Dağlarda bahar havası aldık

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hayran Kaldım.
Bizim piyasalarda böyle bir makina yok.
Loder-Dozer-Eskavatör
Maşallah.

Param olursa bunun 1/4 kadar olanını yaptırmak ve almak benim hedeflerimin içinde olsun.
10 adamın 1 günde yaptığını 1 saatte yapar gibi.
4x4 ün bagajına koy, çık araziye. Çeşme yap, yol aç, çukurları doldur, dolanları aç..
Hay Maşallah...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 238975

Yaşlı usta Dardanus abimiz için araştırdık dostlarımıza sorduk .Bu kaya için şunu dediler ; Burası bayır aşığıdır aşağı istikamette yaklaşık 100 metre sonra tekrar yükselti yapan kayalık alan olmalı.Bu kayalık alanın eteğinde kanallı kaya karşısı yani tümsek başlamadan evvel farklı bir kaya yada farklı bir ağaç yanında tünel olacak.bu çalışma tünel ile geçilen geçitten bahseder.Bu yol kaleye giden yol kestirmeyi sağlayan tüneldir.Bu tünel bu kayalık yükseltinin diğer tarafında çıkar.Yani 100-150 metre olabilir.Bir kaç kilometrede bir kale olmalı .Bu tünel belkide bir oda yada mahzenede gidebilir.

odin

Editör
Hayran Kaldım.
Bizim piyasalarda böyle bir makina yok.
Loder-Dozer-Eskavatör
Maşallah.

Param olursa bunun 1/4 kadar olanını yaptırmak ve almak benim hedeflerimin içinde olsun.
10 adamın 1 günde yaptığını 1 saatte yapar gibi.
4x4 ün bagajına koy, çık araziye. Çeşme yap, yol aç, çukurları doldur, dolanları aç..
Hay Maşallah...
senin aradigin boyle birsey galiba :)

Ekli dosyayı görüntüle 238976

Apollon01

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 ustam bunların 1 ton olanı var, saatte 1.5 litre mazot yskıyor, iyi iş görür sessiz sdasız

odin

Editör
Bu da büyük kardaşım.
4x4 ün bagajına ve bir minibüsün içine girebilmeli.
Japon malları var dediğim gibi olan. Lakin onlar da bu çin malı kadar opsiyonel değil.
bunun daha ufaklari pek bir ise yaramaz anca kanal gibi seyler acar. aslinda elektirikli olan modeller daha iyi is gorur onlarin neredeyse hiç sesi cikmiyor. motor sesi yok. sadece topragin kayanin sesi var.

boyle bir sey lazim sana o vakit :20:

Ekli dosyayı görüntüle 238995

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
kazama..

Sevgili kardeşim doğru söylüyorsun burada işçilik zor güney doğu tarafından bir giriş aldım bu yığmadan lakin tam emin olmak için buraya gidip sadece bu yığmaları iiyice inceleyeceğim. Yer bakir . Ufak bir giri,şim var onuda yapanlar acemice iş yapanlar yani burası olduğu gibi duruyor. Teşekkür ederim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
R00T...

Bak sevgili kardeşim bana öyle yaşlı maşlı deme ayıp olyor amma değilmi. Nerem yaşlı yahu elli tane genci cebimden çıkarırım Alim Allah Heyt be .
Mesela yani canım
:200: Bunlar işin espirisi tabiki yaşlılıktan kaçamayız ve yaşlanıyoruz.

. Şimdi size teşekkür ederim alakanız için fakat şimdi bu resimde olayın öyle olmadığını sizde anlayacaksınız Resme dikkat eder iseniz onun alt kısmında öyle başka kaya grupları yok sağında ve solunda var. Evet burada bir kale var fakat burası ile hiç alakalı değil mesafe fazla ve onun olduğu alan buraya zorluk olarak beş çeker. Şimdi resme bakar isen az çok bana hak verirsin... kale bu Lnin karşı taraflarında lakin arada önce düzlük sonra dere şimdi yeri gölet sonra o kalnin olduğu sarp kayalıklar ve epey mesafede. Bu işaretler hep burası ile ilgili. Evet yığmalar bu L işaretinden bağımsız olabilir katılırım. Bu L nin olduğu yer Aradan geçen zaman müddetince çok değişime uğramış bu alan eskiden bir yaşam alnı imiş nerden biliyorsun der isen o yığmalar ve buraya yakın başka mezarlarında olması buranın ne olduğu hakkında az çok ip ucu veriyor. ;Tabiki bizde burada bir tünel olduğunu ve bir odaya gittiğini tahmin edebiliyoruz lakin inanın çok zor iş. Burada zaten yazın işlem yapamazsınız etraf engerek dolu . Burası kış işi o yüzden ben havalar ısınmadan gittim ve bu yığmaları yeni buldum. Burada yürür iken O pırnalların meşelerin sık oluşu kayalık alan oluşu insanı bitiriyor. Tabiki bu alan daha önceleri böyle değilmiş daha az ağaçlı çevresinde eski yollar olan yer imiş . Buradaki tünelin geçiş için değil odalara ulaşmak için yapıldığını düşünüyorum. Lakin giriş zamanla olan değişiklikler ve erezyon yüzünden dahada zorlaşmış. Erezyon derken hafif erozyonlar . Buyrun bu resme bakın ustamEkli dosyayı görüntüle 239010

PRUVA

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar yer guzel taslara kayalara odaklanmayin buranin guzelligi toprakta bosluk bakin sevgilerle encok 20 metre alan taramasi yeterli tekrar soyluyorum kayalarda degil

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bozoklu...

Sevgili ustam merhaba . Evet bencede burası genç işi buyursun Gelsin kendine güvenen genç kardeşler. Başımla beraber alın işte burası derim . Sakın yanlış anlamayın ben yer pazarlamacısı değilim. Eğer öyle biri olsam bu tür konuşmam. O yığmaların olduğu yeri bile gösteririm. Orada duracağına hiç olmaz ise nasibi olan kardeşlerimiz nasiplenir. Ben Sizin dediğiniz gibi kanalın olduğu yerde tam o ağaç olan yerin ardından boşluk aldım. Ve beni tam ana kayaya yapıştırdı. Yani iş beni aştı ustam Açık konuşmayı severim ne kadar bilgim de olsa ne kadar gücüm varki elimde ne makinam var ne doğru dürst alan taramam. Eski usul devam ederim. Lakin kolay kolay yanılmam. Ah şu Bilgim biraz gençken olsa idi Neler olurdu bilmem.Sevgili ustam bu söyleyeceklerimi sakın ukalalık olarak algılamayın. Ben bu konuyu buralara açmam bile . Lakin içim rahat durmuyor paylaşmayı seven biriyimdir. O yüzden siz sevgili ustalarım ve kardeşlerim ile beraber işin içi,ne renk katmış oluyoruz. Yine söylüyorum sevgili ustam gelene her zaman açığım. Ve beş kuruş menfaat gözetmem . Ben bu işi kıvırırım diyen lakin Ön düşüncesi temiz olan kardeşlerim her zaman beklerim. çayımızı kahvemizi her zaman içeriz ustam . Yüce Allah belkide buranın sahibi olan kardeşimizi bekliyor dur
Biz yanından geçiyoruz dur da farketmiyor olabiliriz. Teşekkür ederim hayırlı akşamlar ustam