Define Çubukları, Çubukla Boşluk ve Altın Tespiti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nasip34

Bilgili Üye
Kıymetli Kardaşım odin ustam,
Kadminyum bu işin sırrı.
Gümüşdeki % oranı bildiğim kadarıyla kadminyum oranıdır.
Daha az oranlarda çok başarı gösteremiyor.
Biliyorsunuz şarj olan piller NI-CD Nikel kadmiyum pillerdir.
Ve dünya sağluk örgütünce kansorejen olarak kabul edilmiştir.
Gümüş çubuk kullanan bazıların ellerinde deri soyulmaları olmuştur.

Şu Yapılmalıdır:
1-Gümüş çubuk kullananlar tutamak kısmını para bandı ile sarabilirler.
2-El kundağı kullanabilirler.
3-Keçeli kalemin dışıyla kullanabilirler.
4-Pipet türü şeyler takıp kullanabilirler.

Bence Gümüş Çubuk vazgeçilmezdir. Yeni bir sistem buluncaya kadar boşluk tespitinde kullanılmalıdır.
En iyi sonuç gümüş çubuktadır. Asla boşluğu kaçırmaz, Minerale gitmez.
( önceki sayfalarda anlattığım şekilde kullanılırsa.)
Selamun Aleykum BulursamKader25 ustam, yıllar evvel okuduğum konunuzu tekrar baştan başladım. O zamanlar kullandığım ve her elimdeki 3x2 mm olan gümüşler yanlışlıkla arkadaş eritmiş. Yenisini alacakken,
1.aşağıdaki linkte yeşil ve mavi uçlu. %40 ag olan kaynak tellerinde kadmiyum olmadığını yazdıklarını gördüm .kafam karıştı doğrusu.
2. %40 ag olanda mavi ve yeşil başlı diye 2 seçenek yaptıklarına gmre aralarında mutlaka fark olmalı...
Eğer mümkünse direkt link vererek bunu al der misiniz? Teşekkür ederim.

gümüş kaynak teli mavi uç,gümüş kaynak telleri, %40 gümüş kaynak teli,%30Ag kırmızı uç gümüş kaynak teli,pirinç ve bakır kaynak teli

3. Köşenin 5 cm ilerisine konacak neodyumlar birbirini çeker vaziyette mi olacaktı? (birbirine temas etmeden olduğunu hatırlıyorum)...
Çkk teşekkür ederim ustam, ayrıca tekrar mümine bacımıza Allah'tan bol rahmet ve şefkat, sevenlerine kamil sabır, ecri misil diliyorum.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum BulursamKader25 ustam, yıllar evvel okuduğum konunuzu tekrar baştan başladım. O zamanlar kullandığım ve her elimdeki 3x2 mm olan gümüşler yanlışlıkla arkadaş eritmiş. Yenisini alacakken,
1.aşağıdaki linkte yeşil ve mavi uçlu. %40 ag olan kaynak tellerinde kadmiyum olmadığını yazdıklarını gördüm .kafam karıştı doğrusu.
2. %40 ag olanda mavi ve yeşil başlı diye 2 seçenek yaptıklarına gmre aralarında mutlaka fark olmalı...
Eğer mümkünse direkt link vererek bunu al der misiniz? Teşekkür ederim.

gümüş kaynak teli mavi uç,gümüş kaynak telleri, %40 gümüş kaynak teli,%30Ag kırmızı uç gümüş kaynak teli,pirinç ve bakır kaynak teli

3. Köşenin 5 cm ilerisine konacak neodyumlar birbirini çeker vaziyette mi olacaktı? (birbirine temas etmeden olduğunu hatırlıyorum)...
Çkk teşekkür ederim ustam, ayrıca tekrar mümine bacımıza Allah'tan bol rahmet ve şefkat, sevenlerine kamil sabır, ecri misil diliyorum.
Kardasim,
Ben gumusleri internetten aliyorum.
Hirdavatcilarda bulamiyorum artik.
Kalinliklari 2mm.
Bir kardesimiz istanbulda 4 mm.bulmus hirdavatcidan. Bana gonderecek. Adresini alip sana ozelden yazayim.
İnternetten aldigim site:
Sanal Metal Marketiniz

Sag cubuk uzerine 5-6 cm ilerisine,
Birbirini ceker, dedigin gibi, birbirine temas etmeyecek sekilde olacak.

Taziyen icinde tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.

Nasip34

Bilgili Üye
Kardasim,
Ben gumusleri internetten aliyorum.
Hirdavatcilarda bulamiyorum artik.
Kalinliklari 2mm.
Bir kardesimiz istanbulda 4 mm.bulmus hirdavatcidan. Bana gonderecek. Adresini alip sana ozelden yazayim.
İnternetten aldigim site:
Sanal Metal Marketiniz

Sag cubuk uzerine 5-6 cm ilerisine,
Birbirini ceker, dedigin gibi, birbirine temas etmeyecek sekilde olacak.

Taziyen icinde tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.
Allah razı olsun hocam, eğer o 4 mm liğin adresini atarsanız onu denemek isterim, ince olanları kaynatıp uğraşmak istemiyorum.

Nasip34

Bilgili Üye
Kaynatmaya gerek yok. Elektrik bantı ile 3 yerden sarın konu kapansın.
BulursamKader ustam özelden adresi atmayı kendisi söz vermişken, (bantla sarın, hırdavatçının adresi hiç istemeyin der gibi "KONU KAPANSIN' diye 3. bir kişinin araya girmesi garip olmadı mı ustam? Yanlış anlıyorsam özür dilerim, ben mi garip düşünüyorum öyleyse hatamı belirtin lütfen. Saygılar, hürmetler...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
BulursamKader ustam özelden adresi atmayı kendisi söz vermişken, (bantla sarın, hırdavatçının adresi hiç istemeyin der gibi "KONU KAPANSIN' diye 3. bir kişinin araya girmesi garip olmadı mı ustam? Yanlış anlıyorsam özür dilerim, ben mi garip düşünüyorum öyleyse hatamı belirtin lütfen. Saygılar, hürmetler...
Bulamaz veya ulaşamazsanız, tavsiyemi kale alabilirsiniz şeklinde yazarak fikrimi belirttim.
Büyük harflerle yazdığınızı da mecazi anlamda dile getirdim.
Malûm burası bir forum. Konu da herkese açık. Ayrıca tüm sistemler sürekli update ediliyor ve geliştiriliyor. Tasarruf elbette sizlere ait.
Alternatif fikir olarak beyanım size kaba geldiyse ben özür dilerim.
Kolay gelsin..

Nasip34

Bilgili Üye
Trakyalı81 ustam ben özür dilerim, sanırım alınganlığım üzerimde bugün :) ayrıca size teşekkürü de borç hissediyorum BulursamKader ustamdan sonra size de ayreten teşekkür ediyorum.. konuya derinlemesine ivne kazandırmışsınız ve reel arazi denemelerinizle sürekli yeni bir ayrıntı kapısı açmışsınız. 20. sayfalardayım, sindire sindire okuyarak geliyorum

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Trakyalı81 ustam ben özür dilerim, sanırım alınganlığım üzerimde bugün :) ayrıca size teşekkürü de borç hissediyorum BulursamKader ustamdan sonra size de ayreten teşekkür ediyorum.. konuya derinlemesine ivne kazandırmışsınız ve reel arazi denemelerinizle sürekli yeni bir ayrıntı kapısı açmışsınız. 20. sayfalardayım, sindire sindire okuyarak geliyorum
Çubuğa gönül vermiş herkesi aileden gördüğümüz için bazen 1.tekil şahıs öznesi ağzımızdan kaçıyor. Tek gaye, ortak payda da buluşarak birbirimize yardımcı olabilmek adına fikir telakkisi yapmak.
Kolaylıklar dilerim..

akhenaton

Member
BulursamKader25 ustam bende pirinç çubuk var başka kullanmadim sürekli bu işle uğraşamiyorum işten dolayi.altin yüzüğü yere atiyom çubuklarin ikiside yüzüğe yöneliyor tam üstüne gelince göğsüme kapaniyor bende böyle çalişiyor. 3metre derinlikteki mezar dada ayni tepkiyi verdi ama mezarda meftadan başka bir şey yoktu.
Ustam kemik hareketi yapmış çubuk.
Sağ çubuk çok hafif titreme yapıyor muydu? Ustam

RAMOR

Yeni Üye
elinize emeğinize sağlık ancak bir sorum olacaktı bende her ikisi içe doğru dönüyor bunun sebebi nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...