Dedektör Seçiminde Kararsızlık

alipasha

Member
Usta soru gayet güzel. Sebebi ve nedeni şöyle..
Ama önce sorunuza cevap.. mesaji yazarken dijital olanını düşünerek yazdım..Ama ibreliside olur.. Hatta neden olur??
Efendim dedektörün en basit hali pulsedir.. vlf ler pulselerden daha karmaşık bir yapısı ve devreleri vardır.. vlf lerde elektronik bilgi teknoloji yazılım ne kadar iyiyse o kadar kalitedir..
Pulselerde bunun biraz tersidir.. ne kadar basitse o kadar iyidir..
Bunu eski amerikan arabalarina benzetirim.. malum onlar tam otomobildir mekaniktir.. .x5 ve x6 modellerinde karmaşik yazilima gittiler x3 yerini hic tutamadilar..
Hatta bir adım daha ileri gidiyorum bulabilirseniz lorenx lp5 de olur..
Şu anda ilk 10 güncel konularda ismi geçen pulse dedektörler var.. Emin olun hepsinden fersah fersah iyidir x3 olsun..lp5 olsun..saygilar..
Paraya kıyıp z2 almayı bile düşünmüştüm . Şimdi hedefim temiz x3 veya lp5.Daha yeni deus 2 aldım . Araziye bile çıkamadım .Ama bir pulse bulunsun elimizde .

Mehmetarkın

Member
Paraya kıyıp z2 almayı bile düşünmüştüm . Şimdi hedefim temiz x3 veya lp5.Daha yeni deus 2 aldım . Araziye bile çıkamadım .Ama bir pulse bulunsun elimizde .
Evet ustam doğrusunu söylemek gerekirse doğru karar verdiniz..
Elinizde bulunan deus gayet iyi dedektör şüpheli yerlerinizde bu dedektör size yeter... Yanına bir pulse eksiğinide giderecektir..
Konusu gelmişken değinelim.. ilk vlf olmalı sonra pulse.. Çok kişi direk araziye pulseyle çıkar ki hakikaten vahim bir durumdur.. siz doğrusunu yaptınız.. iyi vlf niz varsa pulse için öyle büyük paralar vermeye hiç gerek yoktur.. iyi kaliteli ikinci el temiz marka bir pulse yeter..
Tabi bunlar hep maddiyat meselesidir.. Şimdi bu noktada bundan sonra cihaz envanterine ne katabiliriz sorusunu soranlar olacaktır.. Malum insanoğlu hiç yetinmez bir adım daha ileri taşımak düşüncesinde olabilir.. Bence hiç gerek yok ama illaki alacam diyenler için ya rezistivite yada gerçek gpr.. Aldanmamalari için sakın ola alantarama olaylarına girmesinler bu sektörün büýük zokasıdır. Kendini bu pisliğe karıştırmamış neredeyse marka yada satıcı yok gibidir.. Afilli ışıklı düğmelerle bilmem kaç yüz metreden hatta kilometreden altın bulurum diyen alantarama ve türevlerinden uzak olsunlar.. Alantaramaya benziyorsa o da alantaramadır.. dedektör yada gpr dediklerine bakmayınız inanmayınız..
Gpr adı altında sensörlü bütün cihazlardan uzak durun.. marka model anlı şanlı isimlere asla aldanmayın..yukarda dedik ya bu pisliğe aldatmacaya tenezzül etmemiş firma yok gibidir.. mesela mı ??? conrad, okm, tero vido nasıl şaşırdınız mı ?? Bunlar sensörlü manyotemetredir ve bulacağınız sadece miknatislanan metaller olacaktır.. o da büyük olursa küçük demiride görmez ))) Boşluk hiç bulmazlar.. Öyle sarılı kırmızılı yeraltı radar görüntülere inanmayınız.. Gerçek görüntü böyle birşey değildir...
Ayrıca dedektörlerinizden aldığınız verileri bilgisayarlarıniza indirdiğinız proğramlarla görüntü oluşturmak hayaldir.. Bu işi bazı markalar dedektör firmaları cihaza adapte ediyor ki bilin ki o marka dürüstlüğü bırakmış.. o markadan hiçbir cihaz alınmaz dürüstlüğü bırakmıs yalancılığa başlamış..notu verin..
Efendim daha cok söyleyecek şey var ama ayrıntıya girmeden bu kadarla yetinelim.. Sağlıcakla kalın..