Dağlarda bahar havası aldık

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
İlk resimdeki batı yazan yazının orda ayak izimi var banamı öyle geldi siz yeri gördünüz nedir ordaki doğalmı .
Selaymun aleyküm sevgili adminim hayırlı akşamlar. Sevgili ustam ne yazıkki orada bir şey yok sevgili adminim sadece bu işaretn mavile gösterdiğim tarafında resimdeki yığma var ve değerli veriyor. Yalnız tabi bu kanal dediğimiz yinede siz daha iyi bilirsiniz bence bir tünelin şeması sevgili ustam tabi bu benim görüşüm fakat çalışma ortamı zor. resimdeki yığmanın öyle durduğuna bakmayın torak ve taş karışımı ile yapılmış bir yığmadır ve dairesel çapıen az yedi sekiz metre . etrafınada resimde görülen o büyük kayalar bilerek yerleştirilmiş. Ve bunlar üç adet yirmi metre ara ile batıya doğru parelel olarak sıralıbu yığmaların olduğu yer her tarafa hakim bir nokta şimdi baktığınızda karşınızda aşağıda göleti eskiden derenin geçtiği vadi imiş tam arkanızı dönünce araka taraftaki düzlüğü yani konum olarak mükemmel bir yer seçilmiş bu yığmalara. Ben kendim bizzat çubuk ile baktım resimdeki yığma çevresinden itibaren boşlık veriyor.... Oraya çıkana kadar zaten çok yoruluyorsunuz sevgili adminim şimdi bu yığmalara baktığımızda bu büyk kayalardan evet çevrede var fakat bu yığmaların olduğu parelelde bir tek bu yığmaların kenarında ve üstlerinde var bence bunlarda nişane taşları yığmalar düzleşmeye yüz tutsalar bu taşlar kaybolmaz yani yine yerleri belli eder. İşte resimleri ustam Bunları benim torun çekti pek beceremediğinin farkındayım lakin ben bu teknolojik işlerden fazla anlamam nasıl oldu ise işte bu klavyede iyiyim ne yapalım ustam biz eski zaman işi takılıyoruz Ahhhhhhhh bir genç olsam lal lal lal lal lala lal lala dururmuydum hiç ah bir genç olsam hey. Yani anladınız değilmi sevgili adminim sevgilerEkli dosyayı görüntüle 238930Ekli dosyayı görüntüle 238931

Marco

Bilgili Üye
dardanos Ustam Allah rasgetirsin. Kime niyet kime kismet.. Genç olsaydım demişsiniz ama gençlerde de bu kadar tecrübe yok be Ustam.Bu yaşlarda anca böyle sağlamtecrübe kazanılır.Bizde siz ustalara bakip öğreniyoruz. Sagolsun ustam. Saygilar Sevgiler :)

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos Ustam Allah rasgetirsin. Kime niyet kime kismet.. Genç olsaydım demişsiniz ama gençlerde de bu kadar tecrübe yok be Ustam.Bu yaşlarda anca böyle sağlamtecrübe kazanılır.Bizde siz ustalara bakip öğreniyoruz. Sagolsun ustam. Saygilar Sevgiler :)

Eyvallah sevgili kardeşim teşekkür ederim o sizin inceliğiniz sağ olun.

mayhem

Co Admin
Co Admin
A.S Arkadaslar gerekenleri döktürüyor dardanos usta Masallah :) Ben hala bu ilk resimdeyim siz gidince bu ilk resmin bulunduğu yeri inceleyin tekrardan Doğu yazısının olduğu kayada'da farklılık var yani erozyon kısımlarınıda göz önünde bulundurarak bir kere daha gözden geçirin insallah .

Apollon01

Moderatör
Moderatör
dardanos ustam maaşallahın var, çok güzel yer yerinde olsam jeneratör bırakanlar bir not yazardım, aradığınız şurda ya da beraber bulalım mı diye, maalesef şartlar böyle, yok ispitçisi, yok jandarması, eşşek çıkmaz yerde adamlar koca jeneratör hilti ile çalışıyorsa ne yapsın insanlar, demek ki şartları o kadar ama pes etmiyorlar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos ustam maaşallahın var, çok güzel yer yerinde olsam jeneratör bırakanlar bir not yazardım, aradığınız şurda ya da beraber bulalım mı diye, maalesef şartlar böyle, yok ispitçisi, yok jandarması, eşşek çıkmaz yerde adamlar koca jeneratör hilti ile çalışıyorsa ne yapsın insanlar, demek ki şartları o kadar ama pes etmiyorlar
aslında doğru dersin sevgili kardeşim hiç aklıma gelmedi bir dahakine fikrine uyacağım. Daha doğrusu not yazıp bırakacağım. Zaten bizde takdir ettik onları helel olsun

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Dardanus usta şimdi bu kaya ve toprak karışımı olan höyükvari yığıntılar varya ben buna inanırım en kaliteli odalar bunların altında çıkar.Tümülüse yapılan oda modeli oda yaparlar genelde.L benzeri kayada ki durum ve V işaretide var bununla bu yığıntıların bağlantılı olup olmadığını netleyemedim kendi kafamda lakin yığıntılar 10 numara tarzda net.Ama o bölge nasıl zor ise o yığıntıların girişi bazen tümseğin dışında uzakta bile olabiliyor zorlu iş yani .Bilmem yığıntıların yakınında kaynak su geçiyor mu.Yönleride saplı kenarda ki kayalrında ki farklar önemlidir.L ve V olan kayanın geri sırt kısımları da önemlidir.Böylesi yerde belki 1 yıl düşündürür insanı bazen aniden kavrayarak bir öğrenme gerçekleşir.Nasibin helal ve bereketli olsun inşaAllah.Dileğimiz Allah dandır.
Sevgili kardeşim merhaba yorumun için teşekkür ederim . Burada su kaynağı yok zaten beni buraya çeken o kenarlardaki kayalar ve bir tanesi özellikle çok dikkatimi çekti o kısımdan giriş baktım zaten ve yönüde uygun güney doğu tarafı idi. L nin sırt tarafını inceledim hiç bir emare yok. Zaten 8 aydır düşündürüyor beni . Zaten bu işaret L işareti değil sevgili ustam biz öyle isimlendirdik diyelim. Bu L nin olduğu yerde ne bir giriş bulabildik ne bir kapatılmış veya sıvanmış bir yer. Bu gün bu işaretin sırtınıda batısınıda kendi etrafınıda doğusunuda her yerini taradım. En güzel emareler bu yığmalar çıktı. Dediğin gibi nasip ustam.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Son resimde ''L burda '' diye oklarla gösterilen blok kaya ve o kayanın sırtının dayalı olduğu ana kaya düz duvarının arkası içeri giriyor mu ? Orası güzel bir yer , diğer yığma yerde zemin altı örme mezarı var .
Bunlar ağır işçilik yerler ama , mühendislik olayını kavrayıp , çevreyi tanıyıp , büyük resmi görmeye başladıgında birbirinden ayırdıgın tonajlı kayanın arkasında giriş çıkıyor .
Hedefi tam tutturmak önemli yoksa taş ocağı kursan bile şansına kaderine kalmış ..

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@kazama ustam bundan olmazsa olmaz mı diyorsun yani, bu marka çin malı ama bu makina güzelmiş, tam çoklu fonksiyonları var, iyi iş görür Allah nasip ederse birtane alırız inşallah

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Maşallah arkadaşlar döktürmüş. dardanos ustam kanalın olduğu kaya blogunun ağaç çıkan yerden giriş olmalı. Evet zor işçiliktir ama emeginin karşılığını alırsın burdan. gençlere ihale et. yavaş yavaş çalışsınlar.