Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ibrhm

Aktif Üye
BulursamKader25 Cümleten hayırlı akşamlar,hayırlı iftarlar.Hocam ve site sakinleri.
Çubuğun,açma,kapama ve çarpı işar eti her halükarda çoğu metal, mineralde ve boşlukta zuhur buluyor.
Boşluğun kendine özgü (demir,bakır,altin)vs.gibi bir işareti varmı ?
Bana göre var altına çok yakın,sadece detay farkı var. Buda yanılma payımızı artırıyor. Boşluk sanki matematikte sıfır gibi.Yutan eleman ;

Ibrhm

Aktif Üye
Ben solak olduğum için ilk boşluğun üzerine geldimi direk kapanıyor sonra 180°açıyor ve işaret faslı,önce sol kapanıyor başpamağımın gerisinde sağ kapanırken sol çubuk sola doğru hafif,hafif çekme yapıyor.Altında ise göğüse doğru çekme yapıyor. Yaptığım testlerde boş bir kabı sürahi,saksı ,tencere vs.boşluk yaratacak bir nesne ters çevirip evde ve arazide, üç,beş metre etrafına ne koyarsam koyayım birsürü,mineral,metal hepsini yutuyor,boşluk yaptığım nesne çubukları kendine yönlendiriyor. Arkadaşlara mineralden kurtulmak ve boşluğu teyit etmek için bir öneri olabilir, deneyenler sonuç alabilir sanırım . Birisi büyük,diğeri küçük kabı ters çevirip arasına mesafe koyduğümuzda ikisinin ortasında çubuk çektiğimizde metal ne olursa olsun büyük boşluk çekim yapıyor.

amora

Member
selamin aleyküm BulursamKader25 ustam
tavsiyenizdeki aleminyum kaynak teli ile tespitimiz
mezara girmeden 1m kala tepki aldi tam ice kapandı yani sag karnima sol karnima bu sekilde 1mt gider iken bi anda saga sola acip bosluk verdi devam bosluktan ciktik gene ayni sekilde oldu buna dolgu diyoruz oylemi ustam
oyle ise hic cekim yapmiyan bi arazide acilip kapanan yeri bulabilirmiyiz

sürulu arazide bu bize engel olurmu

alttaki boslugun krokisini aldik netlestirdik metal tespiti yaptik daha once oradan malzeme alinip kapansa bile o sinyal kalir sozune istinaden soygun yiyip yemedigiyle alakalı nasil bi yol izlemeliyiz ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yarin detayli yazarim insallah.

BulursamKader25

selamın aleyküm herkeze hayirli bayramlar
ustam herkez bu konuyu biliyor bi ben bilmiyor imisim meraklisi olmadı yada bos klasik bir sualmi oldu
Aleykum Selam Kardasim,
İs yerindeki yogunluk
Sonra benim hastaligim
Vs. diger sebepler size cevap yazmamizi erteledi.
Evet sorularinizin cevabu bilinen cinsten, amma biz cevabi bilinen sorulara da cevap verenlerdeniz insallah.
Bu zamana kadar bu sitede sadece bir kardasimiza verdigim sozu yerine GETİRMEDİM. Kendisine de aradiginda soyledim. Sebepleri vardi. Ve israrla ikaz edildim, ruya ile amel edilmez amma ruyalarimda dahi ustuste ikaz edildim. Yapacagim is sonradan icime sinmedi.

Her sozumuzun sonu İNSALLAH ile biter.
Bilindigi gibi insallah kelime karsiligi ALLAH CC İZİN VERİRSE demek. Bazan unutuyoruz. Unutan biziz amma unutturan Allah cc.dir.

Cubuk ile alakali 3-4 uzun yazimiz var.
Bu yazilar okunduktan sonra sorulan sorulan konuya zenginlik katiyor. Okunmadan sorulan sorulara verdigimiz cevaplar ise ancak tekrar olabiliyor.

Yazilar okunmasa bile biz yine de sorulan sorulara cevap veriyoruz insallah.

Birazdan sorularinizin altina BUYUK harflerle cevabini yazacagim, oradan okursunuz insallah.

BulursamKader25

selamin aleyküm [mention=10871]bulursamkader25[/mention] ustam

aleykum selam kardasim.

Tavsiyenizdeki aleminyum kaynak teli ile tespitimiz
mezara girmeden 1m kala tepki aldi tam ice kapandı yani sag karnima sol karnima bu sekilde 1mt gider iken bi anda saga sola acip bosluk verdi devam bosluktan ciktik gene ayni sekilde oldu buna dolgu diyoruz oylemi ustam

buna dolgu demiyoruz.
Bos odaya girmeden bu tepkiyi vermesi yanlis sinyal yada zihinsel yonlendirmedir.

Bosluga girdiginizde bu hareketi yapmasi lazim. Oncesinde degil.

Dolguda cubuk tepkisi her kullanicida farkli olabilir.
Hangi isareti verdigini anlamak icin dolgu olan bir yerde antiraman yapip isaretini gormek gerekir.

Oyle ise hic cekim yapmiyan bi arazide acilip kapanan yeri bulabilirmiyiz

acilip kapanan bir yeri aleminyum cubukla rahatlikla tespit edebilirsiniz. Oncesinde buna benzer arazide antiraman yapmak elzemdir.

Sürulu arazide bu bize engel olurmu

yeni surulmus tarlada bosluk tespit etmek icin epeyce cubukda mesafe almak yani tecrube gerekir.
Cubuga yeni baslayanlar surulmus arazide tespit yapmasinlar, usta olana kadar.

Alttaki boslugun krokisini aldik netlestirdik metal tespiti yaptik daha once oradan malzeme alinip kapansa bile o sinyal kalir sozune istinaden soygun yiyip yemedigiyle alakalı nasil bi yol izlemeliyiz ustam

orada daha once islem yapilup, icindeki mal alindiktan sonra
tespit yapmak cok zordur.
Acip bakmaktan baska yol yok.
kolay gelsin.

amora

Member
selamın aleykum
BulursamKader25 ustam
cevaplarından ötüru allah razı olsun yaziniza istinaden calismalara devam edelim insallah geceniz hayrolsun

hatif

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam
Oda boşluğu çizim.
1) Mineral eleme de madenleri ayni noktada gösterirse mineral mi diyoruz.
2) atin ve gumusu 30 - 40 cm ara mesafede gösterirse mineral diyebilirmiyiz.yani birebir ayni noktayı mi göstermesi lazım, odanın içindeki göstermesi gerek, mineral dememiz için.
3) boşluk ta kil in altındaki kum un verdiği boşluk la mezar boşluğunu ayiramiyorum.
Metal testi yapıyorum.hatta kemik elime aldığında güya şekil de çiziyor.
Tavsiyeniz nedir.
Kollarim koptu boşa kazmaktan:))

amora

Member
BulursamKader25 ustam
Oda boşluğu çizim.
1) Mineral eleme de madenleri ayni noktada gösterirse mineral mi diyoruz.
2) atin ve gumusu 30 - 40 cm ara mesafede gösterirse mineral diyebilirmiyiz.yani birebir ayni noktayı mi göstermesi lazım, odanın içindeki göstermesi gerek, mineral dememiz için.
3) boşluk ta kil in altındaki kum un verdiği boşluk la mezar boşluğunu ayiramiyorum.
Metal testi yapıyorum.hatta kemik elime aldığında güya şekil de çiziyor.
Tavsiyeniz nedir.
Kollarim koptu boşa kazmaktan:))
Selamın aleykum ustam yasadiginiz durumlari bizlerde yasadık aynen cok bosa kazdik bu olaylari gordun ve bisey cikmadi kil de mineral de kokde ama nedersen sonuc bu sekilde bidaha gordugunde sen burasi minarel diyebilirsin iste tecrubemiz bu bunlari unutmamaliyiz ayni hatalara dusmemeliyiz ustalarimizin tavsiyelri uzere sariyla urasmamak lazim sariyla urasmicaksak niye bucaba demeyin arjadaslar bizde oyle dedik hep bos hep bos bulunamaz demiyorlar zor diyorlar bunun icin hersey tecrube kendi cubuk tuttugunu zannedenler benim gibi yani arkadaslar bende kendimi tutuyorum dedim ama olmuyor bi usta bakması lazim bizlere allah ustalarimizdan razi olsun enazindan yapabiliyorsak cubuk tutusumuzu test sahasinda yada arazide video yapip ustalarimiza izlemeleri icin ricada bulunup tavsiye istemek lazim
yani cok calismak lazim tabi ki zaman da lazim isi gucu birakmamak lazim
allaha emanet olun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...