çubuklarla tecrübe ettiklerim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şimdilik son sorumda şu olsun. Çubuklarla sarı kızın olduğu odayı tespit edip muvaffak olan ustalar varmı içimizde ? Vallahi miktar mekan sormuycam :D varsa yanıtlarsa memnun olurum :)
Kardasim,
Siz bosluk bulmayi cozun.
Altin haric diger metalleri bulmada %100 basari saglayin, altin bulunan odada bosluk tespitini ve altini tespit etmeyi size rahatlikla anlatabiliriz insallah.
Şu seviyede anlatsam isinize yaramayacagi gibi, yaptiklarinizi da siler gider. Ortada birsey kalmaz. O gune kadar sabredin insallah.

Toraman

Member
Gönül_Eri kardeşim eyerki alimiyum çubuk sizde metalde tepki veriyorsa minerale yakalamissiniz yok sadece boşlukta oynuyor ise tespitiniz doğrudur sıra değerli den önce kemik ve dış bakmada daha sonra değerli tespitine geçersiniz rast gele inşallah kardesim
Sa yanlış hatırlamıyorsam diğer ustalarımızda alüminyum çubuk ve çelik uüzük tafsiyesinde bulunmuştu peki bu şekilde bakılmasının amacı nedir?

evet abiciğim, 50 cm. çubuk aldık ölçüyoruz 12 cm. den büküyoruz her ikisinide, yani tutulacak yeri 12 cm, diğer anten tarafı 38 cm. kalacak, iki tane mıknatıs alıyoruz çubuğa ve mıknatıslar birbirine değmeyecek şekilde araya yalıtım malzeme koyacağız ama bu malzeme çok kalın olmayacak yani, mıknatıslar birbirini çeken taraftan takılacak, 12 cm, büktüğümüz yerin 5-6 cm anten tarafına altta 1 tane mıknatıs ve üstte bir tane mıknatıs koyup araya yalıtım koyduk (kürdan,sert köpük,plastik olabilir) üzerini bantla kapatıp sarıyoruz ve sabitliyoruz hepsi o kadar, ister tek çubuğa ama sağdaki kullanacağına ister her iki çubuğada uygulanabilir, ustam kolay gelsin
Çok güzel anlattın iyi oldu teşekkürler.. Birde örnek fotoğraf varsa yükleyebilirmisn.. En azından kendi yaptığım emin olayım

Toraman

Member
Ustam metale pirinçle baktım. Lakin kafamı karıştıran 2 ye 2 alanın tamamında çubuğun boşluk vermesi bu beni şüphede bıraktı böyle bişey mümkünmü bu işte olumsuz bi iş var bunuda tecrübeli ustalar yanıtlıycak. Mineral bölgesimi acaba ? Bu alan nizami ölçüler içinde? Kafamı burası karıştırdı illa bu konuda tecrübe edinmiş abiler yazacaklardır bişeyler :)
Bende d aynısını yapıyor açılıp kapanmıyor
Bu şekilde mezar odalarını açtım.
Herkeste aynı tepkıyı göstermıyor sen kendinde çalışanı iyi analiz edeceksin.

Mushap

Editör
Tamam bidaha vermicem :D abi hepsi hatırda kalmıyor ama çoğunu nakşettim hafızaya :)
Not al kardeşim Katla cebinde dursun boş kaldıkca çıkar bi göz at kısa bir süre sonra noktası virgulune adar hafızaya yerleşir.ben öyle yaptım tavsiye ederim.hindistan cevizli cikolatalardan al yanına hızlı enerji :) birde çevredekiler yaptığın işle ilgilenmesinler başka şeyler ile meşgul olsunlar o bile etkileyebilir .acizane yazmak istedim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Çok güzel anlattın iyi oldu teşekkürler.. Birde örnek fotoğraf varsa yükleyebilirmisn.. En azından kendi yaptığım emin olayım
@Demirdağınkurdu mıknatıslar birbirine değmeyecek ama arada yalıtım olduğundan devamlı birbirini çekecekler, bu durumda çubuk elimizde minerale gidiyor ama üzerine gelince X (çarpı) yapıyor ama hemen geri açılıyor, değerliye gelince X (çarpı) yapıyor geri açılmıyor , yani bendeki şekli böyle ustam, çubuklarnız gelsin resimde atarım sorun yok ustam, yardım ederiz inşallah muvaffak olursunuz, kolay gelsin

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardasim,
Siz bosluk bulmayi cozun.
Altin haric diger metalleri bulmada %100 basari saglayin, altin bulunan odada bosluk tespitini ve altini tespit etmeyi size rahatlikla anlatabiliriz insallah.
Şu seviyede anlatsam isinize yaramayacagi gibi, yaptiklarinizi da siler gider. Ortada birsey kalmaz. O gune kadar sabredin insallah.
Ustam Allah razı olsun ebeden

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bende d aynısını yapıyor açılıp kapanmıyor
Bu şekilde mezar odalarını açtım.
Herkeste aynı tepkıyı göstermıyor sen kendinde çalışanı iyi analiz edeceksin.
Kıymetli ustam sizlerdede aynı şekilde yaptığını ve bundan yola çıkarak mezar odaları açtınız doğrumu anlamışım ? Ayrıca bu şekilde alanın tamamında boşluk işareti vermesi zaten doğru olanıymış :D sağolsun BulursamKader25 ustamız geride buna değindi. Çubuğa Başlangıç için kendimi baya şanslı sayıyom:)