Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odin

Editör
Merhaba kiymetli ustam,
Bas parmagin diger parmaklar uzerine geldiginde cubuk da farkli meselelerin cereyan ettigi hususunu ilk kez duymus oldum. Bu nedenle bir calismam olmadi.

Evde degil de arazide bunu deneyip gormek lazim. Veya bu meseleyi hic bilmeyen birisine yaptirip geriden kontrol etmek lazim. Zihinsel kontrol var mi yok mu anlasilir.
%100 mineralden emin oldugunuz bir yerde denemeniz için araziye cikmadan unutmazda beni alintilayabilirseniz ustam, bir bilgi daha vericem bu hususta.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
%100 mineralden emin oldugunuz bir yerde denemeniz için araziye cikmadan unutmazda beni alintilayabilirseniz ustam, bir bilgi daha vericem bu hususta.
olur inşallah.
Bu hafta düğünler var bir yere çıkamiyorum.
Sonraki hafta denerim ve yazarım inşallah.

obuz

Yeni Üye
Bulursamkader25 ustam bende bakır cubuk var elime ne alırsam ona carpı yapıyor metalde metal .sarıda sarı. altında altın derinlik alamadım tam duvar dibi bende cubuklar yürürken yavaşca kapanmaya başlıyor iki adım gitmeden carpı yani bazı arkadaşların burda anlatması sağ eldeki kapanıyor sol el düz bende öyle bir şey olmadı hic burası eski bir ev dış cepe tamamen karataş kalın duvar buralardan takip edip anladığım kadar ile evlerin malzemesi derin deyil saygılarımla cevap icin teşekürler bol nasipler

mihendis96

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam , bende bir soru sormak istiyorum epey bilgilisiniz maasallah şöyle bir okudum her telde genel bilgiye sahipsiniz insallah
Cubuk ogrenmeye niyet ettim . Bi arkadasta L tipi pirinc cubuk var .

Ben sadece bosluk ogrenmek istiyorum bana gercek sekilde bosluk versin yeter ustam size zahmet beni aydinlatirmisiniz pirinc cubuk hakkinda ozel bilgiler puf noktalar nedir sadece bosluk icin ?

Simdiden tesekkurler...

mihendis96

Aktif Üye
Konuya hakim baska ustalarimiz varsa onlardanda yardim bekliyoruz insallah ne kadar cok bilgi o kadar iyi

BulursamKader25

bulursamkader25 ustam bende bakır cubuk var elime ne alırsam ona carpı yapıyor metalde metal .sarıda sarı. Altında altın derinlik alamadım tam duvar dibi bende cubuklar yürürken yavaşca kapanmaya başlıyor iki adım gitmeden carpı yani bazı arkadaşların burda anlatması sağ eldeki kapanıyor sol el düz bende öyle bir şey olmadı hic

kardasim,
cubuk; altin ve gumusde, genelde diger metallerde carpi yapmasinin disinda, farkli bir isaret verir.

Ozel bir sistemle ve tecrube ile yapilmayan her altin tespiti kesinlikle mineraldir, mevcut cubuklarla altin tespiti cok zordur. Ozellikle de bakir ve pirinc cubukla cok cok zordur.

Burası eski bir ev dış cepe tamamen karataş kalın duvar buralardan takip edip anladığım kadar ile evlerin malzemesi derin deyil

derin degilse, guzel bir dedektorle tespit yapmak, cubukla tespit etmekten daha iyidir. Yanilma payi cok azalmis olur.

Saygılarımla cevap icin teşekürler bol nasipler
kolay gelsin.

Son düzenleme:

BulursamKader25

BulursamKader25 ustam , bende bir soru sormak istiyorum epey bilgilisiniz maasallah şöyle bir okudum her telde genel bilgiye sahipsiniz insallah
Cubuk ogrenmeye niyet ettim . Bi arkadasta L tipi pirinc cubuk var .

Ben sadece bosluk ogrenmek istiyorum bana gercek sekilde bosluk versin yeter ustam size zahmet beni aydinlatirmisiniz pirinc cubuk hakkinda ozel bilgiler puf noktalar nedir sadece bosluk icin ?

Simdiden tesekkurler...
Kardasim,

Bosluk icin size pirinc degil,
GUMUS ve ALEMİNYUM KAYNAK TELİNDEN yapilan cubuklari tavsiye ederim.

Bu ikisinden daha iyi bosluk tespit eden cubuk bilmem. Bu iki cubukda yan faktorler digerlerine gore yok denecek kadar azdir.

Pirinc, bakir, kaynak elektrotu vd.lerinin bosluk bulmak da kullanicilari tarafindan pek bilinmeyen faktorler vardir. Misal 1 metre derinlikdeki el kadar comlek parcasini da oda diye tespit edersiniz. Bu mahsur aleminyum ve gumusde bunlar kadar olmaz. Aleminyum daha da iyidir.
Toprak ve kaya katmanlarini ve kaya catlaklarini cozebilen aleminyumda boslugu hic kacirmaz biiznillah.

mihendis96

Aktif Üye
Kardasim,

Bosluk icin size pirinc degil,
GUMUS ve ALEMİNYUM KAYNAK TELİNDEN yapilan cubuklari tavsiye ederim.

Bu ikisinden daha iyi bosluk tespit eden cubuk bilmem. Bu iki cubukda yan faktorler digerlerine gore yok denecek kadar azdir.

Pirinc, bakir, kaynak elektrotu vd.lerinin bosluk bulmak da kullanicilari tarafindan pek bilinmeyen faktorler vardir. Misal 1 metre derinlikdeki el kadar comlek parcasini da oda diye tespit edersiniz. Bu mahsur aleminyum ve gumusde bunlar kadar olmaz. Aleminyum daha da iyidir.
Toprak ve kaya katmanlarini ve kaya catlaklarini cozebilen aleminyumda boslugu hic kacirmaz biiznillah.
Eyvallah ustam bu tavsiyenizi dikkate alacam insallah eksik olmayin sagolun

Daha yeni oldugum icin bu pirinc cubuklari deneyeyim diyorum biraz arkadasta kullandigindan daha cabuk alisirim diye dusunuyorum .
Sizide bilgili gorunce pirinc cubuk hakkinda bosluk konusunda bilgi almak istedim.
Suan elimizdeki cubukla vereceginiz nacizane bi kac tavsiyesiniz varmidir peki bosluk hususunda ?

2m ye 4 m bi oda cikardi arkadas 4.5 m
Dedigine gore altin var . Cubugun biri deli gibi dairesek olarak donuyordu mal var dedigi yerde ilgimi cekti

Cubugun ilgimi cekme nedeni ise ben surfer baglantili tespit ettigim yerde teyit calismasina basladim . Cubuguda bi deneyelim bakalim dedik 1 m kuzeyinde sapmayla benim algiladigim olculeri cizdi ve mal olan yerin izasinida ayni verdi tesaduf mu acaba diye dusundum acikcasi

BulursamKader25

Eyvallah ustam bu tavsiyenizi dikkate alacam insallah eksik olmayin sagolun

Daha yeni oldugum icin bu pirinc cubuklari deneyeyim diyorum biraz arkadasta kullandigindan daha cabuk alisirim diye dusunuyorum .
Sizide bilgili gorunce pirinc cubuk hakkinda bosluk konusunda bilgi almak istedim.
Suan elimizdeki cubukla vereceginiz nacizane bi kac tavsiyesiniz varmidir peki bosluk hususunda ?

2m ye 4 m bi oda cikardi arkadas 4.5 m
Dedigine gore altin var . Cubugun biri deli gibi dairesek olarak donuyordu mal var dedigi yerde ilgimi cekti

Cubugun ilgimi cekme nedeni ise ben surfer baglantili tespit ettigim yerde teyit calismasina basladim . Cubuguda bi deneyelim bakalim dedik 1 m kuzeyinde sapmayla benim algiladigim olculeri cizdi ve mal olan yerin izasinida ayni verdi tesaduf mu acaba diye dusundum acikcasi
Kardasim,
Mesafe yakinsa, acin bakin.
Cubuk ve surferin teyidini yapmis olursunuz.
Benim dusuncem burada birsey yok.
Var olan sadece asagidan gecen su.
Bu suyun derinligi de 8-10 metreden az degildir. Yani sizin ön işlem yapmaniza engel olmaz.

Pirincle bosluk bakarken sag elinizde icinde hava olan pinpon topu gibi birsey olsun. Faydasi coktur.

Ayrica bu olculerin birbirine yakin cubuk ve surfer ile uyusmasi, cubuga ZİHNEN hakimiyet de olabilir. Bu nedenle cubukla bakarken, zihniniz baska yerde olsun, baska seyler dusununuz..

Son düzenleme:

mihendis96

Aktif Üye
Kardasim,
Mesafe yakinsa, acin bakin.
Cubuk ve surferin teyidini yapmis olursunuz.
Benim dusuncem burada birsey yok.
Var olan sadece asagidan gecen su.
Bu suyun derinligi de 8-10 metreden az degildir. Yani sizin ön işlem yapmaniza engel olmaz.

Pirincle bosluk bakarken sag elinizde icinde hava olan pinpon topu gibi birsey olsun. Faydasi coktur.
Eyvallah ustam sonucu yakinda paylasirim olumlu olumsuz artik . En kotu tecrube tecrubesizlikten iyidir bisey kaybetmeyiz sonucta :)

Eline bos cakmak almisti gercek bosluk icin diyodu ayni sey mi sizin suan ki kasttetiginzi durum . O ayni islevi gormuyosa sizce direk pinpon topu ayarlayalim

Evet ustam bu olabilir iste cunku isleme baslanmisti yeri gordugu icin arkadas zihin olmasida muhtemel tabi

Son düzenleme:

BulursamKader25

Eyvallah ustam sonucu yakinda paylasirim olumlu olumsuz artik . En kotu tecrube tecrubesizlikten iyidir bisey kaybetmeyiz sonucta :)

Eline bos cakmak almisti gercek bosluk icin diyodu ayni sey mi sizin suan ki kasttetiginzi durum . O ayni islevi gormuyosa sizce direk pinpon topu ayarlayalim
Pinpon topunuzu elinize alduginizda sorun olmuyorsa pinpon topu iyidir. Ele buyuk gelirse ayni isi gorecek baska birseyde olur.
Bosluk Bulmak konumuzda teferruati var.

Bos çakmak, hicbir zaman benim alternatiflerim icinde olmadi, olamazda.
Kullanan kardaslarimiz var. Kimseye karismam da tartismam da. Herkes istedigini kullanabilir. Tercih meselesi.

mihendis96

Aktif Üye
Pinpon topunuzu elinize alduginizda sorun olmuyorsa pinpon topu iyidir. Ele buyuk gelirse ayni isi gorecek baska birseyde olur.
Bosluk Bulmak konumuzda teferruati var.

Bos çakmak, hicbir zaman benim alternatiflerim icinde olmadi, olamazda.
Kullanan kardaslarimiz var. Kimseye karismam da tartismam da. Herkes istedigini kullanabilir. Tercih meselesi.
Tesekkurler ustam sagolun ilgilendiginiz icin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...