Çubuklardaki sapma nın nedeni

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tecrübe konuşuyor!!!
Arkadaşlar çubuk kullanıcıya göre sapma yapar. Çok şükür bu güne kadar hiç firem olmadı. Bu forumda yada başka bir forumda bir arkadasada yer actirdim. Bu konuda çok ama çok iddaliyim. Önceden bildiginiz bir yerin yakınına götürün beni yerinizi nokta atışı tespit ederim. Kısaca kullanımdan bahsediyim: önce para verip çubuk almıyoruz. 2 adet kalın elektrot alacaz(slim sigara kalınlığında) ve bu çubukları taşıyacak tek damar bakır kablo. Kabloları elektrotun arka kısmına ister tornada isterseniz de elinizle sariyosunuz. Ama düzgün olmasına önem gösterin. Daha sonra vücudunuzun elektriğini yukseltiyorsunuz. Bunun için kollarinizi 30 saniye kadar vücudunuza hızlı bir şekilde surtunmeniz yeter . Artık vucud elektriği 2.5 volt olmuştur kullanıma hazırdır. Çubuklar sadece a Rh pozitif teşekkür çalışır başka kan grupları uğraşmasına. Bundan sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Merak ettikleriniz i sorabilirsiniz
"kollarinizi 30 saniye kadar vücudunuza hızlı bir şekilde surtunmeniz yeter . Artık vucud elektriği 2.5 volt olmuştur kullanıma hazırdır"

Ustam müsadenizle 3-5 soru soracağım;
1-Bu sürtünme ile vücud elektriğinin 2.5v. olduğunu yani bu voltajı hangi ölçü cihazı ile ölçüyorsunuz..?
2-Bu voltaj 4 V. veya 1 V. olursa fayda ve mahzuru nelere sebep olabilir..?
3-Benim kan gurubum AB Rh (+) ve 20 yıldır da çubuk kullanırım. Bir kısmı bu sitede olmak üzere tespit ettiğim yerlere şahit onlarca kişi mevcut. Bunu nasıl izah etmek lazım..?
4-Çubuk kullanmayı kendi kendinize mi öğrendiniz?
5-Sapma yapar dediğiniz çubuk niçin sizde sapma yapmıyor, sebepleri nedir..?

Teşekkür ederim.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
"kollarinizi 30 saniye kadar vücudunuza hızlı bir şekilde surtunmeniz yeter . Artık vucud elektriği 2.5 volt olmuştur kullanıma hazırdır"

Ustam müsadenizle 3-5 soru soracağım;
1-Bu sürtünme ile vücud elektriğinin 2.5v. olduğunu yani bu voltajı hangi ölçü cihazı ile ölçüyorsunuz..?
2-Bu voltaj 4 V. veya 1 V. olursa fayda ve mahzuru nelere sebep olabilir..?
3-Benim kan gurubum AB Rh (+) ve 20 yıldır da çubuk kullanırım. Bir kısmı bu sitede olmak üzere tespit ettiğim yerlere şahit onlarca kişi mevcut. Bunu nasıl izah etmek lazım..?
4-Çubuk kullanmayı kendi kendinize mi öğrendiniz?
5-Sapma yapar dediğiniz çubuk niçin sizde sapma yapmıyor, sebepleri nedir..?

Teşekkür ederim.
ben incitmeyeyim dedim sen acımamışsın kardaş :)) kolay gelsin.

kabakburgiba

Operatör
konuyu açan arkadaş ve sonradan konuya müdahil olan arkadaş, anladık tecrübelisiniz de neden sustunuz bunu anlamış değilim.başladığınız işi yarım bırakmayonız,lütfen.tecrübeli olabilirsiniz,hava atmak için konu açmanızı bence tabiki,doğru bulmuyorum.amacınız konuya bi değer katmaksa buyrun hodri meydan.detaylıca çizerek örnekler vererek bi anlatın da herkez faydalansın.amaç bu değil mi zaten.hadi beni utandırın şimdi.selamlar.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Vermiş olduğunuz tarif yeni bir tarif değil. Bu tarifi yillar önce yapıp kullanan bir çok çubuk ustasını biliyorum. Malesef anlattığınız kadarda başarılı değil. Bu tarifle arazid özelikle dolgu toprak fosfor oluşumu olan noktaları gaz ve kil katmanlarından kurtulamazsın. Ayrıca demir objeler toplarsınız.
Hiç firem olmadı sözü çok idalı bir söz. Ne zamanki arazide altın bulduysanız işte ozaman idalı konuşun derim. Ayrıca çubuk her insanda çalışır kan gurubun
okadar bir etkisi yok. Sadece o + kan gurubuna sahip insanların kan gurubu diğer gurublara göre daha fazla devir daim yaptığı için bu guruba sahip insanlarda çubuk daha hızlı tepki verir. Son olarak kollarınızı her hangi biryere sürtünmenize gerek yok. Elleriniz 1 dakikaya kadar ovalamanız yeterli olacak

Son düzenleme:

baskentli0625

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle özür dilerim hastamız vardı giremedim foruma. Sırayla cevap vermeye çalışacağım sorularınıza
2 adet kalın elektrot arkasına 1 er adet tek damar kalın bakır kabloyu sarıp sap yapıyoruz kendimize. Ama bakır ve tek damar olmasi şart. Elektrot anten görevi görüyor bakır kablo da iletken görevi.
Vücut elektriğini ohm metreyle olctum ortalama 2.5 volt civarında değer veriyor. Ve bunu bir kaç antrenman ile dahada yukarı çıkartabilirsiniz denedim yaptım ben.
Vücuttaki voltaj oranı düşük olursa çekim gücü azalıyor ve sapmalara neden oluyor. Şimdi burda çubuk kullanan belki 1000 kişi vardır ama 100/99 unun çubuk hakkında bilgisi yoktur. Bu çubukları bulan insanlar Ruslar yer altındaki kablo kanalları vs tespiti için buluyorlar ve en verimli nasıl çalıştığını da anlatıyorlar. Bu forumda ciddi anlamda bu işlerle uğraşan insanlar tanır bana bu işi bu ilmi vefat eden üstat DİMİTRİ KARAYANLİ öğretti . Tanıyanlar anladılar zaten

baskentli0625

Yeni Üye
Bakın arkadaşlar çokta iddaali konuşuyorum yine Trakya bölgesinde yerinden emin olan kaç kişi varsa formda götürsün beni yerin 200 metre yakınına bıraksın ben o arkadaşa yeri bulacam ve oda kaça kaç kaç metrede ve içinde ne var soyleyecem herkesle de iddiaya varim

Metin777

Aktif Üye
Konuyu sabırla okudum. Bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara teşekkür ederim de bu konuda bazı bilgiler yanlış. Birincisi bir kuzey yarımkürede yaşıyoruz Güney de değil. Bunu fark eder sadece bir arkadaş var diğerlerinin aklı çubukta.
İkincisi elektrot ne tür bir elektrod adı nedir cinsi nedir türü nedir. Gidin bakın hırdavatcıya en az 200 çeşit elektrod var ve hepsinin içeriği birbirinden farklı.

Ben bir çocuk tanıyorum. Aynı çubuğu babası tutuyor hep boş çıkıyor. Çocuğu eline alıyor tam nokta atışı. Bu çubuk işi bilgi beceri yada çubuğun cinsinden çok insandaki enerji türüne göre değişiyor sanırım. Bu yüzden sanırım biz boş hayrller kuruyoruz

timur964

konularim
babasındanbilgili çubukcu çocum boynuz kulak ilşkisi gibi olmuş

Oğuzboyu

Aktif Üye
Boluk çubuğu 4 adet kaynak elektrodunu 2 şerli birbirine ekle ikisi sağ elde 2 si sol elde üzerine elektrikçilerde satılan bakır kablodan sar mıknatıs tutmayacak bakır tele özellik ordasonra arazide uygula çubukları gögüs hizasında tut sal araziye düş peşine o kendi gider odaya odaya varınca tek çubukla köşeleri belirle dikdörtgen yada kareyse güzel şekilsizse doğal boşluktur.
Kardeşim rica etsem sendeki çubuklarn fotoğrafını bizimle paylaşır mısın

Sercan38

Yeni Üye
Sa miknatisla nasil yapiyosunuz banada anlatirsan sevinirim tesekkurler birde cubugun icine koydugunuz mineral isimlerini yazarsaniz iyi olur ...