çubuklarla tecrübe ettiklerim

poseidon2023

Uzman
biraz daha uzun olsa daha iyi olur

pilastik boru yada cubugun metalinden boru bulup onun içine sokup kullan cubukların dönmesi daha rahat olur

cubukla istedigin metali tespit edersin ve mezar mahsen oda tüneller yer altı şehri nasıl boşluk olursa olsun kişinin tecrübesine kalmıştır

derinlik tespit etsende hiç bir zaman TUTMAZ

aklına gelen ne varsa cubuk alantarama ve 3de görüntülü makinalar kaya olan yerde daha iyi calışır bunuda bil

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
biraz daha uzun olsa daha iyi olur

pilastik boru yada cubugun metalinden boru bulup onun içine sokup kullan cubukların dönmesi daha rahat olur

cubukla istedigin metali tespit edersin ve mezar mahsen oda tüneller yer altı şehri nasıl boşluk olursa olsun kişinin tecrübesine kalmıştır

derinlik tespit etsende hiç bir zaman TUTMAZ

aklına gelen ne varsa cubuk alantarama ve 3de görüntülü makinalar kaya olan yerde daha iyi calışır bunuda bil
Eyvallah ustam. Derinlik konusu hep bi muamma sanırım

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri kardesim cubuk her alandaki boslugu tespit eder toprak kaya hic bir unsur farketmez..ayrica yuksek gerilim hatlarinin oldugu alanda cihazda cubukta etkilenir bu ortada olan enerjiden kaynaklanir biz arama yaparken ustune metal bulundurmayin hatta cep tlfnu bile olmasin cevrenizdekilerde vars fazla yaklasmasin deriz arama sorasinda..hatta kapali havalarda bile enerji yogunlugu oldugundan cubugjn etkilenme olayi vardir..bu unsurlarda dikkat etmek lazim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül_Eri kardesim cubuk her alandaki boslugu tespit eder toprak kaya hic bir unsur farketmez..ayrica yuksek gerilim hatlarinin oldugu alanda cihazda cubukta etkilenir bu ortada olan enerjiden kaynaklanir biz arama yaparken ustune metal bulundurmayin hatta cep tlfnu bile olmasin cevrenizdekilerde vars fazla yaklasmasin deriz arama sorasinda..hatta kapali havalarda bile enerji yogunlugu oldugundan cubugjn etkilenme olayi vardir..bu unsurlarda dikkat etmek lazim
Çok teşekkürler ustam. Ustam derinlik konusunda doğru bi veri veriyormu çubuk ? Bunu hiç test ettinizmi ? Bide derinlikte nasıl bi tespitte bulunuyonuz tarif edermisiniz ? :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Soruma cevap gelmemiş ustalardan:) bundan sonrasını biz tecrübe edicez artık

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Soruma cevap gelmemiş ustalardan:) bundan sonrasını biz tecrübe edicez artık
Ustam, sitede bununla alakalı gayet geniş işlenmiş müstakil bir konu var.
Siz görmemiş olabilirsiniz amma bu işle alakalı olanlar bildiği için, sizi gıyaben o konuya yönlendirmek için sessiz kalmış olabilirler-olabiliriz. :)
Aşağıdaki linkte bu konu okuyunuz. Anlaşılmayan şeyler varsa o konunun devamında sorularınızı sorunuz.
Bildiğimiz kadarıyla cevaplarız inşallah.

Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

*
*
*

Zirkonyum

Member
Siz görmemiş olabilirsiniz amma bu işle alakalı olanlar bildiği için, sizi gıyaben o konuya yönlendirmek için sessiz kalmış olabilirler-olabiliriz. :)
Aşağıdaki linkte bu konu okuyunuz. Anlaşılmayan şeyler varsa o konunun devamında sorularınızı sorunuz.

Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

*
*
*
Hızır gibisiniz mübarek hayr li ibadet ömrü versin Rabbim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör

*
*
*
Eyvallah ustam çok teşekkür ederim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustalarım çalışmalara devam ara ara :) aldığım sonuçları sizinle paylaşıyorum. Ustalarım konuları okurken ustalardan biri çubuğun mineralde ve boşlukta kapanması ile alakalı bi noktaya vurgu yapmış cımbızla çektim aldım onu tabiykide :) evde 6lı soda vardı 2 paketini aldım evin orta yerine koydum çubukları aldım geldim pirinç, alüminyum, Bakır hepside sodanın üzerinde kapandı, mıknatıs ve bentonit kullanmadım yavan çubuklar :) asıl mesele çubukların boşlukta ve mineralde kapanma şekilleri idi ama çubuklar boşlukta ilk sağ sonra sol çubuk ardı ardına kapanırken, sodada önce sol sonra sağ çubuklar peş peşe kapandı dedimki 1 kez böyle oldu diye budur diyemem 30 kez denedim farklı farklı çubuklarla sonuçta değişiklik olmadı. Zaten o arkadaşda buna değinmiş bende bunu not etmiştim. Sizlerlede paylaşmış olayım sizde deneyin sonuçlar aynı çıkarsa hangisi boşluk hangisi mineral ortaya çıkmış olur :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Konuyla ilgilenen arkadaşlar çıkar düşüncesi ile bi yorum daha yapalım bakalım.

CooL

Bilgili Üye
Sedegor ustanın açmış olduğu makina yapım konusu vardı dün akşam bu konunun hangi aşamada kaldığını anlıyamadım varmı bilgisi olan arkadaşlar ?

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sedegor ustanın açmış olduğu makina yapım konusu vardı dün akşam bu konunun hangi aşamada kaldığını anlıyamadım varmı bilgisi olan arkadaşlar ?
cihaz bitti iki ortagım vardı yardım aldığım patent alacağız dediler, tamam dedik. Türkiyede çok ugraştılar sonuç burda patent verecek bir kurum yok devlet dahil. Bunuda gördük Türkiyemiz ne durumda, sonuç Avrupa ülkelerinden birinden bu işlem devam ediyor. Olay benden çıktı ben sadece bir cihaz sahibi oldum. ilerde ne kadarını anlat derlerse o kadarını yazarım size, cihaz cüzzi bir bedele satışa çıkacak isteyene sadece kartı isteyene komple cihazı göndeririz. Sitede sponsor olur inşallah. Bu soru çok geliyor benzer cevaplarıda yazmıştım.