ÇUBUKTA DEMİR , MİNERAL ELEME

Avni Abi

Yeni Üye
Dalga boyu ne kadar küçükse yaydığı enerjisi o kadar büyük, altın 242.8 gümüş 328.1 bakır 324.8'dir.
Uyuyor dediği yıkıcı dalga oluşumu olabilir mi ustam.
Uyuyor dedigi , ben bu işi beceremiyorum ve basarisizim demekten başka bir şey değil.

Konu manyetik gecirgenlik ile alakalı.
Demirin manyetik gecirgenligi kabaca 5000 e kadar çıkıyor. Altın, gümüş, bakır gibi değerlilerin gecirgenligi ise 1 den küçük. Eslenmemis elektronu da yok zaten vs vs.
Yapıyor bir tane kafadan uydurmasyon çubuk, sonra çıkıyor tutuyor arazide alamıyor değerli sinyalini hooppp uyuyor bunlar bende kabahat yok diyor.
Ören yerlerine gidiyor her yer kiremit kırığı mesela. Yani her yer demir oksit. Muazzam bir emd karışıklığı var tabi. Kuruyor çubukları hoppp ya demire ya mineraline yapışıyor.
Millet sanıyor ki cubuklar hep demire çekim yapıyor. Demire çekim yaptigi falan yok aslında. Senin cubuklarin degerliyi yakalama kapasitesi sıfır. Bildiğin koca bir sıfır. Manyetik güç neredeyse gidip ona yapisiyorsun. Cubugun biraz iyiyse, daha alt kategoridekilere yapisiyorsun. Biraz daha iyiyse en en en iyi ihtimal degerlinin dalga bitim noktasına yapisiyorsun.

Al simplex dedektörü, çeyrek altinin üzerine koy 30 cm roma tuğlası yap kontrolü yok kimse. Zaten tuglanin sinyalini silemiyor ki meret. Kaz bidisi gibi gak gak gak susmuyor. Al garrett atx'i yap ayni testi şıkır şıkır al altin sinyalini. Bu da öyle bir şey.

Küpün icindeki altini çubuklar görmüyor. Gormez tabi. Çubuk dandik nasil görsün. Mis gibi demir oksit var orada. Altin onun hacmini de kullanıp atıyor seni ırak ırak diyarlara. Sonra altın uyuyor. Tabi uyuduğu için seninle pinpon topu gibi oynuyor dimi?

Benim cubugum demiri görmez, minerali görmez diyerek cubuk satip video ile tek tek şovu yapan adamın noktaladigi şey, değerli madenin ya son yorungesi ya da merkeze bi tik yakin noktasi. Noktaliyor sonra alıyor dedektörü bakıyor 20-30 cm yanında çıkıyor obje. Bak buldum işte diyor.
Ulen zaten bulduğun o bakir obje 1-2 gr lik falan.
Bakirin gram başına dalgasi takribi 32 cm. Sen dalga bitimini ya da bir tik iç yorungeyi noktalayabiliyorsun. Ha yemin etsen başın ağrımaz. Evet senin cubugun düzgün kullanıldığında demiri ve minerali çoğu zaman gormeyebilir. Ama senin cubugun merkezi noktalamiyor ki!!!
Var mı videolarda 10 gramlık bakır noktalayip bulan biri? Fake olanları geçin onlar bariz belli zaten. 10 gr bakır kafadan 3 m yörünge dalgası oluşturur. O kadar tek tek buluyorlar cubuk ile ama Allah'in takdiri ki hiç hacimli obje yok vay arkadaş!!!
Yok mu bi Selçuklu avuç içi kadar sağlam obje hiç mi denk gelmedi?
Tesadüf mü? Değil tabiki. Var mı gurup para yakalama cubuk videosu? Var mı 3 tane bir arada para bulan cubuk videosu? Yok göremezsin.

Adam diyor ki ben cubuklarima 75 tane mineral maddesi koydum. Harika cubuk yaptim!
Senin o çubuklarınla ancak celik çomak oynanır.

Cubugun sinyali alma,yakalama,bağlantı kurma ve üzerine S şeklinde gitmeye başlayan videonun 3. adımini attığında ben oturduğum yerden söylerim sana cubugun 5 para etmeyeceğini.

Ayni cubuklarla hem bosluk hem metal yakalarım diyen çok toydur.

Yalın çubukla metal noktalarim diyen çok optimisttir.

Yalın cubugun yanina harici sistem yapip metal noktalarim diyen müthiş tecrubesizdir.

Onlarca minerali cubugun kundagina kafasına göre popolayip model no yazıp kakalayan hödüktür.

Eline,ağzına aradigini koyup başarıyı arayan çok çilekeş günler görecektir.

Ve şu altını ayri bir tarafa diğer metalleri ayrı bir tarafa koymayı bırakın artık. Altına en yakin element bakırdır meselâ. Maden pahalı,zor bulunan ve çok değerli oldugu için insanlar psikolojik olarak özel önem atfediyor. Sen bakırı, gümüşü nokta atışı tam isabet yanilmadan bul zaten altini bulursun da noktalarsin da.

Fizik ve kimya konusunda lisansüstü bilgisi olmayan,mukayese konusunda yeteneği zayıf olan, yılda ortalama en az 30 gününü bilfiil tam gün arazide mesaisi olmayan kişi bu işi başaramaz. Tesadüfe yer olmayacak kadar komplike ve bilimsel bir işleyişin olduğu sistemi kahve,define sohbetlerinde elde edemezsin.
Neyi elde edersin?
Evde test yaptım buldum dersin. Arkadaşım sakladı buldum dersin. Uyuyor bu meretler nasıl bulayım dersin. Metrenin milyarda biri olan frekans araligini 3 girdim 4 girdim şöyle böyle oldu dersin. Oyalarsin iste kendini.

Uyuyan hicbir şey yok! Nefret ediyorum bu soylemden. Her sey atomlardan oluşur ve her daim kıpır kipirdir. Uyuyan şey sadece ademoğlunun beynidir...

sirus

Yeni Üye
Yer yüzünde var olan tüm elementler Bir biriyle bağ kurarlar işte bu yüzden dünya hayat bulur. Suyun oluşumu gibi.

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Vatandaşın biri zamanında bu forumda meydanı boş bulmuş okunmuş bulaşık teli zıplatıyor du... Mevzu nereye baglanicak merakla takip ediyor okuyorum... Umarım Teorideki bilgilerin üzerine pratikte de bir kaç tüyo serpiştirir ustalarımız....

Son düzenleme:

atasdibi

Bilgili Üye
peki öneriniz nedir ? altın bulmak için birileri çubuk bulmuş herkes kendince biseyler yapmaya çalışıyor siz ise bu çabanın boşuna olduğunu söylüyorsunuz, bu durumda öneriniz nedir ?
Çubukları boşluk bulmak için kullanın. Bu konuda ustalaşırsanız sonra metalle ilgili kısma devam edersiniz. Metali tespit edebilen ustalar var fakat ilk kısım boşluk tespiti.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokup durmayın.
Yarin da biri çıkar ben altini uyandirmanin yolunu buldum bu makinayi satiyorum der!

Altın şahsına münhasır değildir. Bakır ne ise gümüş ne ise o da odur. Farkli kılan şey enerjisi daha yüksektir.
Hicbir nesne UYUMAZ!

Bilakis tüm donanimlariyla aktif haldedir.
Hangi saftrik bunu uydurduysa yıllardır milletin ağzına sakız olmuş. Diyamanyetik metalleri bulamayıp mabadlarindan palavra uyduruyorlar.

Atomlar titresir. Titresen atomlar Emd yayar. Emd yayılması demek frekans demektir. Frekans demek kendini 1 saniye içinde kaç defa tekrar ettiği demektir. Nanometre dalga boyları ile ifade edilir.
Yüz sene önce bilimsel ispatı ortaya konmus bir durumu yok sayıp Amerikayi tekrar keşfetmeye kalkmak apayrı bir saflık olsa gerek.

Yerden ulaşmak istersen elektron yorungelerine, havadan ulaşmak istersen,yine bu yorungelerden 360 derece etrafa yayılan ve farkli frekanslar ile karşılaşırsın.

Yazmayim yazmayim diyorum ama okuyup araştırmadan bilgisi yokken fikri olup cahilliğin dibini siyirmaniza acayip ayar oluyorum...
Uyuyor dedigi , ben bu işi beceremiyorum ve basarisizim demekten başka bir şey değil.

Konu manyetik gecirgenlik ile alakalı.
Demirin manyetik gecirgenligi kabaca 5000 e kadar çıkıyor. Altın, gümüş, bakır gibi değerlilerin gecirgenligi ise 1 den küçük. Eslenmemis elektronu da yok zaten vs vs.
Yapıyor bir tane kafadan uydurmasyon çubuk, sonra çıkıyor tutuyor arazide alamıyor değerli sinyalini hooppp uyuyor bunlar bende kabahat yok diyor.
Ören yerlerine gidiyor her yer kiremit kırığı mesela. Yani her yer demir oksit. Muazzam bir emd karışıklığı var tabi. Kuruyor çubukları hoppp ya demire ya mineraline yapışıyor.
Millet sanıyor ki cubuklar hep demire çekim yapıyor. Demire çekim yaptigi falan yok aslında. Senin cubuklarin degerliyi yakalama kapasitesi sıfır. Bildiğin koca bir sıfır. Manyetik güç neredeyse gidip ona yapisiyorsun. Cubugun biraz iyiyse, daha alt kategoridekilere yapisiyorsun. Biraz daha iyiyse en en en iyi ihtimal degerlinin dalga bitim noktasına yapisiyorsun.

Al simplex dedektörü, çeyrek altinin üzerine koy 30 cm roma tuğlası yap kontrolü yok kimse. Zaten tuglanin sinyalini silemiyor ki meret. Kaz bidisi gibi gak gak gak susmuyor. Al garrett atx'i yap ayni testi şıkır şıkır al altin sinyalini. Bu da öyle bir şey.

Küpün icindeki altini çubuklar görmüyor. Gormez tabi. Çubuk dandik nasil görsün. Mis gibi demir oksit var orada. Altin onun hacmini de kullanıp atıyor seni ırak ırak diyarlara. Sonra altın uyuyor. Tabi uyuduğu için seninle pinpon topu gibi oynuyor dimi?

Benim cubugum demiri görmez, minerali görmez diyerek cubuk satip video ile tek tek şovu yapan adamın noktaladigi şey, değerli madenin ya son yorungesi ya da merkeze bi tik yakin noktasi. Noktaliyor sonra alıyor dedektörü bakıyor 20-30 cm yanında çıkıyor obje. Bak buldum işte diyor.
Ulen zaten bulduğun o bakir obje 1-2 gr lik falan.
Bakirin gram başına dalgasi takribi 32 cm. Sen dalga bitimini ya da bir tik iç yorungeyi noktalayabiliyorsun. Ha yemin etsen başın ağrımaz. Evet senin cubugun düzgün kullanıldığında demiri ve minerali çoğu zaman gormeyebilir. Ama senin cubugun merkezi noktalamiyor ki!!!
Var mı videolarda 10 gramlık bakır noktalayip bulan biri? Fake olanları geçin onlar bariz belli zaten. 10 gr bakır kafadan 3 m yörünge dalgası oluşturur. O kadar tek tek buluyorlar cubuk ile ama Allah'in takdiri ki hiç hacimli obje yok vay arkadaş!!!
Yok mu bi Selçuklu avuç içi kadar sağlam obje hiç mi denk gelmedi?
Tesadüf mü? Değil tabiki. Var mı gurup para yakalama cubuk videosu? Var mı 3 tane bir arada para bulan cubuk videosu? Yok göremezsin.

Adam diyor ki ben cubuklarima 75 tane mineral maddesi koydum. Harika cubuk yaptim!
Senin o çubuklarınla ancak celik çomak oynanır.

Cubugun sinyali alma,yakalama,bağlantı kurma ve üzerine S şeklinde gitmeye başlayan videonun 3. adımini attığında ben oturduğum yerden söylerim sana cubugun 5 para etmeyeceğini.

Ayni cubuklarla hem bosluk hem metal yakalarım diyen çok toydur.

Yalın çubukla metal noktalarim diyen çok optimisttir.

Yalın cubugun yanina harici sistem yapip metal noktalarim diyen müthiş tecrubesizdir.

Onlarca minerali cubugun kundagina kafasına göre popolayip model no yazıp kakalayan hödüktür.

Eline,ağzına aradigini koyup başarıyı arayan çok çilekeş günler görecektir.

Ve şu altını ayri bir tarafa diğer metalleri ayrı bir tarafa koymayı bırakın artık. Altına en yakin element bakırdır meselâ. Maden pahalı,zor bulunan ve çok değerli oldugu için insanlar psikolojik olarak özel önem atfediyor. Sen bakırı, gümüşü nokta atışı tam isabet yanilmadan bul zaten altini bulursun da noktalarsin da.

Fizik ve kimya konusunda lisansüstü bilgisi olmayan,mukayese konusunda yeteneği zayıf olan, yılda ortalama en az 30 gününü bilfiil tam gün arazide mesaisi olmayan kişi bu işi başaramaz. Tesadüfe yer olmayacak kadar komplike ve bilimsel bir işleyişin olduğu sistemi kahve,define sohbetlerinde elde edemezsin.
Neyi elde edersin?
Evde test yaptım buldum dersin. Arkadaşım sakladı buldum dersin. Uyuyor bu meretler nasıl bulayım dersin. Metrenin milyarda biri olan frekans araligini 3 girdim 4 girdim şöyle böyle oldu dersin. Oyalarsin iste kendini.

Uyuyan hicbir şey yok! Nefret ediyorum bu soylemden. Her sey atomlardan oluşur ve her daim kıpır kipirdir. Uyuyan şey sadece ademoğlunun beynidir...

Şimdi bu konuda uyumak uyanmaktan bahseden tek kişi ben olduğum için YUKARIDA BELİRTTİĞİM SÖZLERİ DİREKT ŞAHSIMA YAPILAN BİR HAKARET VAR SAYIYORUM. Burada herkes fikrini paylaşır. Sen yüzyıllık fosilleşmiş bilgilerle hayatını sürdürürsün başkası çıkar kendince bir ar-ge yapar yanlış doğru yoluna devam eder. Herkes fikrini söyler insanlar benimsediklerini seçer. Kimsenin kimseye hakaret etmeye bel altından vurmaya hakkı da yoktur haddi de yoktur. EMD ile FREKANSI birbirinden ayırt edemeyen bir zavallı gelip burada ahlaksızca bilim dersi veriyor. Okuyan herkes ilk yazımda potansiyel enerji ve kinetik enerjiden defalarca bahsettiğimi görmüştür. Emd dediğin şey elementin kendi içindeki dalgalanmalardır (Potansiyel enerji) ki bunu zaten saf beyninle kendin de yazmışsın. Frekans dediğimiz şey ise bunu çevresine yaymasıdır. Bu düşük seviye dalgalanmalara insanlar şok vererek geniş çaplara yayılmasını sağlıyor ve bu da kinetik yani harekete geçmesini sağlamaktır. Terbiyesizliğin lüzumu yoktur. Faydalı bir bilgi paylaşacaksan bile edebinle paylaşmayı öğren. Öyle mabad, saflık, pinpon topu falan filan bel altı kelimelerle paylaşım yapanlara edepsiz denir. Ben bugüne kadar bu forumda kimseye ne saygısızlık yaptım ne de böyle kelimeler kullandım. Senin derdin benimleyse söyle derdine deva bulalım. Öyle üstü kapalı göndermeler yapma, cümle sonuna ünlemler koyma ve haddini aşma. Ben frekansı da manyetiği de dalgayı da senden öğrenecek değilim. Ben yaptığım ar-gelerden bahsediyorum. Ne çubuk satıyorum ne de çubuk yapıyorum. Ama anlaşılan o ki paylaştığım antenler ve anten ile söylediklerim zoruna gitmiş. Anten fikrini çalıp piyasaya o saftrik cihazları süren biri ancak bu kadar hiddetlenir.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli konu takipçileri siz böyle mesnetsizlere kafa yormayın. Çalışmalarınızı araştırma ve geliştirmelerinizi hayata geçirip denemekten asla vazgeçmeyin. Bugün, bu tür fosillerin söyledikleri veya ortaya koydukları tezler zaten bize altının yerini belirleseydi biz hala çanak çubuk peşinden koşmamış olurduk. Bu konuda en iyi cihazlardan biri olarak bilinen rezistivite cihazlar en iyi ve en derin sonuçlar alabilmek için yere kazıklar çakarak verilen şok dalgalarından sonra yapılan tespitlerle bazı sonuçlara varılıyor. Bu da demektir ki bu konunun araştırılması gerekiyor. Elbette çalışmalarıma kesinlik verebilmem için net bir test ve sonuçla konuşmam gerekiyor. Ben kesinlik diye bir şey bildirmiyorum. Sonuçta çalışmalarım olumsuz da çıkabilir yani herhangi bir iddiada bulunmuyorum ama en azından bugüne kadar herkesin izlediği sonuç alamadığı yolda devam etmek de istemiyorum. Farklı çalışmalar yapıp doğru tespiti yapmak için çalışıyorum. İmkanım elverdikçe de devam edeceğim. Siz de bir iki fosil yüzünden kesinlikle pes etmeyin diyorum.