Dağlarda bahar havası aldık

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili arkadaşlar daha öncede açtığım bir işaret var idi ilk resimdeki işaretle ilgili. Bu gün yine şöyle bir ziyarete gidelim dedik. Çünki bu işaretin 8 aydır peşindeydim. ve bir türlü sonuca gidemiyor idim. Sonuç der iken Sakın yanlış anlamayın ben öyle kazma kürek sallamam ondan bahsetmiyorum yni nihayi karar verilecek noktaları bir türlü tespit edemiyor idim. O L gibi işaretin oradan bu gün kendim bizzat çubuklar ile bir yoklama yaptım Ve kendimi burası için özel hazırladım hem zihinsel hem bedensel çünki kimseye bu gün çubuk bırakmak istemedim ve Bu L işartetin oradan tam dev kayaların altına doğru boşluk aldım . Aldım sevgili kardeşlerim lakin baktım ki iş bizim bedene çok büyük geliyor. İyi amma dedimki ben burada bir hata yapıyorum Ne hatası kayadaki bu L işareti L diyorumda aslında bu bir şaşırmacalı işaretti. L falan değildi çünki bu işaret hakkında gece gündüz hep düşündüm. dikkat eder iseniz üstten gelen kanal allta doğru bir iniş yapmış işte bu nokta buraya gelen kişileri bozuyor. Ben bunun sırrına vakıf oldum ve bundan 150 metre ilersindeki resimlerde gördüğünüz işaretleri ve yığmaları buldum. Onlardan bir tanesi bu resimlerde tam üstünde iki taş üst üste olan ve yanında dikilenlerin olduğu yer. Resimlere aldanmayın benim torun tam becerememiş lakin o yığmaların çemberi 8 e 8 tam yuvarlaktır.
Ve inanın oldığım boşluk ta yığmanın her tarafına doğru gidiyor ve taşların bitiminde boşlukta bitiyor. Dedim acaba sadece boşlukmu koydum çeyrekliği ağzıma yne tam göbekten baktım şak okey faka t derinliği en az 4 ve ya 5 metre var. Resimlerdeki haç olan kenarında adamın ayağı olan haç varya oradanda değerli aldım. ufak bir işlem olmuş benim değerli aldığım yerde lakin anlamadım niye birakılmış. Yalnız orada derinliği bile bulamadım şaştım kaldım lakin değerli veriyor. Adamlar niye bırakmış analamadım. Neyse haydi artık gidelimdedik döner iken daha önce başkalarının boş işlem yaptıkları bir yer vardı orayada bakalım dedik birde ne görelim bu seferde başka bir yeri inanın bedavan hıltiler ile kazmışlar . tam onun 10 metre yanında ben başka şey bakar iken bir şey dikkatimi çekti yanımda torunda dede orada ne var dedi inanın koca jenarötörü iki kayanın arsına saklamışlar üstünede pırnalları otları koymuşlar imkansız göremezsin. Lakin unutmuşlar ki defineci görendir hiç bir şeyi kaçırmayandır Yanımdakilere gelin dedim tabiki şaka ile şu jenarötörü başka yere sklıyalım arsdınlar dursunlar . Neyse yapmadık tabi inanın koca jenarötör nasıl çıkardınız oralara be kardeşim pes doğrusu .Demekki bunlar geceleri hep buralardalar ekipman sağlam yalnız bilgi yok artık kim iseler. yazık öldürüyorlar boş yere kendilerini kazılarına baktım inanın acıdım içimden onlara . Kendi kendime bu kadar azimli insanların kim olduğunu bilsem inanın gelin şu yığmaları halledin baride boş çalışmayın diyeceğim inanın kim olduklarını bilsem. İşte böyle sevgili arkadaşalr resimler iki bölüm halinde gelecek bakın sizinde görüşlerini almak isterim Herkezin fikirlerine açığım çünki ummadığımız bir ışık bizi karanlıktan aydınlığa çıkarıverir hayırlısı ile bütün bu resimdekiler ilk resmin batısında kalıyorEkli dosyayı görüntüle 238894Ekli dosyayı görüntüle 238895Ekli dosyayı görüntüle 238896Ekli dosyayı görüntüle 238897Ekli dosyayı görüntüle 238898Ekli dosyayı görüntüle 238899Ekli dosyayı görüntüle 238900Ekli dosyayı görüntüle 238901Ekli dosyayı görüntüle 238902

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kolay gelsin bolnasipler..4.resimdeki alani 200mt kare daire icine alip g.k d.b .4.yonden de sisleme usulu ile kapak sal tasi kayakapama durumlari icin kontrol ediniz.bu kucuk tepelik ve ustundeki kayalar yigma mezar ihtimalini guclendiriyor

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Kolay gelsin bolnasipler..4.resimdeki alani 200mt kare daire icine alip g.k d.b .4.yonden de sisleme usulu ile kapak sal tasi kayakapama durumlari icin kontrol ediniz.bu kucuk tepelik ve ustundeki kayalar yigma mezar ihtimalini guclendiriyor
Sevgili kardeşim merhaba hayırlı akşamlar aynen dediğiniz gibi orası yığma vede taş ve toprak karışım ile yığılmış taşların büyüklükleri ise bir insan başı kadarlar ve az daha küçükleri ve değerli sinyalini oradan aldım muntazam bir yuvarlak yığma ve altındaki veriği boşlıkta çok büyük düşündüğm doğru ise birden fazla oda var o yığmanın altında fakat zorlu iş. Üstündeki ve çevresindeki büyük taşalrda buranın nirngi işaretleri

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustam ekonomik yonden musaitseniz Jcb makina ile 1 saatte disini ceker geride kapatirsiniz.agzi saglam bu operator lazim

Turko

Uzman
Abi hayırlı olsun. Yığma ya benzetemedim ben, kabul edelim sorun yok. Kanal işaretinin yığma ile bağlantısı yok. Kanalın üstünde ters V işlenmiş . Alt tarafın da Güney yazısı nın orada bombe form verilmiş kayaya . Ve bu kanalın olduğu fotoğrafta sağlı sollu fotoğraf ta görünen kayalar tamamı tıraşlanmış. Ben olsam kanal ın etrafından ayrılmazdım. Rast gelsin.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
:200: Mal bulanındır ..

Vallahi artık katır yükümü deve yükümü bilmem lakin yaş ileri . tabiki kafamda illaki buradan bir sonuç almam lazım.

mayhem

Co Admin
Co Admin
İlk resimdeki batı yazan yazının orda ayak izimi var banamı öyle geldi siz yeri gördünüz nedir ordaki doğalmı .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Abi hayırlı olsun. Yığma ya benzetemedim ben, kabul edelim sorun yok. Kanal işaretinin yığma ile bağlantısı yok. Kanalın üstünde ters V işlenmiş . Alt tarafın da Güney yazısı nın orada bombe form verilmiş kayaya . Ve bu kanalın olduğu fotoğrafta sağlı sollu fotoğraf ta görünen kayalar tamamı tıraşlanmış. Ben olsam kanal ın etrafından ayrılmazdım. Rast gelsin.
Sevgili ustam inan bana resimlerde görüldüğü gibi değil gerçekten çok zor bir yer. Resimler buranın göstergesi değil . O yığmalarda aynen dediğiniz gibi resimlerde net değil lakin gerçekten aslında harikalar . tabiki yakinen görmek lazım. Bunlar 20 şer metre ara ile üç adet. Fakat en önemlisi başında dikili adamların olduğu yığma . Bende o kanal ile çok ilgilendim yine bu günde onun ile uğraştım lakin bizim boyumuzu aşıyor. Bende buradaki yaşamın bu yığmalarını buldum. O kanaldaki ve dediğiniz de ne yazıkki öyle değil ustam. Çubuklar o kanalların olduğu yerde beni öyle kayalara götürdiki inan bana onlara baktım evet kayaların içine boşluk veriyor lakin gelde bu alanda çalış ön tarafın köy yolu orada aşağıdan geçen seni rahat görür. Gece işi bu alanda hiç olmaz zemin olarak tehlikeli . Fakat bu yığmaların olduğu alan müsait lakin tabiki iş kola kalıyor bizdede yaş geçti. Sevgili bulursam kader ustanın dediği gibi zor yer ragıp ustanın dediği gibi dayı lazım bu yer için maddiyat yetmez. Lakin diğer yığmalar bu kanala görre çok iyi yinede

R00T

Profesyonel
Co Admin
Dardanus usta şimdi bu kaya ve toprak karışımı olan höyükvari yığıntılar varya ben buna inanırım en kaliteli odalar bunların altında çıkar.Tümülüse yapılan oda modeli oda yaparlar genelde.L benzeri kayada ki durum ve V işaretide var bununla bu yığıntıların bağlantılı olup olmadığını netleyemedim kendi kafamda lakin yığıntılar 10 numara tarzda net.Ama o bölge nasıl zor ise o yığıntıların girişi bazen tümseğin dışında uzakta bile olabiliyor zorlu iş yani .Bilmem yığıntıların yakınında kaynak su geçiyor mu.Yönleride saplı kenarda ki kayalrında ki farklar önemlidir.L ve V olan kayanın geri sırt kısımları da önemlidir.Böylesi yerde belki 1 yıl düşündürür insanı bazen aniden kavrayarak bir öğrenme gerçekleşir.Nasibin helal ve bereketli olsun inşaAllah.Dileğimiz Allah dandır.