Dedektör Seçimi 2019

akıltopağı

Operatör
Dedektoru olan kardaslarima bir sorum olacak..?

Kaç yildir dedektor kullaniyorsunuz ve 1 tane olsa da altin para buldunuz mu..?
Vlf cihazlarda toprağa temas eden .bakır.bronz.gibi metal lerde .100cm.110cm.onlarda tabak gibi çapı geniş metaller.gümüşe çoğu cihaz duyarlıdır 70cm aşağı inmez.sarı cihazlar için tam bir muamma çoğu görmez görseler beğenmez .bir z1 alınır kazma kurekte usta bir yiğit bulunur yola devam edilir .benim tecrübem bu..saygılar.

Kocadağ

Member
Dünyada en çok kullanılan dedektör markaları, garret- xp, nokta/makro, minelab, fisher. bu 5 marka 120 ülkede en çok kullanılanlardır. bunlar içinde nokta/makro türk şirketidir, diğerlerinden avantajı TL Dolar ve Euroya karşı değersiz olduğu için makinenin üretim maliyetide düşük olur. buda satış fiyatına yansır. aynı ayar makineler minelab 6.000 iken nokta/makro 3.000 dir. özellikle minelab benim adım minelam diye her ürüne logo parası olarak direk 1,500 TL ekler.

Hepsi bir tarafa şu an en iyi model hangisi derseniz xp deus xp35 başlıklarıyla vlf alanında en gelişmiş makinedir. tabi bana göre, her fikre saygı duymak lazım.
Evet dedektörler tüm dünyada bu şekilde anlatılır. Biz hemen yeni başlayanlar için en iyi dedektör hangisidir onlara bakalım.

Bounty hunter, evet yanlış duymadınız Bounty hunter her yıl dünyanın en iyi dedektörü seçilir. Nasılmı ? Parasının karşılığını en iyi veren dedektör Bounty hunterdir. 1.000 1.500 TL hangi modeli beğenirsen al verdiğin paranın karşılığını mutlaka alırsın.

ustam sadece meraktan soruyorum tavsiye ettiğiniz Bounty hunter madem her yıl dünyanın en iyi dedektörü seçiliyor neden en fazla kullanılan markaların arasında değil bu konuya bir açıklama getirirseniz memnun olurum

Hostia

Moderatör
Moderatör
O zaman deus icin söyle bir soru sorayım . 28 lik başlıkla 28x34 lük başlık ayni derinliğe mi iner ? İkisinin de eni 28
bu konunun içinde bu soru çok güzel oldu. eyvallah.

aynı modelin aynı boyutta 2 farklı başlığı varsa muhtemen biri DD diğeri konsantrik başlıktır. konsantrik DD ye göre daha derine iner kötü tarafı ise çokça parazit yapar.

birde Imaging başlık vardır buda konsantrik başlığın daha gelişmişidir.

Evet derinliği etkileyen faktörlerden biride başlık modelidir.

Bu işin ortalaması DD başlık, ortalama 13 khz frekans ve tek para şeklinde yola çıkarak hesaplanır. en azından ben öyle hesaplarım. Ve hatta tek para yatay olması kaydıyla, dik pozisyondaki para ile yatay pozisyondaki para arasında bile ciddi derinlik farkı olur. yatay olduğu zaman yansıma güzel olur, ayna gibi düşünün.

Hostia

Moderatör
Moderatör
Dedektoru olan kardaslarima bir sorum olacak..?

Kaç yildir dedektor kullaniyorsunuz ve 1 tane olsa da altin para buldunuz mu..?
İlk dedektör aldığımda ilk araziye çıktığımda dedektörü açıp kullanmaya başladım 1 dakika geçmeden bizans bakır bulmuştum. oysaki ilk defa dedektör kullananların ilk bulacakları alüminyum yada teneke olması lazım. ben bu konuda baya şanslıyım.

Hostia

Moderatör
Moderatör
ustam sadece meraktan soruyorum tavsiye ettiğiniz Bounty hunter madem her yıl dünyanın en iyi dedektörü seçiliyor neden en fazla kullanılan markaların arasında değil bu konuya bir açıklama getirirseniz memnun olurum
En fazla kullanılan marka, en çok satılan marka, bu giriş seviyesi dedektör üretir. yeni başlayanlar için, en pahalı dedektörü en fazla 1.700 galiba, 800 TL bile makinesi var. Bu hesap şöyle yapılır. dünyada parasının karşılığını en iyi veren makine olarak 1. gelir.

Menülü modele daha yeni geçti. mikineleri hep eski radyo misali çevirme düğmeli. görselliğe hiç bakmaz. sadece metal ayrımı hepsi bu. cihazın monitörüne bak 1960 tan kalma radyo sanarsın. arama yaparken 25 cm den kuş uçurmaz metalide mükemmel ayırır. bunu 800 TL olan modeli ile yapar. sebep budur.

Kocadağ

Member
Hostia
ustam yeni başlayanlar için türk malı simplex mi yoksa Bounty Hunter Landy Langer Proyumu tavsiye edersiniz simplex modelinde yeni cıkan yazılımlarda güncelleme yapılabiliyormuş fiyat olarak da yakın lar

alipasha

Member
bu konunun içinde bu soru çok güzel oldu. eyvallah.

aynı modelin aynı boyutta 2 farklı başlığı varsa muhtemen biri DD diğeri konsantrik başlıktır. konsantrik DD ye göre daha derine iner kötü tarafı ise çokça parazit yapar.

birde Imaging başlık vardır buda konsantrik başlığın daha gelişmişidir.

Evet derinliği etkileyen faktörlerden biride başlık modelidir.

Bu işin ortalaması DD başlık, ortalama 13 khz frekans ve tek para şeklinde yola çıkarak hesaplanır. en azından ben öyle hesaplarım. Ve hatta tek para yatay olması kaydıyla, dik pozisyondaki para ile yatay pozisyondaki para arasında bile ciddi derinlik farkı olur. yatay olduğu zaman yansıma güzel olur, ayna gibi düşünün.
Deus da hepsi DD galiba

Acemi3

Yeni Üye
S.a. arkadaşlar. Makro kruzer bir dedektör buldum bir arkadaştan 3 kez kullanmış ve evinde öylece duruyor. Anlaştık fiyatında da. İyi olduğunu duydum. Daha önce bir vlf cihazım olmadı. Size de danışmak isterim. Kullanan ve tecrübesini aktaracaklara şimdiden teşekkür ederim.

Acemi3

Yeni Üye
S.a. arkadaşlar. Makro kruzer bir dedektör buldum bir arkadaştan 3 kez kullanmış ve evinde öylece duruyor. Anlaştık fiyatında da. İyi olduğunu duydum. Daha önce bir vlf cihazım olmadı. Size de danışmak isterim. Kullanan ve tecrübesini aktaracaklara şimdiden teşekkür ederim.
Araştırmadan sorarsam olmaz tabii,sorduğum soru ile ilgili açılmış konu varmış. Teşekkürler.