Define ararken cinlerden nasıl kurtulabiliriz

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kur'an'a göre cinler
Yazı Dizisi
22:42 | 02 Ekim 2010
"Ey Peygamber! De ki; Bana bir grup Cin'in Kur'ân'ı dinledikleri ve kendi aralarında şöyle konuştukları vahyedildi: Biz hayranlık uyandıracak bir dizi âyet dinledik ve doğru yolu gösteren bu âyetlerdeki mesajlara iman ettik. Bundan böyle Rabbimiz'in ilahlığına bir varlığı ortak koşmayacağız. (Cin 1-2)

CİNLERİN VARLIĞI KUR'ÂN'LA BİLDİRİLMİŞ MİDİR?
Melekler ve şeytanlar gibi akıl ve duyu organlarımızla kavrayamadığımız bilinmezgörülmez nitelikli varlıklardan biri de Cin'lerdir. Cin isimli bir sûreyi içeren son ilâhi kitap Kur'ân'la bildirildiği için varlıklarına iman etmekle yükümlüyüz. Onların varlığını inkâr eden yalnızca günahkâr olmaz; apaçık kâfir olur. Kafirler ise ebedî cehennemliktirler. Cinler hakkında ancak, bütün varlıklar gibi onların da yaratıcısı olan Yüce Rabbimiz'den bilgi alabileceğimiz için tek başvuru kaynağımız, Rabbimiz'in insanlığa ulaştırdığı mesajlarının bütünü olan Kurân-ı Kerim'dir. Son Peygamber Hz. Muhammed aracılığıyla insanlığa sunulan ve diğer bütün kutsal kitapların özünü de içeren Kurân-ı Kerîm'in Cin, Ahkaf, En'am, Rahman ve Hıcr sûrelerinde Cin'lerle ilgili bilmemiz gerektiği ölçüde bilgiler verilmiştir. (Cin 1-15, Ahkaf 29-31, Sebe' 12-14, En'am 112, 128, 130, Rahman 15, 16, 33, Hıcr 27) Doğrudan ve de işaretler yöntemiyle verilen bu bilgileri özetleyerek sunacağız. Cinler insanlardan önce, mâric ve semûm nitelikli bir ateşten yaratılmışlardır. Kur'ân'da Rabbimiz şöyle buyurur: "Allah insanları, pişmiş çamura benzeyen bir balçıktan yarattı. Cinleri de yalın ateşten (Mâric) yarattı." (Rahman 14-15) "Cinleri de insanlardan önce (girip çıkma özellikli) zehirli bir ateşten (Semûm) halk ettik." (Hıcr 27) Ateşten yaratılan baş şeytan İblîs de cin asıllıdır. (Sâd 76, Kehf 50) Yeryüzünde yaşarlar ancak dünya göğüne de ulaşabililirler. (Cin 8) Bu sebeple cinlerin yaratıldıkları ateşin, çağrışımı yapılan türden toprak kökenli bir ateş olmadığı açıktır. Bu ateşin oturulan yerden kalkma süresinde Sebe kraliçesinin tahtının yüzlerce kilometre uzaklıktan getirilmesini sağlayan (Neml 39) ve dünya göğüne yükselten, bu sebeple de toprağa üstünlüğü İblîs tarafından ileri sürülen (Araf 12) -doğrusunu Allah bilir- ışın/elektrik türünden bir madde olması muhtemeldir. Bu sebeple bizim onlardan korunmamız mümkün ise de doğrudan zarar verebilmemiz olası değildir. Nebevî hadislerin işaretleri ve sözü doğruların müşahedelerine göre, cinler insan benzeri varlıklardır. Ancak insanlar çok daha güzeldir, çünkü Kur'ân'da en güzel şekilde yaratıldıkları bildirilen insanlardır. (Tîn 4, İsra 70)

CİNLER; YERLER, İÇERLER VE ÜRERLER Mİ?
Cinler yerler, içerler, erkeklik ve dişilikleri vardır, ürerler, yaşarlar, nesillenirler ve ölürler. (Kehf 50) İnsanlar gibi Kıyamet Günü'ne kadar varlıklarını sürdüreceklerdir. Peygamberimizin onların dilinden yaptığı, "Biz Rabbimiz'in nimetlerinden hiç birini yalanlamaz, itiraf eder ve O'na hamd ederiz" şeklindeki aktarımdan da anlaşılacağı üzere, bizim yararlanma yöntemlerini bilmediğimiz sayısız nimetlerden faydalanmaktadırlar. (Tirmizî Tefsiîr-u Rahman 1)

CİNLER İNSANLARIN KONUŞTUKLARI DİLLERİ KONUŞABİLİRLER Mİ?
Kur'ân'ın anlatımına göre Hz. Süleyman'la karşılıklı konuşup anlaşmaları ve dinledikleri Arapça Kur'ân'ı anlamaları ve Peygamberimiz'le görüşmeleri, kendilerine özgü diller yanı sıra, insanların konuştukları dilleri konuşup anlayabildiklerini göstermektedir. (Neml 38-39, Cin 1-2)

MÜMİNLERİ VE KÂFİRLERİ VAR MIDIR?
Akıllı, bilinçli ve iradeli varlıklardır. İnsanlar gibi bildirileri, emirleri ve yasaklarına uyarak Allah'a ibadet etmeleri için yaratılmışlardır. Yüce Rabbimiz şöyle buyurur: "Ben cinleri ve insanları, ancak bana ibadet etmeleri için yarattım." Son ve evrensel Peygamber kılınan Hz. Muhammed'in onların da Peygamberi olduğuna, başlığa aldığımız Cin Sûresi'nin 1-2. âyetleri yanı sıra Ahkaf Sûresi'nin 29- 32. ayetleri de açıklık getirmektedir. Ancak En'am Sûresi'nin 130. âyeti, onlara Hz. Muhammed öncesinde kendi cinslerinden Peygamber gönderilmiş olacağına işaret etmektedir. Kurân'ı sunduğu ferdî, ailevî ve sosyal yasalarla onlar da yükümlüdürler. Müminleri olduğu gibi kâfirleri de vardır. İtâatkar ve ahlâklıları Cennet'le nimetlendirilecektir. Allah ve yasaları yokmuş gibi başlarına buyruk olan isyankâr ahlâksızları da Cehennem'le azaplandırılacaktır. Mükâfatlandırılma ve cezalandırılma, ibadetle yükümlü iradeli varlıklar olan insanlar ve cinler için umumi bir yasadır. Yukarıda anlamları verilen âyetler bu gerçekleri açıkladığı gibi Kur'ân'da cinlerin diliyle şu açıklamalar da yapılır: "İçimizde iyiler/müminler bulunduğu gibi olmayanlar da var. Biz öteden beri farklı tutum ve anlayışları benimsedik. Ama şimdi şu gerçeği çok iyi anladık ki biz yeryüzünde Allah'ın iradesine asla engel olamayız; kaçmaya teşebbüs etmekle de O'nun elinden kurtulamayız. Bu yüzdendir ki biz doğru yol rehberi Kur'ân'ı dinleyince ona inandık. Rabbine yürekten inanan kişi, emeklerinin zayi olacağından ve haksızlığa uğrayacağından hiç mi hiç korkmaz. Doğrusu aramızda müslüman olanlar da inkârcılığa yönelenler de vardır. Müslüman olarak Allah'a teslim olanlar doğru yolu bulmuş olanlardır. Bu yoldan sapanlar ise Cehennem yakıtı olacaklardır." (Cin 11-15) Müminleri ve itâatkârları yanı sıra kâfirleri ve isyankârları da olduğu için inançlı ve ahlâklıları diğerlerini doğru yola çağırırlar. Kur'ân, onların birbirlerine şöyle çağrıda bulunduklarını açıklamaktadır: "Ey halkımız! Allah'ın yoluna çağıran elçi Muhammed'in davetine uyun ve ona inanıp güvenin ki Allah da günahlarınızı bağışlasın ve sizi elem verici azaptan korusun." (Ahkaf 31) .

Çok mesaj var hepsini okuyamadım konuya dahil olan tüm ustaları kutluyorum zaten gerekenleri demimişler ilaveten kardeşimiz demişki cinler makinayı bozdu demiş gerçekten makinayı bozan cinler orada kimseyi sağ bırakmazdı?.
Değerli kardeşlerim bir tencere kaynar suyu bir çukura dökersek ve üstünü tahtayla kapatsak bu sicaksuyun buharı nerede çıkar?tabiki açık kalan yerlerde,tahta arasındaki boşluklarda çıkar de mı.
Şimmdi yer altında olan gömüleri ele alalım biriken oksit nerelerde çıkar,kaya arası boşluklarda,fare,köstebek,yılandan hatların,deprem ve çatlaklarda çıkar ama malın 10 metre 20 metre daha fazla çevresinde çıkabilir ve bu oksit cihazlar çekmektedir yani sinyal altınımızın yerinde bir şey çıkmayabilir ve bizlerde buna kayma yada çin götürdü diyoruz yada burada çin var,büyü var kendimizi korkutuyoruz ve cin ,büyü varmış gibi görmeye başlıyoruz aslında çin ve büyü yıkmış noktayı iyi tesbit edemeymişiz yada cihaz yetersiz.
Değerli kardeşlerim çin heryerde olmaz çin yanınızda geçerse yeli size isabet ederse 3-6,ay aşağı yatakta kalkamadınız analdigim kadariyle ya cihazın teknik sorunu olmuş yada yoğun mineral var cihazlar bayılabiliyor .şimdi lik bu kadar.

sepetkaya

Editör
nik usta eline emeğine sağlık çok güzel ve faydalı bilgiler vermişsin.. Allah razı olsun senden inşallah...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Başımız ağrıyorsa bitane ağrı kesici alırız geçer. Beynimizde tümör varsa çok çeşitli ilaçlarla uzun süreli tedavi gerektirir. ağrı kesici tedavi etmez. Tılsım da aynen böyledir. kuvvetine göre yapılması gereken özel okumaları, ritüelleri vardır. basit okumalar geçici çözümdür tılsımı bozmaz. Ehil insanların yardımı gerekir. Böyle güçlü tılsım bulunan yerlere herkes rastlamaz, çok nadirdir. o yüzden her yerde tılsım var diye korkmayın. Küçük çaplı korkutmalar, sesler, görüntüler olabilir. bunların olması büyük tılsım anlamına gelmez. Gündüz çalışın.

Y2J

Aktif Üye
Bir ara mersinde meşhur bir kazı vardı. O aklıma geldi. Tanıdığım bir hoca anlattı. Anlattıklarını aynen yazıyorum. Benim sadece uzaktan sık sık ismini duyduğum bir hoca vardı. İsmini sık sık duymamım sebebi, boyut işiyle ugrasırdı astral yapıp boyut değiştirirdi. Diğer hocaların görevlilerini kullanabilicek bir yeteneği vardı. Ama çok çabuk musallat kapardı. Dışarı çıksa musallat kapardı. İlginç bir enerjisi vardı. Her neyse bu mersinde neler oluyor diye bakım yapmaya başlamış. Hemen orada yaşayan cinler bunun etrafını sarmaya başlamış. Bu baya baya sıkıntıya giriyor. Hemen bu olayı anlatan hocayı arıyor. Abi senin kasemin görevlilerini gönder. Ben çok zor durumdayım. Hocada gönderiyor. Hoca oradaki tüm varlıkları ve kazı yerindeki varlıkları hapsediyor. Görevliler hapsolunca bana anlattığı bir kaç gün sonra kazılarda bir şeyler bulunmaya başlandığını anlatmıştı. O mersinde ne oluyor diye bakan hocayada 1 senedir kimse ulaşamıyor. Öldü mü kaldı mı bilmiyorum.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir ara mersinde meşhur bir kazı vardı. O aklıma geldi. Tanıdığım bir hoca anlattı. Anlattıklarını aynen yazıyorum. Benim sadece uzaktan sık sık ismini duyduğum bir hoca vardı. İsmini sık sık duymamım sebebi, boyut işiyle ugrasırdı astral yapıp boyut değiştirirdi. Diğer hocaların görevlilerini kullanabilicek bir yeteneği vardı. Ama çok çabuk musallat kapardı. Dışarı çıksa musallat kapardı. İlginç bir enerjisi vardı. Her neyse bu mersinde neler oluyor diye bakım yapmaya başlamış. Hemen orada yaşayan cinler bunun etrafını sarmaya başlamış. Bu baya baya sıkıntıya giriyor. Hemen bu olayı anlatan hocayı arıyor. Abi senin kasemin görevlilerini gönder. Ben çok zor durumdayım. Hocada gönderiyor. Hoca oradaki tüm varlıkları ve kazı yerindeki varlıkları hapsediyor. Görevliler hapsolunca bana anlattığı bir kaç gün sonra kazılarda bir şeyler bulunmaya başlandığını anlatmıştı. O mersinde ne oluyor diye bakan hocayada 1 senedir kimse ulaşamıyor. Öldü mü kaldı mı bilmiyorum.
Keşke merak edip hiç bakmasaymış. Belki götüremezlerdi malı, hala yerinde duruyor olurdu.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
nik usta eline emeğine sağlık çok güzel ve faydalı bilgiler vermişsin.. Allah razı olsun senden inşallah...
Eyvallah değerli ustam.
Her yerde çin,tılsım olmaz kafirlerin oyularından biridir müslüman lar bu tür yerlerde korkutalım korksunlar bilinçaltına yerleşsin butur işlerle uğraşmasınlar.
Nasilki internet ortamında işaret çözumunden yüzde 95 yalan uydurma ise cin,tılsim la ilgili yuzde 99 cevaplarin yalan dolandan ibaretir her örnek vermek gerekirse el işareti,ayak,at,domuz vs gibi bunların çoğu rast gele yazılmıştır girdiğiniz gibi her neise.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.