıkıntıdayim su anda

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yarın ve öbür gün yoğun işlerim olduğu için .... ben yapamayacağım ... çok acil 1 işim olmadıktan sonra pazartesi gün karaköye gidip bu malzemeleri temin eder .. salı günü işi kopartırım ... ne elimden kaçar .. ne uçan kaçar .ne kaçan .kaçar .... Aliömer ustamıza. üstadımıza canı gönülden teşekkür eder ..rızıkları elinde tutanın ..ustamıza hayırlı bol rızık kapılarını açmasını canı gönülden dilerim ..
anlattığı olayı 10 numara anladığımı söyleyebilirim .... yazdıklarını hersayfası ayrı ayrı yazmış olmasına rağmen .. ben teksayfa halinde toparladım ....benim kafam biraz kalın olduğu için anlayamadığım yer olabilir diye ... çok iyi anlayıp öğrenmem gereken konuyu 3 veya 5 kere tekrar tekrar dönüp tekrar okurum ... buda benim için öyle 1 der oldu .... ustamıza tekrardan canı gönülden .... RABBİM seni rızasına nail olmuş kulları arasında haşr eylesin dileklerim le ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aliömer ustam ne ballı konu açmışsın böyle ... şu ferrir mıknatısla ..hd mıknatısın ismini unutmıyayım .. 1 yere yazayım derken cebimden kağıt kalem alayım dedim ... elimi cebime attım kalemle kağıdı çıkarttım 1 de ne göreyim ..... cebimde 100 kaat unutmuşum ya ben ... ahanda malzeme parası çıktı ... MAŞAALLAH ....RABBİM sanada yerden de göktende yağdırarak buldursun kardeşime ........

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
haybiyeden 100 kaadım oldu ...:20: nasıl unuttum ki ben bunu ... aradan kaçmış olmalı ...

odin

Editör
Aliömer usta merhaba, bu bahce hortumuyla ilgili bir kac soru takildi kafama, musadenizle sormak isterim;

1. Hortumun çapi onemlimi? Onemliyse ne kadar olmali?
2. Uzunlugu 40cm yerine 50 veya 30 olsa sistemi olumlu yada olumsuz etkilermi?
3. Silikon hortum yerine baska materyal kullansak olurmu? Ornegin akrilik boru veya bakir, veya baska malzeme?

Iyi calismalar.